Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
722
BLOG

PRAWDA jest tylko jedna Panie Pawle Kowal i Radosławie Sikorski

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 4
Na wyjaśnienie PRAWDY o Smoleńsku czekamy już ponad 4 lata
I DOCZEKAMY SIĘ.

DOSYĆ MACIE POKOJU???
 
ŻĄDAMY PEŁNEJ TRANSPARENTNOSCI TEJ KONFERENCJI we WROCŁAWIU W DNIACH 17-18.10.2014 ROKU. 17 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH!
 
 
 
ZACZĘLISCIE OD MAJDANU A NA CZYM SIĘ TO WSZYSTKO SKOŃCZY ???
 
WOJNĄ !!!
 
   WOJNĄ ?, TAKŻE NA TERENACH POLSKI !
 
 
POSEł DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Mąż, ojciec czwórki dzieci.
Od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Członek Komisji Spraw Zagranicznych, Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony oraz zastępca w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Współprzewodniczący Delegacji PE do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Ukraina.
Panie Pawle Kowal Polska jest najważniejsza ???
Pytam o pańskie dokonania w celu wyjaśnienia Tragedii Narodowej z 10 kwietnia 2010 roku.


 
 
Czy skierowal pan Pytanie do pana Rasmussen?
 Co się stało z ludźmi Pielgrzymami do Katynia? , a nie 16 sekund hipotetycznego lotu z upadkiem 300-400 m przed XUBS Siewiernyj. Nabrał pan wodę w usta, a teraz miesza na Ukrainie! Przygotowany jest pan swietnie do prowadzenia ludu na Ukrainie, tylko dokąd na rzeź?
 
 
 
 
O MNIE
tekst
Mąż, ojciec czwórki dzieci.
Od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Członek Komisji Spraw Zagranicznych, Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony oraz zastępca w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Współprzewodniczący Delegacji PE do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Ukraina.
Skuteczne rozwiązania dla Polaków opracowuję wraz z Fundacją Energia dla Europy, która zajmuje się polityką rodzinną, ustrojową i energetyką.
W wolnych chwilach gotuję, chodzę po górach i obserwuję ptaki.
Urodziłem się 22 lipca 1975 r. w Rzeszowie.
W latach 1990 – 1994 uczęszczałem do I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Konarskiego w Rzeszowie. W szkole podstawowej i średniej działałem w Ruchu Światło Życie, a w 1993 roku zostałem jego animatorem.
W latach 1994-98 studiowałem na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas studiów działałem w Kole Naukowym Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, będąc między innymi jego wiceprezesem. Od 1996 do 1998 studiowałem pod kierunkiem prof. Krystyny Kersten w Collegium Invisibile w Warszawie.
W latach 1996 – 1998 byłem członkiem Polskiej Rady Młodzieży, byłem również prezesem Klubu Jagiellońskiego w Krakowie.
Między 1998 a 1999 byłem dyrektorem programu Państwo Polskie wobec Polaków na Wschodzie. Poszukiwanie modelu polityki w Ośrodku Myśli Politycznej w Krakowie.
W latach 1998 – 2000 pracowałem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, m.in. byłem naczelnikiem wydziału w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odpowiadałem m. in. za stosunki z Polonią i Polakami na Wschodzie oraz wizyty premiera na Wschodzie.
Następnie od 2000 do 2001 roku pełniłem obowiązki dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Integracji Europejskiej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W latach 2001 – 2003 współpracowałem stale z Centrum Stosunków Międzynarodowych, gdzie zajmowałem się głównie sprawami polityki wschodniej. W latach 2000-2002 prowadziłem wspólnie z Janem Ołdakowskim Galerię Off.
W 2002 roku wystartowałem w wyborach samorządowych. Zostałem radnym na warszawskiej Ochocie. Do 2005 r. pełniłem funkcję radnego oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
W latach 2003 – 2005 byłem dyrektorem Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Współtworzyłem m. in. koncepcje takich projektów jak: Mazowiecka Akademia Książki, dokumentacja sztuki ludowej na Mazowszu. W tym samym czasie byłem współtwórcą koncepcji i realizatorem Muzeum Powstania Warszawskiego.
W latach 2004-2005 wraz z Janem Ołdakowskim przygotowaliśmy koncepcję Muzeum Ziem Zachodnich dla władz województwa dolnośląskiego. W 2005 roku zostałem dyrektorem Biura Prasowego Urzędu m.st. Warszawy. Współtworzyłem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, a szczególnie program stypendialny Centrum.
W 2005 roku wystartowałem w wyborach do Sejmu RP. Zostałem wybrany z okręgu nr 12, który obejmuje m.in. Wadowice, Chrzanów, Oświęcim, Myślenice, Suchą Beskidzką. Byłem posłem na Sejm V kadencji. W latach 2005-2006 byłem Wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Byłem również przewodniczącym Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz członkiem Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych (2005 – 2006).
Od lipca 2006 do listopada 2007 roku byłem Wiceministrem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
W Collegium Civitas prowadziłem zajęcia dotyczące Polityki Wschodniej. Uczyłem również w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Jestem członkiem Rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego we Wrocławiu.W latach 2007-2008 doradzałem dyrektorom Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. W 2007 zostałem ponownie wybrany do Sejmu RP z okręgu Chrzanów liczbą 26184 głosów. W VI kadencji Sejmu RP pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS, byłem również wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.
Jestem pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych PAN (obecnie na bezpłatnym urlopie). Publikuję na temat polskiej polityki wschodniej, spraw międzynarodowych oraz polityki kulturalnej i historii XX wieku.
W 2009 roku zostałem wybrany na Posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. W Brukseli zajmuję się przede wszystkim kwestiami stosunków Unii Europejskiej z krajami byłego ZSRR, głównie Ukrainą. Z tego też względu zostałem wybrany na Przewodniczącego Komisji UE-Ukraina.
W styczniu 2011 w Instytucie Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk obroniłem rozprawę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jana Kofmana.  Temat pracy: „Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986 -1989. Próba reformy w systemie władzy”.
4 czerwca 2011 zostałem wybrany na funkcję prezesa partii Polska Jest Najważniejsza.
W grudniu 2013 roku Rada Krajowa PJN podjęła decyzję o rozwiązaniu partii i przyłączeniu się do tworzącego się ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina. W dniu 14 grudnia zostałem wybrany na przewodniczącego Rady Krajowej nowej formacji.
 
 
Środa, 9 Kwiecień, 2014 @ 13:35
Warszawa, 9 kwietnia 2014 r Joanna Kluzik-Rostkowska, Michał Kamiński, Elżbieta Jakubiak, Adam Bielan, Ewa Junczyk-Ziomecka, Anna Fotyga, Michał Borowski, Jan Ołdakowski, Jacek Sasin, Maciej Łopiński i wielu wielu innych. Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, znamy się od lat. Często znajomość ta (nieraz dzisiaj nie jest już utrzymywana) zaczęła się dzięki Lechowi…
Autor: Paweł Kowal
Kategoria: AktualnościPolska
 
 
POMNIK DLA PREZYDENTA
Środa, 9 Kwiecień, 2014 @ 13:35
Warszawa, 9 kwietnia 2014 r
Joanna Kluzik-Rostkowska, Michał Kamiński, Elżbieta Jakubiak, Adam Bielan, Ewa Junczyk-Ziomecka, Anna Fotyga, Michał Borowski, Jan Ołdakowski, Jacek Sasin, Maciej Łopiński i wielu wielu innych.
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
znamy się od lat. Często znajomość ta (nieraz dzisiaj nie jest już utrzymywana) zaczęła się dzięki Lechowi Kaczyńskiemu, bo miał wyjątkowy talent gromadzenia wokół siebie ludzi i motywowania ich do działania. Dzięki niemu przez lata mieliśmy wspólnie okazję uczestniczyć w polityce: w warszawskim ratuszu czy jako współpracownicy Prezydenta Rzeczypospolitej, wcześniej w NSZZ Solidarność, NIK oraz Ministerstwie Sprawiedliwości. Dzisiaj jego diagnozy są powszechną inspiracją.
Nasze polityczne drogi w kilku przypadkach się rozeszły. Zapewne są między nami różnice jeśli chodzi o ocenę działania prokuratury i instytucji państwowych po katastrofie smoleńskiej. Jak sadzę, wszyscy pamiętamy jednak o patriotycznej postawie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego życiowej drodze. Wszyscy rozumiemy, że uczczenie byłego prezydenta, który zginął na służbie, nie jest sprawą jednej czy drugiej partii politycznej lub grupy – ale kwestią państwową. W tym możemy być zgodni – któż jak nie my ma prawo i zobowiązanie o tym przypominać?
Dlatego apeluję abyśmy w dniach rocznicy katastrofy, niezależnie od politycznych kalkulacji, publicznie wsparli budowę w Warszawie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Niech wreszcie powstanie. Najlepszym miejscem byłyby okolice Centrum Nauki Kopernik, udanego projektu zainicjowanego przez Lecha Kaczyńskiego.
Niektórzy z nas mówili już oczywiście o konieczności powstania tego pomnika w stolicy, jednak sprawa powraca. Napominają dzisiaj o tym nawet politycy krytyczni dawniej wobec Lecha Kaczyńskiego politycy, jak minister kultury Bogdan Zdrojewski z PO. Jako współpracownicy Lecha Kaczyńskiego tym bardziej nie powinniśmy milczeć. W sposób szczególny mam na myśli tych, którzy są dzisiaj znaczącymi politykami PO. Czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej i tragicznej śmierci 96 pasażerów rządowego samolotu przypomina, jak bardzo podzieliła się wówczas Polska. Naszą misją jest ten podział niwelować, a nie go pogłębiać.
Pamiętamy śp. Prezydenta takiego, jakim był, także w kontekście gorących debat politycznych w Polsce. Ale czyż choćby na jednym cokole w Warszawie stoi bohater, który w podobnych sporach nie uczestniczył? Upamiętnienie prezydenta Polski, który zginął w katastrofie było oczywiste dla sąsiadów Polski: jego ulice i pamiątki po parze prezydenckiej znajdują się m.in. w Wilnie, Odessie, Tbilisi czy Kiszyniowie. Podobnie postąpiło kilka polskich miast. Takie upamiętnienie w Warszawie, zrealizowane w duchu szacunku dla państwa, miałoby historyczny wymiar. Ale dla wielu polityków i działaczy, z którymi współpracował i których kształtował Lech Kaczyński to oczywiście także osobiste zobowiązanie. Dlatego proszę, przypomnijcie sobie te noce i dnie, gdy pracowaliśmy wspólnie w Ratuszu czy Belwederze, zastanawiając się, jak zmienić nasz kraj na lepsze. Wierzę, że wszystkich nas na to stać i że jesteśmy do tego dojrzali.
Z pozdrowieniami
Paweł
 
 
 
 
 
 
DE EN HU Boeing 777 Разоблачение провокации с Боингом Документ. фильм канала ЗВЕЗДА о крушении MH17
Subskrybuj518
268 045
 1 522      221
Fajne 
Informacje Udostępnij Dodaj do   class="yt-uix-button-icon yt-uix-button-icon-action-panel-stats yt-sprite" title=Statystyki v:shapes="_x0000_i1037"> 
Opublikowany 20 lip 2014
«АВИАКАТАСТРОФА В НЕБЕ НОВОРОССИИ. КОМУ ВЫГОДНО?»
#DE deutsche Untertitel (Knopf "Untertitel" unter dem Video) «WEM NUTZT ES?» #EN english subtitles «WHO BENEFITS IT?» #HU magyar feliratok. #Српскититлови #DOKU

Провокация / Provokation.Версиитрагедии,произошедшейвнебенадУкраиной.Вниманиюпользователейителезрителейпредставленыфактыимнения,собранныевоединовэксклюзивномдокументальномфильмеКонстантинаХудолеева.
17
июлянавостокеУкраиныпотерпелкрушениесамолет Boeing 777Малайзийскихавиалиний,которыйлетелизАмстердама.Наегобортунаходились 295человек.ВсвязисэтимрядавиакомпанийпринялрешениесовершатьрейсывобходУкраины,вчастности,обэтомобъявиликрупнейшиероссийскиеперевозчики — «Аэрофлот»и «Трансаэро».ДокатастрофыониизбегалиполетовтольконадвосточнымирайонамиУкраины
- - - - - - - -
Телеканал "ЗВЕЗДА": 
https://www.youtube.com/watch?v=pVTNT...
- - - - - - - -
Спасибозанемецкиесубтитрыединомышленнику Radistka Murka!http://www.youtube.com/channel/UC1YlI... 
- - - - - - - -
Спасибо за сербские титры Prevodi Tekstova! 
Ссылка на канал: https://www.youtube.com/user/prevodit...
- - - - - - - -
Спасибо Irina Palányi за венгерские титры!
- - - - - - - -
Хочу озвучить то, что возможно многие не знают: при вотировании как "плюс", т.е. через поднятый вверх палец, одного моего видео-ролика означает целесообразности этой публикации, а не согласие, симпатию с содержанием видео. При бОльшем количестве голосов за (поднятый вверх палец). мой видик будет выше в рейтингах ЮТуба. Таким образом бОльшее количество других пользователей получат возможность/рекомендацию это видео посмотреть.
Также помогает нажать на кнопку под видео "Поделиться" и порекомендовать таким образом видео через социальные платформы.

alexander wagner

- - - - - - - -
https://www.youtube.com/watch?v=-kUnl...
https://www.youtube.com/watch?v=vETm7...
https://www.youtube.com/watch?v=OXeqv...
https://www.youtube.com/watch?v=4f0Ij...
https://www.youtube.com/watch?v=8YQbi...
https://www.youtube.com/watch?v=laphL...
https://www.youtube.com/watch?v=cnYk4...
https://www.youtube.com/watch?v=urjhw...

https://www.youtube.com/watch?v=tuZx2...
https://www.youtube.com/watch?v=5CcX_...
https://www.youtube.com/channel/UC-BC...

- - - - - - - -
·                                Kategoria
·                                Licencja
o     Standardowa licencja YouTube
 
 
Co chcecie zgotować ludziom na Ukrainie???.
 
Przemoc! I zniszczenia?
 
Jak tam smoleńskie sprawy Panie Pawle Kowal, udały się zamiesć pod dywan. Jest pan rzecznikiem polskich interesów czy obcych?
 
 
 
 
 
www.kew.org.pl/index.php?page=10
·                                
·                                
... w Waszyngtonie, b. doradca Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego; ...Jerzy Kłoczowski - b. dyrektor Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w  ...
www.kew.org.pl/
·                                
·                                
Stawia sobie za cel zbliżenie i pojednanie społeczeństw Europy Wschodniej, oragnizując m.in. wymianę młodzieży.
www.iesw.lublin.pl/jkloczowski.php
·                                
·                                
Specjalista historii Europy Środkowo-Wschodniej. ... Instytutów Europy Środkowo-Wschodniej, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. ... Study w Princeton, University of Madison-Winsconsin, Kolegium Europejskiego w Natolinie (od 1997).
www.iesw.lublin.pl/struktura.php
·                                
·                                
Kolegium Dyrekcyjne Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej. dr hab. Mirosław ...ds. naukowych. Andrzej Deryło, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych  ...
 
 
Honorowy Przewodniczący Rady:
  • prof. Zbigniew Brzeziński (Waszyngton)
Przewodniczący Rady III kadencji (2011-2016):  
·        prof. Adolf Juzwenko - dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Członkowie Rady III kadencji (2011-2016): 
  • Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska;
  • Jerzy Bahr - b. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, b. Ambasador RP w Moskwie, Kijowie i w Wilnie;
  • ks. Adam Boniecki MIC - b. redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego;
  • Rafał Borkowski - Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego;
  • prof. Zbigniew Brzeziński - Center for Strategic & International Studies w Waszyngtonie, b. doradca Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego;
  • Sebastian Burdzy - Starosta Powiatu Średzkiego;
  • prof. Adam Chmielewski - Uniwersytet Wrocławski;
  • Wiesław Dreko - prezes ZEC-Service Sp. z o.o.;
  • dr Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia;
  • Grzegorz Dzik - prezes IMPEL SA, Konsul Honorowy Ukrainy;
  • ks. Norbert Frejek - dyrektor Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa
  • Stanisław Huskowski - poseł na Sejm RP; wiceminister administracji i cyfryzacji RP; b. prezydent Wrocławia;
  • prof. Leon Kieres - Uniwersytet Wrocławski; sędzia Trybunału Konstytucyjnego; b. prezes Instytutu Pamięci Narodowej;
  • prof. Jerzy Kłoczowski - b. dyrektor Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie;
  • Jerzy Koźmiński - prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności; b. Ambasador RP w Waszyngtonie;
  • Paweł Kowal - b. poseł do Parlamentu Europejskiego; b. wiceminister spraw zagranicznych RP;
  • prof. Tadeusz Luty - honorowy przewodniczący Konwentu Rektorów Polskich Uczelni Akademickich; b. Rektor Politechniki Wrocławskiej;
  • Jan Malicki - dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego;
  • prof. Andrzej Nowak - Uniwersytet Jagielloński, b. redaktor naczelny dwumiesięcznika Arcana;
  • Jarosław Obremski - senator RP; b. wiceprezydent Wrocławia;
  • Jan Ołdakowski - dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, przedstawiciel Prezydenta RP w Radzie Fundacji;
  • Jacek Protasiewicz - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego;
  • Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego;
  • Andrij Sadowy - mer Lwowa;
  • Konrad Szymański - b.poseł do Parlamentu Europejskiego;
  • prof. Jan Waszkiewicz - Politechnika Wrocławska, b. marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Członkowie Rady poprzednich kadencji:
  • Jan Nowak-Jeziorański (zm. 2005)
  • prof.Bronisław Geremek (zm. 2008)
  • ks. Andrzej Sarnacki SI
  • ks. Krystian Sowa SI
  • Krzysztof Grzelczyk, b. Wojewoda Dolnośląski
  • Edward Wąsiewicz
  • Marek Łapiński, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego
  • Barbara Tuge-Erecińska, b. wiceminister spraw zagranicznych RP
  • Wojciech Zajączkowski
  • Kazimierz Michał Ujazdowski, b. minister kultury i dziedzictwa narodowego RP
  • prof. Bohdan Osadczuk (zm. 2011)
  • Roman Czmełyk
  • Andrzej Wajda
 
 
O CO WAM CHODZI. O NOWY ŁAD W EUROPIE SRODKOWO-WSCHODNIEJ.
 
 
 
 
 
 
About
The EU-Russia Civil Society Forum is a permanent common platform for cooperation and coordination of civil society organisations from Russia and the European Union. More on the Forum.
In early 2010 a number of NGOs and civil society institutions from the EU proposed to re-launch EU-Russian inter-social cooperation. During the past years several factors have contributed to an opening of a "window of opportunity" for a renewed effort to strengthen cooperation with Russia in the fields of civil society, rule of law, human rights and democracy building.  A position paper was drafted on March 23, 2010 "For a New Start in Civil Society Cooperation with Russia". One of the proposals in the paper was to establish a EU-Russia Civil Society Forum.

As a reaction from May to October 2010 a series of round table discussions of the idea to establish a EU-Russia Civil Society Forum took place in Berlin, Moscow, Brussels, and Helsinki.

In October 2010 a Position paper 
"Russian NGOs' position on the establishment of an EU-Russia Civil Society Forum" was drafted. This paper proposed concrete principles, mechanisms and steps for setting up a Civil Society Forum.

On 20 November 2010 a meeting of 
interested NGOs from Russia and the EU took place in Berlin for discussing and planning the founding of the EU-Russia Civil Society Forum. Goals of this planning meeting were to discuss possible objectives of an EU-Russia Civil Society Forum, its working formats and organisational scheme as well as concrete next steps with a view of organisation a larger founding meeting of the Forum in the beginning of 2011.
 
Finally, on 28-29 March 2011, 58 representatives of the Russian and EU civil societies came together in Prague for the Founding Meeting. At this meeting foundation documents were discussed and adopted and the Steering Committee was elected. Four Working Groups came together and discussed the first steps of cooperation projects.
 
 
Why do we need the EU-Russia Civil Society Forum?
Interview with one of the Steering Committee Members, Rostislav Valvoda (People in Need/ DEMAS, Prague) 
Why did you and your Russian and EU colleagues decided to create such a Forum?
RV: We felt that Russian and European civil societies need to have a stronger say in the EU-Russia rela-tionships and political dialogue. We believe NGOs and other civil society organizations are crucial in promoting consolidation of shared values, helping Russian and European integration, and developing common positions in the spheres of human rights, social justice, democracy, the rule of law, the en-vironment and other important issues of common interest for the development of our societies. (...)
 
Civil Society Forum: A Path from Idealistic Aspirations to Influence on Policy Making
Yuri Dzhibladze
Member of the Steering Committee (Centre for the Development of Democracy and Human Rights, Moscow)
Participants of the founding conference of EU-Russia Civil Society Forum in March this year in Prague agreed that this new common platform will have two main goals. The first one is intensification of horizontal ties between civic initiatives and organisations of EU countries and Russia, development of solidarity and support, direct exchanges and joint actions; in essence it is building of a pan-European civil society beyond borders. This is movement in the direction of creating of common civic, cultural and social space of Greater Europe.(...)
- See more at: http://eu-russia-csf.org/home/about.html#sthash.yMi9YJFt.dpuf
 
Żądamy POKOJU w duchu prawdy i wzajemnego zrozumienie potrzeb do życia narodu ukraińskiego i współbraci w wierze.
 
 
 
 
 
 
 
НОВОСТИ УКРАИНЫ 29 08 2014 Протестующие в Киеве штурмовали здание минобороны Киева сегодня
 
Opublikowany 29 sie 2014
Подписывайтесь на канал - будьте в курсе новых видео ! Только свежие новости - обновления каждый час !!!
 
 
Сьёмка вчерашняя ...
Przetłumacz
Odpowiedz
 · 
 
а бардак постоянный!! Быдло европейское!!
Przetłumacz
Odpowiedz
 · 
 
 
DOSYĆ MACIE POKOJU???
 
ŻĄDAMY PEŁNEJ TRANSPARENTNOSCI TEJ KONFERENCJI
 
 
 
ZACZĘLISCIE OD MAJDANU A NA CZYM SIĘ TO SKOŃCZY!!!
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI UKRAINY
W dniu dzisiejszym Ukraina, nasz najbliższy sąsiad na Wschodzie obchodzi 23 rocznicę proklamowania niepodległości.
W tym niezwykle trudnym dla naszych braci Ukraińców czasie życzmy im, aby Ukraina obroniła swoją niepodległość i suwerenność i stała się pełnoprawnym członkiem europejskiej społeczności.
 
 
DODANO: 2014-08-24
 
 
 
ŻĄDAMY PELNEJ TRNSPARENTNOSCI TEJ KONFERENCJI
 
Obrady zostaną podzielone na część zamkniętą, która odbędzie się w Zamku Wojnowice k. Wrocławia i otwartą - w Sali Konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. 
 
 
 
http://www.zamekwojnowice.pl/galeria.php
 
W dniu 06.06.2014 r., po dlugich uzgodnieniach, zamek w Wojnowicach ma gospodarza - jest nim Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka - Jezioranskiego. Fundacja otrzymala zamek w drodze darowizny od Ministra Skarbu Panstwa.

Wiecej informacji o losach zamku i jej obecnym wlascicielu znajdziecie Panstwona stronach internetowych Fundacji.
 
 
Polska Polityka Wschodnia 2014
W dniach 17-18 października 2014 roku odbędzie się doroczna Konferencja Polska Polityka Wschodnia. 
 
Obrady zostaną podzielone na część zamkniętą, która odbędzie się w Zamku Wojnowice k. Wrocławia i otwartą - w Sali Konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. 
Ramowy program konferencji: 
17 października 2014 (obrady zamknięte)
Pierwszego dnia konferencji odbędą się dyskusje w ramach 7 paneli eksperckich:
1.      Rosyjski, przewodnicząca obrad - Justyna Prus Wojciechowska, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
2.      Ukraiński, przewodniczący obrad - Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny Nowej Europy Wschodniej.
3.      Białoruski, przewodnicząca obrad - Anna Dyner, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. 
4.      Mołdawski, przewodniczący obrad - Kamil Całus, Ośrodek Studiów Wschodnich. 
5.      Litewski, przewodniczący obrad - Piotr Kępiński, Nowa Europa Wschodnia
6.      Południowokaukaski, przewodniczący obrad - Maciej Falkowski, Ośrodek Studiów Wschodnich.
7.      Polska między Wschodem a Zachodem, przewodniczący obrad - Olaf Osica, Dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Miejsce: Zamek Wojnowice k. Wrocławia.
 
18 października 2014 (dzień obrad otwartych)
Drugiego dnia konferencji przewodniczący stołów eksperckich dokonają prezentacji wyników obrad, a następnie rozpocznie się  dyskusja ze słuchaczami. 
Miejsce: Sala Konferencyjna Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (budynek Starej Plebanii), Plac Biskupa Nankiera 17, Wrocław. 
Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany do końca września 2014 roku. 
Aby wziąć udział w otwartym dniu Konferencji Polska Polityka Wschodnia 2014 (18.10.2014) należy wypełnić formularz elektroniczny na stronie: otwórz
Zgłoszenia można nadsyłać do 10 października 2014 roku.
 
Organizator: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu

Konferencja została dofinansowana ze środków otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Miasta Wrocławia. 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka