Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
1013
BLOG

Goła prawda, co każdy Poseł chłopak czy dziewczyna wiedzieć powinni

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 2

JEŚLI NIE DAJ BOŻE WOJNA Z UKRAINY PRZENIESIE SIĘ NA TERENY POLSKI, TAK BĘDZIE I OBECNIE !!!

Nim podniesiecie rękę !

Superata
TVN Warszawa udostępniło fragmenty filmu z roku 1948, autorstwa słynnego Juliena Bryana,
z którego to filmu pochodzi poniższe ujęcie pomnika (jakość bardzo słaba, ale przekaz mocny).
 

http://stolicaiokolica.blogspot.com/2013/04/pomnik-bohaterow-getta.html#axzz3S1llSnfm

image

 

 

Puścili tylko fragment z którego jest to zdjęcie. Nie pokazali tego co jest poniżej najważniejsze.

Tego o czym jest cały film Juliena Bryana z września 1939 roku z bombardowania i ludobójstwa na mieszkańcach Warszawy. 

Czyli o ZDRADZIE WOLNEGO ŚWIATA WOBEC POLSKI.



Więcej... http://stolicaiokolica.blogspot.com/2013/04/pomnik-bohaterow-getta.html#ixzz3S1mDavMf 
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial No Derivatives

List do Prezydenta, tak do rządzących jak i Opozycji

Pisane w Warszawie 17 luty 2015 roku

Dzięki gościnności Blogerki @Sao Paulo

 

Co każdy Poseł chlopak czy dziewczyna wiedzieć powinni:

Lekcja z HISTORII

https://www.youtube.com/watch?v=Oy8QoH0fy7Y

Warszawa Przedwojenna według Juliena Bryana 1936

 

Opublikowany 30 mar 2013

Ulice Warszawy kręcone przez amerykańskiego fotografa Juliena Bryana w 1936 roku. Zobaczymy Aleje Ujazdowskie czy Plac Napoleona oraz pełne wielkomiejskiego życia centrum przedwojennej Warszawy. Film nakręcił Julien Bryan, który pozostał w Warszawie i filmował ją nawet podczas oblężenia w 1939 roku. http://www.facebook.com/WarszawaPrzed...

 

http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/oblezenie-warszawy-w-fotografii-juliena-bryana-siege-of-warsaw-in-the-photogra

 

ORDER ORZEŁ BIAŁY

DLA jULIENA BRYANA

image

  1. Julien Bryan

Operator filmowy

  1. Julien Hequembourg Bryan - amerykański dokumentalista i fotografik. Najbardziej znany jest z dokumentowania na taśmie filmowej życia w Polsce, Związku Radzieckim i III Rzeszy pomiędzy 1935 a 1939 rokiem. Bryan urodził się w 1899 roku. Wikipedia
  2.  
  3. Data i miejsce urodzenia: 23 maja 1899, Titusville, Pensylwania, Stany Zjednoczone
  4. Data i miejsce śmierci: 20 października 1974,Bronxville, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
  5. Dzieci: Sam Bryan
  6. Filmy: Oblężenie
  7. Wykształcenie: Princeton UniversityUnion Theological Seminary

Korespondent Bryan

 

Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana / Siege of Warsaw in the photographs of Julien Bryan

 
Miniaturka
Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana / Siege of Warsaw in the photographs of Julien Bryan, redakcja Jacek Zygmunt Sawicki i Tomasz Stempowski, Warszawa 2010, 222 s.

Książka jest pierwszą tak obszerną i wszechstronną prezentacją dorobku Juliena Bryana. Jej głównym tematem jest oblężenie Warszawy przez wojska niemieckie w 1939 r., a szczególnie losy cywilnych mieszkańców stolicy Polski, widziane okiem amerykańskiego fotografa. Oprócz szerokiego wyboru zdjęć, w tomie znalazły się nietłumaczone wcześniej na język polski reportaże Bryana: „Oblężenie” z 1939 r. i „Warszawa – ponowne odwiedziny” z 1959 r., oraz relacje Polaków, którzy mu pomagali: zapis radiowego przemówienia kpt. dypl. Władysława Polesińskiego „Na zgliszczach Pragi” i wspomnienie Stefana B. T. Radlińskiego „Z Julienem Bryanem we wrześniowej Warszawie”. „Wprowadzenie” Jacka Zygmunta Sawickiego i tekst Tomasza Stempowskiego są współczesną próbą umieszczenia dorobku amerykańskiego fotografa w szerszym kontekście historycznym.

Na płycie DVD zamieszczono film „Oblężenie” z 1940 r., udostępniony przez Filmotekę Narodową, oraz zapis wystąpienia Juliena Bryana w Polskim Radio z 16 IX 1939 r.

Zebranie w ramach jednej publikacji tak różnorodnych materiałów ma na celu przekazanie możliwie wielu kontekstów. Daje też unikalną okazję, by przyjrzeć się wzajemnym relacjom tekstu i obrazu w dokumentowaniu historii. Jak już w 1940 r. we wstępie do albumu „Siege” napisał Maurice Hindus, fotografie Juliena Bryana nie tylko należy oglądać i podziwiać, ale nieustannie studiować. W piękny i wzruszajacy sposób odtwarzają one niezwykle ważny rozdzial historii idramat naszych czasów.

Julien H. Bryan (1899–1974) – amerykański filmowiec, fotograf i pisarz. Autor ponad stu filmów dokumentalnych. W 1917 r. był kierowcą ambulansu na froncie pod Verdun. Kilka dni po wybuchu II wojny światowej przyjechał do Warszawy. Nie uważał się jednak za fotografa wojennego. Pisał: Nie jestem korespondentem wojennym, lecz posługującym się kamerą reporterem czasu pokoju, osobą, której praca polega na przemierzaniu świata i fotografowaniu ludzi, nie bomb. Polskę odwiedził sześciokrotnie. Dzięki jego licznym reportażom prasowym, książce, a zwłaszcza filmowi Oblężenie, miliony widzów zobaczyły prawdziwe oblicze wojny.

image

image

https://www.youtube.com/watch?v=wEnJxifw5d4

 

 

Opublikowany 16 gru 2012

Film dokumentalny

Film „Korespondent Bryan" prezentuje w większości nieznane dotąd nagrania i zdjęcia dokumentujące wydarzenia w oblężonej Warszawie we wrześniu 1939 roku. Jest oparty na materiale archiwalnym niedostępnym w zbiorach publicznych w Polsce. Materiał zarejestrowany przez Juliana Bryana to unikalny dokument, zawierający historyczną prawdę ukazującą patriotyczny heroizm społeczeństwa warszawskiego z punktu widzenia jednostki, uwikłanej w rzeczywistość wojenną. Pokazuje, jak niemiecka propaganda manipulując faktami starała się zmylić opinię światową i odwieść uwagę od zbrodni popełnianych na ludności cywilnej w Polsce. Film powstał dzięki synowi Juliana Bryana - Samuelowi Bryanowi, Fundacji Stevena Spielberga oraz Muzeum Holokaustu w Nowym Jorku.

muzyka: Yossarian Malewski
zdjęcia: Julien Bryan

·                                 Kategoria

·                                 Licencja

  • Standardowa licencja YouTube

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka