Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
954
BLOG

Smoleńsk-Katyń 07-13.04.2010 a wielki projekt „BIG DATA” ?

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

 Pamięci Pradziada Stanisława S. pułkownika Lisowczyka co to na Kremlu zasiadał po bitwie pod Kłuszynem 04.07.1610r.


 Wolnosć, Bóg, Honor Ojczyzna.

 

 
 
 
 
 
 
Koncert Jacka Kowalskiego - „Duma Polska"
 
Opublikowany 29 cze 2014
Przedstawiamy koncert Jacka Kowalskiego, barda, tłumacza, historyka sztuki, który odbył się w czasie wspólnego spotkania Klubu Ronina i Reduty Dobrego Imienia. Jacek Kowalski śpiewał pieśni nawiązujące do czasów rycerskich, I Rzeczpospolitej, sarmatyzmu, Konfederacji Barskiej, ale też Powstań i na II Wojnie Światowej kończąc.
Relacja: http://blogpress.pl/node/19462
 
 
 
 
 
 
Zakończenie
Działania Żółkiewskiego po bitwie
Po godzinie dziewiątej rano ksiądz Kulesza odprawił mszę polową, a wojsko zaśpiewało Te Deum laudamus. Po mszy z pola bitwy zbierano rannych oraz zdobyty sprzęt, natomiast zabitych, oprócz tych najdostojniejszych, pogrzebano we wspólnej mogile. Popołudniu armia hetmańska rozpoczęła powrotny marsz pod Carowo Zajmiszcze, gdzie pierwsze chorągwie dotarły o zmroku tego samego dnia.

Hetman Żółkiewski na ulicach Moskwy
Wałujew nie wykorzystał szansy wyrwania się z oblężenia, tkwiąc bezczynnie cały dzień w umocnionym obozie. Rosyjski dowódca nie uwierzył w klęskę carskiej armii, ale gdy następnego dnia zobaczył jeńców i zdobyte przez Polaków chorągwie, a wysłani przez niego na pole bitwy delegaci potwierdzili informację o porażce, zgodził się na negocjacje. Obie strony szybko doszły do porozumienia. Wałujew i bojarzy uznali królewicza Władysława za cara i na jego imię złożyli broń. Poza tym zagwarantowano im uprzywilejowaną pozycję prawosławia na terenie Carstwa Rosyjskiego, zakazano tam budowy kościołów katolickich, zagwarantowano całość majątków bojarskich, ochronę osobistą ludności cywilnej oraz wymianę jeńców. Ponad to Żółkiewski zgodził się na zbrojne wystąpienie przeciw Szalbierzowi. W umowie rozstrzygnięto także kwestię twierdzy Smoleńskiej. Hetman zagwarantował, że jeśli twierdza podda się na imię Władysława, król Zygmunt przerwie oblężenie. Zasada ta miała dotyczyć i innych miast.
Wzmocniona wojskiem Wałujewa armia Żółkiewskiego 8 lipca wyruszyła pod Możajsk. Miasto poddało się bez walki. Tak samo było z innymi miejscowościami, na stronę polską przeszły m.in. Osipów, Rżew, Zubcow, Dymitrow i Borysow. Z Możajska hetman prowadził akcję propagandową, która w znacznym stopniu przyczyniła się do obalenia 27 lipca cara Wasyla Szujskiego. Władzę w Moskwie przejęła tzw. siemibojarszczyzna, na czele której stanął Fiodor Mścisławski. W tym czasie w Moskwie o władzę walczyły trzy stronnictwa: zwolennicy rządów bojarów, stronnicy Szalbierza oraz ugrupowanie propolskie, któremu przewodził Mścisławski.
Żółkiewski postanowił wykorzystać obalenie Szujskiego i skierował swoją armię pod mury Moskwy, gdzie dotarł na początku sierpnia. Pozbawiony instrukcji królewskich hetman rozpoczął rokowania na własną rękę. 27 sierpnia 1610 r. podpisano porozumienie, na mocy którego ustalono że:
  • koronacja Władysława odbędzie się w obrządku prawosławnym;
  • obywatele rosyjscy zachowają swoje obyczaje i podział stanowy;
  • oba kraje podpiszą ze sobą wieczysty sojusz;
  • Żółkiewski pozbędzie się Szalbierza;
  • wszystkie zdobyte przez Polaków zamki graniczne zostaną pod panowaniem carów.
Układ ten różnił się od zawartego w lutym porozumienia w kwestii zamków przygranicznych oraz pozbycia się Szalbierza. Ważne było też, że bojarzy składali przysięgę jedynie królewiczowi Władysławowi, co w zasadzie uniemożliwiało objęcie rządów regencyjnych przez Zygmunta III. Podczas prowadzonych rozmów hetmanowi udało się rozwiązać problem samozwańca. Żółkiewski dogadał się z będącymi na służbie u Szalbierza wojskami Sapiehy, które przeszły na stronę polską. Dymitr II i Maryna Mniszchówna uciekli do Kaługi. Na prośbę bojarów 9 października armia hetmańska weszła do Moskwy. Wszystko wskazywało na to, że wojna zakończy się lada dzień.
Niewykorzystane zwycięstwo
Carowie Szujscy w Warszawie
Carowie Szujscy w Warszawie
Niestety postawa króla mocno skomplikowała sytuację. Kłuszyńskie zwycięstwo przeszło w Rzeczpospolitej właściwie bez echa, nie bito w dzwony, nie śpiewano po kościołach Te Deum laudamus. Był to celowy zabieg Zygmunta III, którego dotychczasowy brak sukcesu mocno kontrastował z wiktorią Żółkiewskiego. Hetmana krytykowano również za zbyt duże ustępstwa poczynione na rzecz bojarów i zarzucano mu prowadzenie zbyt łagodnej polityki. Zygmunt III zdawał sobie sprawę, że nie jest wyzwaniem oosadzenie Władysława na moskiewskim tronie, a utrzymanie go tam przez dłuższy czas. Losy Fiodora Borysa Godunowa i Dymitra I wyraźnie pokazywały, co się może stać z niedoświadczonym młodzieńcem. Dlatego też zapis wykluczający tymczasowe objęcie tronu w Moskwie przez króla Zygmunta znacząco pokrzyżował plany monarchy. Król nie zgadzał się na uchwalone przez hetmana punkty dotyczące głównie wiary w Carstwie Rosyjskim i kwestie terytorialne.
Odrzucenie układów hetmańskich przez polskiego króla doprowadziło do wybuchu powstania narodowo-wyzwoleńczego. W marcu 1611 r. polska załoga Kremla została oblężona przez zbuntowanych Rosjan. Oblężenie trwało do listopada 1612 roku i zakończyło się upadkiem polskiego garnizonu. Wcześniej, bo 13 czerwca 1611 r., po krwawym szturmie padła twierdza smoleńska i Zygmunt III mógł wrócić do kraju w chwale zwycięzcy. Ale wojna ze zmiennym szczęściem trwała do grudnia 1618 r. Korzyściami wyniesionymi przez Rzeczpospolitą z konfliktu było niewątpliwie odzyskanie Smoleńszczyzny, Czernichowszczyzny i Siewierszczyzny. Niestety przeciągające się walki doprowadziły skarb państwa do ruiny i przyniosły plagę buntów nieopłaconego należycie wojska. Nie powiodła się również próba osadzenia królewicza Władysława na moskiewskim tronie. Władzę w Carstwie Rosyjskim przejęła dynastia Romanowów, która doprowadziła Rosję do największej potęgi i w znacznym stopniu przyczyniła się do upadku RON-u.
 
 
 
Kłuszyn 400 lat później pamięci Sarmatów
 
 
 
Kłuszyn, wielka i wyjątkowa bitwa z 4 VI 1610 przez lata była nieznana, celowo zapomniana.
W 2008 roku postanowiliśmy tę niesprawiedliwość zmienić, dlatego w 2009 roku zorganizowaliśmy skromne obchody, spotkanie na pl. Zamkowym, przemarsz Krakowskim Przedmieściem, z krótkim postojem- wartą przed Pałacem Prezydenckim, pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyliśmy wieniec.
 
Rok 2010, to już przygotowanie prawdziwej, największej XVII w. inscenizacji w Warszawie nad Wisłą, pod patronatem Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Katastrofa Smoleńska poza ludzką i narodową tragedią zmieniła i pokrzyżowała wiele planów. Część sponsorów się stopniowo się wycofywała, więc imprezę trzeba było ograniczać.
Mimo to było to wydarzenie dziejowe, z największą liczbą husarzy współcześnie, z najbardziej niezwykłymi szarżami i paroma setkami odtwórców z Białorusi, Czech (Moraw), Polski, Rosji, Ukrainy i USA.
Podczas inscenizacji zadbaliśmy o oddanie przebiegu walk i dysproporcji sił między stronami tamtej bitwy. Koni było około 80-ciu, wystrzelono 70kg prochu, na polu bitwy było około 400 szabel.
Niestety, ze względu na niewywiązanie jednego ze sponsorów i kilka mniejszych komplikacji w trakcie imprezy, nie udało się wypłacić żołdu wszystkim, z którymi byliśmy na to umówieni. Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu.
 
(by zobaczyć galerię zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia, kliknij w poniższe zdjęcie)
 
 
Lisowczycy
Lisowczycy
Zbigniew Sawicki
Signum Polonicum
Imię swe wzięli od pierwszego wodza, Aleksandra Józefa Lisowskiego, pamięć o nich przetrwała wieki chociaż istnieli niespełna lat piętnaście. Nieustraszeni, ale i bezlitośni, znakomicie wyszkoleni, chciwi i okrutni, ale mianujący się i mianowani obrońcami wiary. Można ich porównać do współczesnych sił szybkiego reagowania lub oddziałów specjalnych.
W swym krótkim istnieniu okazali się tak znakomitymi wojownikami, że przerośli swoją epokę. Przewyższali swych przeciwników pod każdym względem, a w walce wręcz nie mieli sobie równych. Podziwiano ich, ale też i bano jak ognia czy zarazy. Wyczyny i dokonania Lisowczyków spisał naoczny świadek i towarzysz ich wypraw, kapelan Wojciech z Konojad Dembołęcki w swej książce "Pamiętniki o Lissowczykach, czyli przewagi Elearów polskich" /1619-1623/.

Inny autor, Szczęsny Morawski w Dodatku do "Czasu" /maj 1859/ tak ich określił:

"Lisowczyki byli tem Polsce, czem Tatarzy Turkami : strażą i czatą obozową, chociaż na dalekie chadzali czaty, bo na Syberii po "Białe morze" i do Francyi wpław przez Ren..."
Skąd się wzięli i kim byli naprawdę?  Ich wspomniany wyżej kapelan Dembołęcki nazywający Lisowczyków   e l e a r a m i (od węgierskiego elu jaro, żołnierz przedniej straży, harcownik - Kukiel) pisał, że "sam Pan Bóg to wojsko na cesarską służbę dla obronności kościoła swego zaciągnął".Wg niego, kiedy to takie ludy jak Hiszpanie, Francuzi, Włosi, Niemcy, Anglicy, Czesi, Chorwaci, Morawianie, Węgrzy nie mogli się już bronić przed zalewem muzułmańskim
"Wtenczas dopiero Bóg wszechmogący z narodu polskiego Eleary zaciągnął, i nimi jako się niżej pokaże, moc swoją oświadczając, cesarza chrześcijańskiego wybawił, i wszystko co przedtym jego było, onemu z triumfami przywrócił".
Żyjący w pierwszej połowie XVII wieku Olbrycht Kormanowski pisał w jednym ze swych wierszy:
Nie w Indiach, nie w krajach zamorskich zrodzeni
Ni w lesie ze zwierzęty, choć lisami szczeni
Ale  kość z kości naszych, krew właściwie nasza
Nas i cokolwiek mamy mizernie rozprasza.
Spojrzenie na dokonania Lisowczyków były różne, jedni spostrzegali ich jako okrutników i hultai, inni z kolei podziwiali. Faktem bezspornym jest jedno - BYLI  ZNAKOMITYMI  WOJOWNIKAMI. Znali sposoby walki, dzięki którym potrafili pokonywać każdego przeciwnika. Z ich "usług" korzystali możni ówczesnego świata. Ratowali kraje przed upadkiem, a bitwy przed klęską. Ich wyczyny i dokonania prezentować będę na naszej stronie internetowej, od momentu ich powstania, aż do rozwiązania się tej formacji wojskowej. Przedstawię również współczesnych Lisowczyków, szkolenie itp.
"Wieszczy Apollo, weźmij lutnię złotą, a sam przy harfie zaśpiewaj z ochotą o cnym rycerstwie, walecznych Kozakach, wszędzie szczęśliwych Lisowskich junakach"
/z pieśni/
 
 
Kim był założyciel i twórca tej niezapomnianej jazdy wojowników?
Aleksander Józef Lisowski, herbu Jeż pochodził z zacnej, wojennej, średniozamożnej rodziny szlacheckiej, która w połowie XVI wieku porzuciwszy rodzinne Lisewo w woj. Chełmińskim przeniosła się na Litwę, gdzie związała swe losy z potężnym domem Kiszków. Ojciec Aleksandra, Józef Lisowski, towarzyszył wojewodzicowi witebskiemu Janowi Kiszce w jego podróży po Europie. Wraz z nim był w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Włoszech.
Poznał tam sposoby walki tych narodów, co później zaowocowało znakomitym wyszkoleniem jego synów, a zwłaszcza Aleksandra. Po powrocie na Litwę osiadł na wsi i ożenił się. Tam też, około 1575 r. (lub 1580) urodził się nasz bohater.
Miał 8 braci i 3 siostry. Dla niego oznaczało to konieczność szukania na własną rękę swojej drogi życia. Mógł wybrać między kościołem, dworem magnata i służbą w wojsku. Ponieważ od najmłodszych lat wykazywał skłonności do wojaczki, rozmiłowany w walkach i ciągłych utarczkach, był niezwykle sprawny fizycznie, a nieustanne zapędy do walki zadecydowały o jego wyborze - zaciągnął się do wojska.

Mało wiemy o jego pierwszej młodości i wychowaniu. O tym, że musiał się uczyć i to pod kierunkiem dobrych nauczycieli, świadczą pełne ekspresji listy z dorosłego życia. Niewątpliwie zwyczajem ówczesnej szlacheckiej młodzieży ćwiczenia i wychowanie żołnierskie wypełniały Aleksandrowi jego młodzieńcze lata. Faktem jest, że wybrał wojaczkę.
Trudy żołnierskie rozpoczął pod rozkazami Jana Potockiego, Starosty na ówczas Kamienieckiego, służąc za prostego żołnierza w walkach przeciwko Michałowi Walecznemu. Tutaj spotyka się z najlepszymi w wojennym rzemiośle. Walcząc ciągle z mocniejszym (liczniejszym) nieprzyjacielem, sztuki walki uczy się u hetmana Stanisława Żółkiewskiego, wschodzącej gwiazdy Jana Karola Chodkiewicza, Adama Sieniawskiego, Konstantego Wiśniowieckiego, Mikołaja Strusia, braci Tęczyńskich, nie wspominając już  Krzysztofa Zbaraskiego, Daniłowiczów czy Kazanowskiego. Nic dziwnego,   że przebywając w tak doborowym towarzystwie młody Aleksander Lisowski zapałał chęcią do dalszej wojaczki. Ponieważ w Mołdawii i na Węgrzech  został wprowadzony względny spokój, młody nasz bohater zaciąga się do chorągwi husarskiej rotmistrza Szczęsnego Niewiarowskiego i wraz z nią   wyruszył do Inflant, na rozpalającą się wojnę ze Szwedami. Jego   umiejętności w technikach walki i doświadczenie żołnierskie zostały docenione i prawdopodobnie mianowano go porucznikiem. Musiał się nieźle   wsławić w boju, bo w krótkim czasie zyskał sobie duże uznanie wśród braci żołnierskiej. Sytuacja jednak uległa zmianie. W 1604 roku Lisowski staje na czele  zbuntowanych oddziałów, które nie mogąc doczekać się żołdu odmówiły  kontynuowania walki i wypowiedziały posłuszeństwo hetmanowi Janowi Karolowi Chodkiewiczowi.
"Pryncypałem ich Lisowski, człek bezbożny
i buntownik. On tej konfederacji powodem,
jego to i teraz fabryka, że się rozeszli"
skarżył się hetman w grudniu tegoż roku kanclerzowi wielkiemu litewskiemu Lwu Sapieże. Można przypuszczać, że to właśnie za ten czyn skazany został na infamię i na okres dwu lat znika z widowni. Wiele w tym czasie musiał przejść rozterek wewnętrznych, targany sprzecznościami czuł się odtrącony przez swych sławnych dowódców. Zapewne to, oraz brak politycznego wyrobienia zadecydowały o tym, że poszedł za przykładem panów litewskich i przyłączył się do rokoszu Mikołaja Zebrzydowskiego wojewody krakowskiego i księcia Janusza Radziwiłła podczaszego litewskiego. Mimo powtarzanych od króla i prawdziwych patriotów poselstw i napomnień, ruszył Lisowski do walki przeciwko własnym braciom.
Do walnej bitwy doszło 6 lipca 1607 roku pod Guzowem. Wojska rokoszan poniosły klęskę. Wszak nie mogło być inaczej, skoro przeciwko sobie mieli takich dowódców jak Żółkiewski, Potocki czy Chodkiewicz. W bitwie tej Lisowski dowodził chorągwią kozacką i mimo, że sprawił się dzielnie, na jej przebieg nie miał wpływu. Po doznanej klęsce ruszył w ślad za uciekającym Radziwiłłem w okolice Klecka.
Miejsca w służbie książęcej jednak nie zagrzał. Jesienią tegoż roku na czele około 200 ludzi (Kozaków Dońskich)  opuszcza Rzeczypospolitą i rusza pod Starodub, do obozu Dymitra II Samozwańca. Oprócz Lisowskiego, po jego stronie opowiedzieli się i wojsko swoje przywiedli tacy wojownicy jak: Jan Piotr Sapieha, Samuel Tyszkiewicz, Aleksander Zborowski, Adam książę Wiśniowiecki, Bobrowski, Lanckoronski, Młocki, Rudnicki, Stadnicki i wielu innych. W walkach tych Lisowski zdobywa sławę PIERWSZEGO  PARTYZANTA. Specjalizuje się w walkach skrytobójczych, atakuje tzw. punkty specjalne, czatownie, osiąga specjalizację w likwidacji wartowników (tzw. znoszenie straży), stacza małe walki i potyczki, odcina i likwiduje wozy z zaopatrzeniem, niszczy zaplecze przeciwnika. W rezultacie "przemienia" się z żołnierza walczącego w otwartym polu, w specjalistę do zadań specjalnych - takiego współczesnego komandosa. Swymi działaniami wzbudza podziw, strach i zazdrość. On sam staje się też innym człowiekiem. Działając jako szpieg, agent, spec od "cichej śmierci", mistrz sztuki walki poznaje również i niewłaściwą stronę swego dotychczasowego postępowania. Wiosną 1608 roku na czele kilkuset ludzi opuścił obóz i ruszył do ziemi riazańskiej, by tam zyskiwać poparcie dla "cara Dymitra". Ta na pozór szaleńcza, ale znaczona licznymi zwycięstwami wyprawa dotarła aż pod Astrachań.  Jeden z podkomendnych Lisowskiego, Jarosz Kleczkowski wspominał później, że myślano o przedarciu się do Persji, by wspomóc ją w walce z Turcją, ale nie zdołano rozwiązać problemu przeprawy.
"Byłać ochota i do Persji, i z tym narodem ku dobrej
nachylonym wierze zwarłszy się, dziedzicznemu
nieprzyjacielowi imienia naszego, Turczynowi, w
oczy zakoliwszy zastąpić, ale Kaspijskiego Morza
głębokie nurty i niedościgłe okiem brzegi nadzieję
przebycia odjęły".
W tym mniej więcej czasie dokonała się w nim przemiana wewnętrzna. Można przypuszczać, że oto pod wrażeniem klęsk, które spadły na państwo moskiewskie w wyniku wewnętrznej niezgody, on do niedawna rokoszanin i konfederata przekształca się w zdyscyplinowanego obywatela! Mimo, że jeszcze w 1609 roku Dymitr II próbuje go zatrzymać tytułując Lisowskiego  W o j e w o d ą, to ten nie dał się już przekonać i zwieść obietnicami. W 1610 roku porzuca służbę u Dymitra II i po uzyskaniu przebaczenia króla Zygmunta III, zjawia się w obozie polskim pod Smoleńskiem wstępując tym samym na służbę Rzeczypospolitej. Sejm docenił jego zasługi i w 1611 roku zniósł ciążącą na nim karę:
"Poglądając na posługi urodzonego Aleksandra Józefa Lisowskiego
Półkownika naszego, które nam z odważeniem kosztu niemałego i zdrowia
swego pod ten czas Expedycyi naszej Moskiewskiej oddaje Infamię, która
na nim była od Instygatora naszego otrzymana, vigore hujus Conventus z
niego znosimy, i one kassujemny".
Jan Karol Chodkiewicz powołuje go na służbę i zaleca aby Lisowski zebrał około 1000 ludzi lekko uzbrojonych, którzyby bez żołdu, ale tylko za samą zdobycz wojenną zgodzili się walczyć. W ten sposób wojsko to, nie obciążałoby skarbu państwa, a żyło tylko z siły i sprawności swego oręża, umiejętności i sztuki walki.  Lisowski na te warunki przystał, a król Zygmunt i Sejm wyrazili zgodę na zaciąg takich wojsk.
Żołnierze zaciągali się pod komendę Lisowskiego z kilku powodów. Jednym i być może najważniejszym była sama osobowość Aleksandra, jego umiejętności dowódcze, znajomość sztuki walki, dla innych najważniejsza była nadzieja łupów, inni szukali sławy. Faktem jest natomiast, że Chodkiewicz pragnął mieć obok regularnego wojska, lekką jazdę szybkich, ruchliwych i walecznych żołnierzy, którzyby gnębili i nękali nieprzyjaciela skrytością swoich ataków, jak to pisał Maurycy hrabia Dzieduszycki:
"...nie odpoczywający ni w dzień , ni w nocy, skorzy
w podjazdach, czujny na straży, nieustraszony w bitwie,
niedościgniony w ucieczce; do pustoszenia pól, zawożenia
potrzebnych zapasów zboża, bydła i na ubieżania miast i
zamków zawsze gotowy".
Lisowskiemu udało się zebrać około 2000 ludzi, których od tego momentu LISOWCZYKAMI zwano.
Po zebraniu swojego wojska Aleksander Lisowski tak do nich przemówił :
"Na twarde i niebezpieczne posługi, zawołały was Król i ojczyzna, ale też dozwoliły zakazanych innym pułkom wolności i zysków; w orężu i odwadze cały wasz żołd, cała nagroda: pewniejsze one będą, niż zawodne z publicznego skarbu zapłaty. Niepospolitej ja od was wyciągam odwagi!, jeżeli jeden wśród was jest, któryby na wymierzone przed sobą działo nie rzucił się, jeden nie uderzył na pięciu, gdy ja rozkażę nie wskoczył pierwszy na mury, lub w bystre i głębokie nurty, niech wynijdzie z szeregów! Orężem waszym będzie szabla i rusznica, łuk z sajdakiem, rohatyna, koń lekki i wytrwały; ani wozów, ani taborów, ani ciurów nie ścierpię: wszystko nosić będziecie z sobą. Nie wymagam ja po was gładkich w szyku obrotów, natrzeć zuchwale, kiedy potrzeba rozsypać się, zmylić ucieczkę, znów się odwrócić i nieprzyjaciela doskoczyć, to dzieło wasze. Dam odpoczynek gdy czas po temu, lecz w potrzebie, w pracach waszych, znać nie będziecie ni dnia, ni nocy. Przebiegać najodleglejsze szlaki nieprzyjacielskie, krainy palić, wsie burzyć, miasta, pędzić przed sobą trzody bydła i jeńców tysiące, nie przepuszczać nikomu; to odtąd jedynym zatrudnieniem waszem".

Mowę tą śmiało można porównać do zaleceń wydawanych przez dowódców dzisiejszym komandosom czy siłom specjalnym. Można przyjąć, że w tej dziedzinie byliśmy pierwsi i najlepsi.
W 1613 roku Lisowski zapisuje się wdzięcznie w pamięci wojewody płockiego i witebskiego, gdzie przez tamtejszą szlachtę został powołany na funkcję  r o t m i s t r z a. Zawarł lokalny rozejm z Chowańskim, a jego głównym zadaniem stała się ochrona spokojnego bytu mieszkańców. Nie trwa to jednak długo, latem 1614 roku Lisowski na polecenie Chodkiewicza bierze udział w wyprawie starosty orszańskiego Andrzeja Sapiehy pod Smoleńsk: przeprowadza przez pierścień otaczających twierdzę wojsk carskich transport żywności.
W 1615 roku za wiedzą i aprobatą królewską staje na czele dalekiego zagonu rozpoczynając tym samym swą najśmielszą wyprawę. Siły, jakimi dysponował wtedy Lisowski nie były duże: 8 chorągwi, nieco ponad 1000 ludzi, a wszyscy oni zostali zaciągnięci bezpośrednio przed samą wyprawą lub przyłączyli się w czasie jej trwania.
W skład tych sił wchodziły:
1/ 6 chorągwi kozackich - łącznie ok. 430 ludzi,
2/ 1 chorągiew rajtarska - 100 Niemców,
3/ 2 chorągwie polskie - ok. 300 ludzi,
4/ grupa ok. 200 ludzi przyprowadzonych pod Karczew przez niejakiego Ryśkiewicza ("więcej motłochu aniżeli godnego ludu" pisał o nich pogardliwie Lisowski).
Po sformowaniu zagonu w 1615 roku, Lisowski rusza ku morzu lodowatemu zapomniawszy jakby o głównym celu swojej wyprawy. Trasa jego marszu wiedzie przez Briańsk, Karczew, Orzeł i Peremyszl, gdzie dotarły jego chorągwie.  Następnie zajmuje Rżew, Jarosław i kontynuuje marsz do Morza Białego. Nie dociera jednak do jego brzegów. Przyczyną jest zdrada Ryśkiewicza, który "uciekł samoczwart z Moskiewką i z dwojgiem chłopiąt i jako dobrze świadomy, że u nas strzelby, prochu i inszych rzeczy nie dostawało objawił". Lisowski zaczął poważnie obawiać się odcięcia swoich wojsk od kraju przez ośmielone otrzymywanymi wieściami nieprzyjaciela, dlatego też zarządził powrót, kierując się na Suzdal, a następnie wielkim łukiem sięgającym siedzib Mordwy okrążono Moskwę i idąc obok Tuły wrócono do granic Rzeczypospolitej.
Przez pewien czas chorągwie pozostawały bezczynne. Dopiero w lipcu 1616 roku Lisowski otrzymał od Jana Karola Chodkiewicza listy przypowiednie, w których hetman nakazywał mu, by "ludzi z nim wespół z Moskwy wyszli zaciągnąwszy, tamże znowu powrócił". Pułkownik zabrał się do tego zadania ochoczo. W krótkim czasie zgromadził ponownie swoje wojsko,  jednak nie poprowadził go już do boju. W końcu września lub na początku października 1616 roku przejeżdżając przed szeregami swoich wojsk, spadł nagle z konia rażony apopleksją i zmarł (Starowolski). Dowództwo objął po nim wybrany za zgodą wszystkich żołnierzy  WALENTY  ROGAWSKI. O samym zaś Lisowskim można powiedzieć tak :
- Był to wspaniały dowódca, odnosił zwycięstwa w wielu bitwach, nękał prawie całą krainę moskiewską ciągłymi swymi wycieczkami. Znał ich zamiary, miejscowości, rzeczy jawne i tajemne i umiał wszystko,
co nieprzyjaciele czynili, wykorzystywał to na ich własną zgubę. I choć los niegodziwy niekiedy odbierał mu powodzenie, to jednak nigdy nie można było zobaczyć go zwyciężonym. Nauczył się bowiem przewidując w porę i czyniąc wszelkie wysiłki, udaremniać zamiary Moskiewskich, zajmować to co sobie przygotowali i urządzili, przedziwnymi fortelami krzyżować wielkie poczynania ich wodzów i ze swą stałą gotowością do boju łamać ich i poskramiać. Gdy oddał wielkie usługi ojczyźnie i świetnie wyszkolił swych żołnierzy w sztuce wojennej, zabrała go niespodziewanie śmierć. Takim go widział Szymon  Starowolski w  swoich SARMATIAE  BELLATORES.
Dla nas Aleksander Józef Lisowski jest przykładem wojownika, który nie tylko znał, ale i szkolił swoich żołnierzy w polskiej sztuce walki (szabla, rohatyna, czekan-nadziak), dzięki czemu byli oni wspaniałymi wojownikami. Rozsławili umiejętność bicia się polskich żołnierzy w całej ówczesnej Europie. Bano się ich, ale i podziwiano zarazem.

Aleksander Józef Lisowski jest dobitnym przykładem na istnienie POLSKIEJ SZTUKI WALKI,  jej nauczycielem i instruktorem, a co najważniejsze - sztuki walki, która wykuwała się i sprawdzała na polach bitewnych,  w nieprzeliczonych potyczkach i starciach, o czym należy dzisiaj pamiętać.
 
 
 
 

Nie płacz po swoim zagończyku, choć poległ taki młody
Nie łez mu brak lecz dzikich stepów, swej szabli i przygody
Tam gdzie ich wojen niosły losy jak wichry letniej burzy
Tam ciągle płynie pieśń żołnierska-wolności, walki, służby

Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Pod kopytami szwedzki dragon, od szabli ginie Tatar
Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Buzdygan kruszy szyki wrogów, to Lisowczyków szarża

Na Kresy wiodła krew gorąca, by carskie burzyć trony
Choć żołdu nie płaciła Polska, cel został wypełniony
I niosła w dal rogate serca, pieśń ognia, krwawej stali
Rytm kopyt wybijały bębny, gdy w dal galopowali


Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Pod kopytami szwedzki dragon, od szabli ginie Tatar
Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Buzdygan kruszy szyki wrogów, to Lisowczyków szarża

Czerwono czarny sztandar wzywał przeciwko wielu wrogom
Na Rusi wzmogła się pożoga, to szwedzki nadszedł potop
Gdy przyszło wydrzeć Azji Jasyr i rozbić Tatarzyna
Tam rozbiegały się gromady, straceńców gnała drużyna

Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Pod kopytami szwedzki dragon, od szabli ginie Tatar
Spójrz idą pułki Lisowczyków, we wszystkie strony świata
Buzdygan kruszy szyki wrogów, to Lisowczyków szarża

Czas zatarł pamięć tamtych wieków, walecznej, dziarskiej braci
Ich kości leżą pośród stepów, wśród dzikich pól połaci
Lecz wiem, że gdy Was wezwie Polska, zabłysną ostre szable
I duchy Wasze niespokojne, znów dla niej ruszą w siodle
 
 
Horytnica - Głos Patriotów - 05. Lisowczycy
 
 
pl.wikipedia.org/wiki/Duma_ukrainna
·                                
·                                
Duma ukrainna była popularna w XVII w., tradycja łączy ją z Lisowczykami. Melodia, z którą dziś się ... Laco Adamika, miał ją w swoim repertuarze Czesław Niemen. Zespół Lao Che ... Wikisource-logo.svg. Zobacz w Wikiźródłach tekst
 
Duma ukrainna[edytuj]
"Duma ukrainna" (inc. "Powiedz, wdzięczna kobzo moja,...") także Duma rycerska – polska pieśń rycerska (żołnierska) opublikowana przez Adama Czahrowskiego w II wyd. poezji Threny i rzeczy rozmaite, Lwów, 1599 jako "Powiedz mi, muzyko moja". Przypuszczalnie autor sparafrazował renesansową pieśń "Pod świetnymi chorągwiami" lub użył którejś z wersji "Pieśni o kole rycerskim"Duma ukrainna była popularna w XVII w., tradycja łączy ją z Lisowczykami. Melodia, z którą dziś się wykonuje Dumę ukrainną, pochodzi z jednej z wersji "Pieśni o żołnierzu tułaczu" według Juliusza Rogera, Pieśni ludu polskiego na Górnym Szląsku z muzyką, Wrocław, 1880, nr 47, s. 24-25, co jest o tyle uzasadnione, że niektóre zwrotki występują w obu pieśniach.
 
 
Powiedz wdzięczna kobzo moja,
u mnie lico - duma twoja,
Cóż może być piękniejszego,
Nad człowieka rycerskiego.

Cóż nad pograniczne kraje,
Kędy skoro lód rozstaje,
Ujrzysz pola nieprzejrzane,
Młodą trawą przyodziane.

Husarz zasię w mocnej zbroi,
Warownym obozem stoi.
Który po sutym obiedzie,
Straż zarazem swą zawiedzie.

Pod świętymi chorągwiami,
Głośny trąbą i bębnami,
Bierzy pochylony lasem,
Dla sławy, dla zysku czasem.tekst poezja-spiewana.pl
Spis treści
  [ukryj
·                                1 Wykonania
·                                2 Varia
·                                3 Przypisy
·                                4 Literatura
·                                5 Linki zewnętrzne
Wykonania[edytuj | edytuj kod]
·                   SXL 0169 Chór i Orkiestra Polskiego Radia pod dyr. Jerzego Kołaczkowskiego Idzie żołnierz borem, lasem ... Polskie Nagrania cykl 1 (płyta winylowa)[1]
·                               2. Duma rycerska - trad. A. Czachrowski[2].
·                   Jacek Kowalski wraz z zespołem muzyki dawnej "Klub Świętego Ludwika" wykonanie z 2006 r. na CD załączonej do "Niezbędnika Sarmaty..." (zob. literatura)
·                               2. Adam Czahrowski, Duma ukrainna (przed 1599 r.)
Varia[edytuj | edytuj kod]
Duma ukrainna - została wykonana w filmie - serialu Crimen reż. Laco Adamika, miał ją w swoim repertuarze Czesław Niemen. Zespół Lao Che przerobił ten utwór w piosence "Koniec", pochodzącej z płyty Powstanie warszawskie.
Przypisy
1.     Skocz do góry Katalog Polskich Płyt Gramofonowych (pol.). [dostęp 18 czerwca 2010].
2.     Skocz do góry oryginalna pisownia nazwiska na obwolucie płyty (!)
Literatura[edytuj | edytuj kod]
·                   Jacek Kowalski: Niezbędnik Sarmaty dumy - pieśni - polonezy. Poznań: Fundacja św. Benedykta, 2006, s. 164-165. ISBN 978-83-60758-09-0. (zał. CD poz. 2)
·                   Jacek KowalskiDwóch pokutujących psalmistów i rycerskie pieśni, RuAH.pl, Nr 38 (01.2007)
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
·                   Duma ukrainna wyk. Jacka Kowalskiego i zespołu "Klub Świętego Ludwika" [dostęp 28-08-2008]
·                   Duma ukrainna - wyk. Czesław Niemen [dostęp 28-08-2008]
·                   Jacek Kowalski Dwóch pokutujących psalmistów i rycerskie pieśni [dostep 28-08-2008]
·                   "Koniec" Duma rycerska - Lao Che [dostęp 04-02-2014]
 
Pieśń o kole rycerskim[edytuj]
"Pieśń o kole rycerskim" (inc. "Piękne jest koło rycerskie, komu dał Bóg serce męskie,...") – polska pieśń rycerska (żołnierska) - jedna z najstarszych pieśni wojskowych prawdopodobnie z XVI w., odnaleziona przez Tadeusza Ujazdowskiego w bibliotece pojezuickiej w Cieszynie, wpisana na okładce książki wydanej w 1584, po raz pierwszy opublikowana w "Pamiętniku Sandomierskim t. II, 1830, s. 109.
Nagrania:
·                   Jacek Kowalski wraz z zespołem muzyki dawnej "Klub Świętego Ludwika" wykonanie z 2006 r. na CD załączonej do "Niezbędnik Sarmaty", melodia według wariantu "Pieśni o żołnierzu tułaczu" zanotowanej na Kujawach.
·                   zespół "Odpust Zupełny", melodia stylizowana na średniowieczną, 2007
Zobacz też[edytuj | edytuj kod]
 
 
Literatura[edytuj | edytuj kod]
·                   Jacek Kowalski: Niezbędnik Sarmaty dumy - pieśni - polonezy. Poznań: Fundacja św. Benedykta, 2006, s. 159-161. ISBN 978-83-60758-09-0.
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
·                   Pieśń o kole rycerskim wyk. Jacka Kowalskiego i zespołu "Klub Świętego Ludwika" [dostęp 29-08-2008]
·                   Pieśń o kole rycerskim wyk. zespołu "Odpust Zupełny" [dostęp 29-08-2008]
 
 
 
POLIGON DOSWIADCZALNY CIOCI USI „BIG DATA”


 
 
 
Rfid
 
1.                            Zastosowanie technologii RFID - YouTube
www.youtube.com/watch?v=qlIh5fyXZx4
o                                                       
27 wrz 2011 - Przesłany przez: Wyższa Szkoła Logistyki
Film dydaktyczny „Zastosowanie technologii RFID" realizowany w ... „Wielkopolska musi widzieć" przez ...
 
www.swo.ae.katowice.pl/_pdf/324.pdf
·                                
J Palonka - ‎Cytowane przez 1 - ‎Powiązane artykuły
WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII RFID W LOGISTYCE. Joanna Palonka. Wprowadzenie. Postęp techniczny i technologiczny powodujący elektronizację gospo ...
www.rfidsolutions.pl/zastosowania/logistyka.php
·                                
·                                
Logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych ...
automatykaonline.pl/rfid-w-logistyce
·                                
·                                
12 sie 2013 - Stosowanie znaczników RFID w logistyce stało się już praktycznie standardem. Niewątpliwa przewaga tych układów nad systemem opartym o ...
www.log24.pl › Artykuły
·                                
·                                
4 kwi 2012 - Jak firmy korzystają z systemów RFID, by zwiększyć wydajność i obniżyć koszty? Jak ich doświadczenia można wykorzystać w różnych ...
www.logistyka.net.pl › Wiedza  E-Gospodarka
·                                
·                                
27 gru 2013 - Do tego celu wykorzystywana jest technologia RFID (ang. ... 2014 r. ruszyła rejestracja do Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego LOGICO.
www.bcspolska.pl/technologie/rfid/
·                                
·                                
Zainteresowanie RFiD największych sieci sprzedaży detalicznej oraz firm logistycznychi wykreowanie standardu EPC sprawia, że technologia ta zyskuje coraz  ...
logistyczny.com › Magazynowanie i Dystrybucja  Numer 6/2011
·                                
·                                
W logistyce magazynowej zastosowanie technologii RFID (Radio Frequency Identification) do identyfikacji towaru może dotyczyć obsługi wszystkich operacji  ...
 
 
Mam W POLSCE SAMYCH  idiotów ( W TYM patriotów) wokół siebie czy współuczestników  wielkiego projektu „BIG DATA”
 
 
 
 
 
 
Petraeus to Push Orwellian Spy Grid Nightmare at Bilderberg


 
 
TheAlexJonesChannel 
Subskrybuj903 571
Dodaj do Udostępnij
Więcej
9 258
187 7
Opublikowany 7 cze 2013
Former CIA director helping to bolster same surveillance system that brought him down.http://www.infowars.com/david-petraeu...
http://www.infowars.com/bilderberg
http://www.infowars.com/b
[TWITTER]
https://twitter.com/RealAlexJones
[FACEBOOK]
https://www.facebook.com/AlexanderEme...

NEW ITEM**
[INFOWARS COMPLETE WATER FILTRATION CENTER]
http://www.infowarsshop.com/-Water-Fi...
NEW ITEM**
[INFOWARS COMPLETE HEALTH & WELLNESS CENTER]
http://www.infowarsshop.com/-Health-W...

[INFOWARS THE MAGAZINE - APRIL/MAY ISSUE]
GET YOUR COPY TODAY AND SPREAD THE TRUTH!!
http://www.infowarsshop.com/-Infowars...

NEW ITEMS**
[INFOWARS SEED CENTER]
http://www.infowarsshop.com/-Seed-Cen...

[eFoodsDirect] SPECIAL OFFER**
http://www.infowarsshop.com/-eFoodsDi...

[START GETTING HEALTHY NOW BEFORE IT'S TOO LATE]
http://www.infowarshealth.com/index.p...

http://www.infowars.com/
http://www.prisonplanet.com/
http://www.infowars.net/
http://www.prisonplanet.tv
·                                Kategoria
·                                Licencja
oStandardowa licencja YouTube
 
 
 
 
Panie Waszczykowski i inni „patrioci” co Pan NATO – znowuż POMYŁKA czy celowe WSPÓŁDZIAŁANIE ?

 
 
 
 
Zastosowanie technologii RFID
Wyższa Szkoła Logistyki 
Subskrybuj448
Dodaj do Udostępnij
Więcej
9 876
15 38
Przesłany 27 wrz 2011
Film dydaktyczny „Zastosowanie technologii RFID" realizowany w ramach projektu unijnego „Wielkopolska musi widzieć" przez Wyższą Szkołę Logistyki wraz z Siemens Sp. z o.o. oraz IGLO przedstawiający budowę oraz działania RFID, podział znaczników RFID oraz RFID w praktyce.
·                                Kategoria
·                                Licencja
oStandardowa licencja YouTube
 
 
 
 
 
Inwigilacja przez RFID w Polsce ?
 
Przesłany 4 lut 2011
Ustawa "inwigilacyjna" 2011 już gotowa. Kto jest "ZA" - polecam na ten temat reflefsje białego człowieka...

Michał Boni został mianowany ministrem administracji i cyfryzacji. Wszystko wg. planu. Jak w szwajcarskim zegarku. Od stycznia 2012 - obowiązek śledzenia wozów osobowych przy pomocy GPS; oczywiście za nasze prywatne pieniądze. Patrz: viaTOLL - http://www.viatoll.pl/pl.
 
 
 
 
 
Chip RFID od dowodów osobistych do handlu i świata reklamy część I pl
 
Przesłany 17 maj 2011
Technologia RFID przedostaje się do naszej rzeczywistości. Jeszcze przed kilkunastoma laty taka wizja wydawała się tematyką z pogranicza science fiction, budząc uśmieszek niedowierzania na ustach osób postronnych, nie odczuwających jeszcze podmuchu technologii RFID w swym codziennym życiu. Od początku XXI wieku technologia RFID ulega jednak coraz większej miniaturyzacji i upowszechnieniu. Chipami zostają opatrzone już nie tylko produkty ale nawet zwierzęta i pierwsi zainteresowani takim rozwiązaniem ludzie.

Odczyt stanowi fragment artykułu "Chip RFID- od dowodów osobistych do militaryzacji życia"
·                                Kategoria
·                                Licencja
oStandardowa licencja YouTube
 
 
 
DAVID PETRAEUS NA BILDERBERG CRAFT "BIG DATA" SZPIEG SIATKA
Udostępnij na Facebooku0 Tweet o tym na Twitterze531 Udostępnij na Google+0Prześlij do kogośWydrukuj stronę
Były dyrektor CIA, pomagając wzmocnić samego systemu nadzoru, który przyniósł mu w dół
Paul Joseph Watson
Infowars.com 
07 czerwiec 2013
Były dyrektor CIA David Petraeus jest obecny na konferencji Grupy Bilderberg 2013 r pomóc zbudować "dane" siatkę szpiegowską duży, który ma stać się nową granicą z tajnej dyplomacji, jak łączność z Internetem staje się wszechobecne.
Zdjęcia: Wikimedia Commons
Bilderberg w  oficjalnym porządku obrad do 2013  list jednego z obszarów dyskusji, jak "Jak duży dane zmienia się niemal wszystko", odniesienia do tego, jak "Internet rzeczy" wraz z wszechobecnym rozwojem mediów społecznościowych przekształca świat nadzoru i umiejętność przewidywania przyszłych zdarzeń i manipulować nimi.
Niemal dokładnie w tym samym czasie,  podkomisja Bezpieczeństwa Wewnętrznego  w Stanach Zjednoczonych będą także dyskutować "big data" i jego konsekwencje w kontekście mediów społecznościowych.
Wysiłek Bilderberg do pchania "Big Data" więzi porządku obrad w bliskiej relacji z organizacji skrytej z Google, który  jak udokumentowane jest teraz połączenie z i przejmując od Bilderberg w wielu aspektach.
Dyskusja o "dużych danych" może również obejmować, jak social media mogą być wykorzystane do uruchomienia więcej faux rewolucji i ruchów społecznych, jak to było w Egipcie, który wspomagany był w dużej mierze przez Google.
Jak już udokumentowane , Internet rzeczy jest proces produkcji każdego nowego produktu z systemem, który nadaje się bezprzewodowo za pośrednictwem sieci World Wide, pozwalający przemysłu i rządu do szpiegowania wszędzie w każdym aspekcie swojego życia.
Petraeus już wcześniej okrzyknięto  "Internetu rzeczy" jako transformacyjnej dar dla "tajnego tradecraft".Innymi słowy, to wkrótce być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, aby mieć oko na populacji, ponieważ wszystko, co używać będzie podłączony do sieci, z całkowitym lekceważeniem dla rozważań prywatności. Te strachy nie trzeba sadzić błąd w domu lub w samochodzie, będziesz robił to za nich.
To ironiczne, że Petraeus pomaga wzmocnić tę samą systemu nadzoru, który przyniósł mu w zeszłym roku, kiedy pojawiły się jego szczegóły pozamałżeńskiego romansu.
*********************
Paul Joseph Watson jest redaktor i pisarz dla  Infowars.com  i  Więziennej Planet.com . On jest autorem porządek z chaosu. Watson jest także gospodarzem Infowars Nightly News.
 
DAVID PETRAEUS AT BILDERBERG TO CRAFT “BIG DATA” SPY GRID
Former CIA director helping to bolster same surveillance system that brought him down
Paul Joseph Watson
Infowars.com
June 7, 2013
Former CIA Director David Petraeus is in attendance at the 2013 Bilderberg Group conference to help construct the “big data” spy grid, which is set to become the new frontier of clandestine statecraft as Internet connectivity becomes ubiquitous.
Image: Wikimedia Commons
Bilderberg’s official agenda for 2013 lists one of the areas of discussion as, “How big data is changing almost everything,” a reference to how the “Internet of things” along with the ubiquitous growth of social media is transforming the world of surveillance and the ability to foresee and manipulate future events.
At almost the exact same time, a Homeland Security subcommittee in the United States will also be discussing “big data” and its implications in the context of social media.
Bilderberg’s effort to push the “big data” agenda ties in with the secretive organization’s close relationship with Google, which as we documentedis now merging with and taking over from Bilderberg in many aspects.
The discussion about “big data” is also likely to cover how social media can be used to launch more faux revolutions and social movements as it was in Egypt, which was aided in no small part by Google.
As we have documented, the Internet of things is the process of manufacturing every new product with a system that broadcasts wirelessly via the world wide web, allowing industry and the government to spy ubiquitously on every aspect of your existence.
Petraeus has previously hailed the “Internet of things” as a transformational boon for “clandestine tradecraft”. In other words, it will soon be easier than ever before to keep tabs on the population since everything they use will be connected to the web, with total disregard for privacy considerations. The spooks won’t have to plant a bug in your home or your vehicle, you will be doing it for them.
It’s ironic that Petraeus is helping bolster the very same surveillance system that brought him down last year when details emerged of his extra-marital affair.
*********************
Paul Joseph Watson is the editor and writer for Infowars.com and Prison Planet.com. He is the author of Order Out Of Chaos. Watson is also a host for Infowars Nightly News.
 
Former CIA head General David Petraeus was seen exiting the Marriott Hotel and jogging down the street by Infowars reporters.
 
 
 
 
David Petraeus na spotkaniu Grupy Bilderberg tworzy nową elektroniczną siatkę szpiegowską.
Paul Joseph Watson, PrisonPlanet.com 
USA 
2013-06-08

 
Były dyrektor CIA David Petraeus jest obecny na konferencji Grupy Bilderberg 2013 r., aby pomóc zbudować siatkę szpiegowską operującą "masywnymi bazami danych", która ma stać się nową przestrzenią tajnej dyplomacji, wraz z tym jak łączność z Internetem staje się wszechobecna.

Jednym z obszarów omawianych na spotkaniu Bilderberg 2013 jest to "Jak duże bazy danych zmienią prawie wszystko," odnosząc się do technologii takich jak "Internet rzeczy", które wraz z wszechobecnym rozwojem mediów społecznych przekształci świat nadzoru dając możliwość przewidywania i manipulowania przyszłymi zdarzeniami.



Prawie w tym samym czasie, podkomisja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w USA będzie również dyskutować nad "dużymi bazami danych" i ich implikacji w kontekście mediów społecznościowych.

Działania Grupy na rzecz "dużych baz danych" mają związek z niejawną relacją pomiędzy Grupą Bilderberg a Google, które to grupy, jak udokumentowaliśmy, łączą się a Google przejmuje pałeczkę od Bilderberg w wielu aspektach.

Dyskusja o "dużych bazach danych" może również obejmować to, jak media społeczne mogą być wykorzystane do wytworzenia kolejnych fałszywych rewolucji i ruchów społecznych jakie obserwowaliśmy w Egipcie, która to rewolucja była wspomagana w dużej części przez Google.

Jak już udokumentowaliśmy, Internet Rzeczy jest procesem produkcji każdego nowego produktu tak by zawierał system komunikujący się bezprzewodowo za pośrednictwem sieci World Wide Web, dzięki czemu przemysł i rząd będzie mógł wszędzie szpiegować każdy aspekt życia obywateli.

Petraeus już wcześniej okrzyknął "Internet Rzeczy" dobrodziejstwem dla "tajnych działań". Innymi słowy, wkrótce będzie łatwiej niż kiedykolwiek, by mieć oko na populację z całkowitym lekceważeniem kwestii prywatności, ponieważ wszystko czego używamy będzie podłączone do sieci. Szpiedzy nie będą już musieli montować podsłuchu w twoim domu lub samochodzie, będziesz robił to za nich [kupując produkty].

Jak na ironię, Petraeus będzie pomagał wzmocnić ten sam system nadzoru, który doprowadził do jego kompromitacji i odejścia w zeszłym roku, kiedy opublikowano szczegóły jego romansu pozamałżeńskiego.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


Co powinieneś wiedzieć o Grupie Bilderberg.  |  Patraeus: Będziemy szpiegować wszystkich Amerykanów poprzez urządzenia elektryczne.   |  Internet rzeczy. Planeta więzienie 2025.   |  Oficjalna lista uczestników spotkania Grupy Bilderberg 2013.   |  Bilderberg 2013 i Globalne Trendy Strategiczne. Wywiad z Danielem Estulinem.  |  Agenda spotkania Grupy Bilderberg 2013.  |  Fotografie i reportaże: Bilderberg 2013.  |  Bilderberg 2013 w Londynie?   |  Bilderberg 2013: pierwszy rzut oka.   |     Fotografie i reportaże: Bilderberg 2012.   |   Fotografie i reportaże: Bilderberg 2011.   | 
 
 
 
 
 
 
 
Duma ukrainna - Czesław Niemen
 
 
Браћо Пољаци, увек сте били курве запада и слушали сте јеб.. Ватикан.
Мислим да би било паметније да направите савез неки са западним и источним Словенима и да јебете матер свим ГЕРМАНИМА, АНГЛОФИЛИМА итд.
Треба да се зна да је ЕВРОПА СЛОВЕНСКА!
Przetłumacz
Odpowiedz
 · 
' class="SQb MJa" v:shapes="_x0000_i1043">
class="RQb LJa" v:shapes="_x0000_i1044">
 
Niestety Niemen wielkim piesniarzem byl, ale ta wyjaca wersja ma sie nijak do wykonania Jacka Kowalksiego. 
Odpowiedz
 · 
irina kurtova udostępnia to przez Google+
 
Odpowiedz
 · 
2
 
Niestety Niemen śpiewając tę stara pieśń pomylił się. Powinno być "Powiedz wdzięczna kobzo moja, umie li co duma twoja?" Wtedy ma to sens,
Odpowiedz
 · 
1 class="SQb MJa" v:shapes="_x0000_i1052">
' class="RQb LJa" v:shapes="_x0000_i1053">
 
Ta piesn powinna dac nam narodowa sile do walki z wszawymi ukraicami. Nikt wam gnoje nie zapomni Wolynia itp!!!!! 
Odpowiedz
 · 
1' class="SQb MJa" v:shapes="_x0000_i1055">
class="RQb LJa" v:shapes="_x0000_i1056">
 
bravo! bravo!
Odpowiedz
 · 
1' class="SQb MJa" v:shapes="_x0000_i1058">
class="RQb LJa" v:shapes="_x0000_i1059">
 
@Zbyszkoz Radio gralo naprawde dobrze , gdyby nie radio ( Pr 3 ) to by byla kompletna katastrofa . Tu trafiles w 10 . Jagby nie panowie M. Gaszynski , J . Janiszewski P.Kaczkowski W. Man i wielu innych .Nnigdy bysmy nie mogli sobie nagrac na magnetofony Black Sabbath , Led Zeppelin ,Pink Floyd i wielu innych zespolow . To " Muzyczna Poczta UKF " to "Studio stereo zaprasza " " Wieczur Plytowy " Naleza sie DUZE PODZIEKOWANIA TYM PANOM I PROGRAMOWI # 3 PR
 
@tabsley na poparcie mojej opini. Bandy z Anglii robily wieksza furrore w USA jak w samej Anglii . czemu, bo zrobiono im "grunt prze przyjazdem".
 
wlacz 500 W i sluchaj YT. O, lucky man! / Alan Price
 
spokojnie zaraz się wyłopocze i będzie spokój :)
 
przepiekne.........
 
Polska. wielu narodow..moglismy kiedys! ..i teraz tym bardziej!krew przelana .czesto w bratobojczych walkach... jak to w ..rodzinie ... to nasza historia,,i wara innym od slowianskiej "duszy"!°!
 
how to say it... Hell Yeah :]
 
@Zbyszkoz kOMUNA NISZCZYLA POLSKI ROCK nie zachud .NIE BYLO PRZEMYSLU MUZYCZNEGO ( instrumentow muzycznych i nie wychodzily plyty ) Nie wiem czy wiesz , to Tadziu Nalepa zaprosil do Polski zespol Livin Blues . Graly na koncertach trzy zespoly "Breakout " Livin Blues" I " BUDKA SUFLERA " album "CIEN WIELKIEJ GORY" . Bylo jeszcze SBB I MUZYKA MLODEY GENERACJI ODPISZ mozemy podyskutowac
 
Niemen - geniusz - zaskakuje zawsze. Nie znałem tego. Czesław - największy Polak, patriota... Jakże jam człowiek wdzięczny za Twe utwory. Za niewdzięcznego - też dziękuję, za dziwny świat pod papugami i za żałobny rapsod... Jesteś wielki, i takim pozostaniesz, bo człowiek żyje, dopóki pamieć o nim żyje..... Pewnie w niebie wszystkich czarujesz swym głosem, a Bóg Ciebie szczególnie umiłował...
 
Według słownika PWN z 1968 roku „pamięć to zdolność umysłu do przyswajania, utrwalania i przypominania doznanych wrażeń, przeżyć, sądów. Niestety, pamięć narodowa wymaga szerokiego dostępu do wiadomości, których w odniesieniu do historii Polski brakuje, tak w samej Polsce, jak i w Europie oraz w USA.
 
Lao Che wykorzystało ten tekst, nawet nie wiedziałam, że to Niemen.
 
@krzychukrzychu1997 No jasne że absolwent technikum rolnego, budowlanego Stachu Guzek ksywa "Stan Borys " z Załęża jak najbardziej żyje .
 
@tabsley moj wujek byl muzykiem i jezdzil po calym swiecie. do partii nie nalezal ale byl gosciem na swoim instrumencie. kselofon.
 
inspiring, awesome; just fucking awesome

 
 
Prosta droga do społeczeństwa maszyny
 
Do której sp. Prezydent Lech Kaczyński odnosił się z pełną aprobatą.
Za przyczyną i skutecznym działaniem Davida Petraeusa generała 4 gwiazdkowego . MOŻE NIE WIEDZIAŁ CO CZYNI!
 
 
 
– Dzisiejszy świat potrzebuje wiedzy, wiedzy dla sukcesu i pan generał jest tego znakomitym przykładem – zaznaczył L. Kaczyński. Zdaniem prezydenta Petraeus pokazał, że „wiedza, mądrze stworzona doktryna mogą być skuteczne nie tylko jako błyskotliwe konstrukcje intelektualne, ale także w rzeczywistości”. – Za to wszystko dziękujemy, za to są te odznaczenia – powiedział. 

 
 
 
Chip RFID od dowodów osobistych do handlu i świata reklamy część I pl
 
Przesłany 17 maj 2011
Technologia RFID przedostaje się do naszej rzeczywistości. Jeszcze przed kilkunastoma laty taka wizja wydawała się tematyką z pogranicza science fiction, budząc uśmieszek niedowierzania na ustach osób postronnych, nie odczuwających jeszcze podmuchu technologii RFID w swym codziennym życiu. Od początku XXI wieku technologia RFID ulega jednak coraz większej miniaturyzacji i upowszechnieniu. Chipami zostają opatrzone już nie tylko produkty ale nawet zwierzęta i pierwsi zainteresowani takim rozwiązaniem ludzie.

Odczyt stanowi fragment artykułu "Chip RFID- od dowodów osobistych do militaryzacji życia"
·                                Kategoria
·                                Licencja
oStandardowa licencja YouTube
 

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka