Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
612
BLOG

Umiera piękno

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Ochrona dziedzictwa narodowego w postaci młynów wodnych, parowych i wiatraków to nie tylko SPRAWA w wymiarze kulturowym.

 

image

Stary młyn w Puniach nad Niemnem

ŹRÓDŁO:

http://rzeczpospolitamlynarska.pl/mlyny/

 

Młynarz [Etiuda Dokumentalna] II rok

Przesłany 04.03.2011

To nie opowieść o produkcji mąki, ale o człowieku dla którego praca w młynie jest całym życiem.

Dokumentalna opowieść zrealizowania na egzaminy odbywające się po III semestrze nauki na WSSiP. Projekt zakłada opowieść obrazem. 

Młynarz [2011]

Cast:
Młynarz - Ryszard Wojdyła

Produkcja: Lans Productions dla WSSiP
Czas: 00:04:25
Scenariusz, Reżyseria, Zdjęcia: Łukasz Gracz
Montaż: Daniel Mayonez Kucharski

Stary młynarz ze Zgierza

Opublikowany 04.02.2014

„Stary młynarz ze Zgierza", reportaż Waldemara Wiśniewskiego.

To opowieść o Janie Ekielu i jego rodzinie, ludziach niezwykle przywiązanych do tradycji, rodziny i swojego zawodu -- od pokoleń wszyscy byli młynarzami.

Pan Jan też pracował w rodzinnym wiatraku, a teraz, na emeryturze, wierny miłości do wiatraków -- produkuje ich modele w skali 1:10. Ruchome modele przez niego wykonane stoją np. w Skansenie Rzeki Pilicy.

Poza tym pan Jan to bardzo barwna postać i niezwykle ciepła osoba. Mówi szczerze i od serca. Warto go poprzez ten reportaż trochę poznać.

TO OBRONA PRZED GŁODEM W SYTUACJI ZAGROŻENIA PAŃSTWA.

OKUPANT NIEMIECKI wrzesień 1939- maj 1945 I SOWIECKI wrzesień 1939- czerwiec 1989 NISZCZYŁ PRZEDE WSZYSTKIM MŁYNY.

Młyny ziemi Łomżyńskiej

 
Wydawnictwo: Politechnika Wrocławska
Autor: Grażyna Balińska, Jerzy A. Baliński
 
 
 
 
  • Umiera piękno
 
 
 

Oprawa: miękka, Format: 16,7x24 cm, Stron: 300, 2003 r., liczne fotografie  czarno-białe i kolorowe, rysunki

Badania prowadzono według klasycznej metody - wyniki badań terenowych uzupełniano wiedzą czerpaną z archiwaliów. W terenie przeprowadzono prace inwentaryzacyjne, dotyczące zachowanej substanci zabytkowej (objęły one urządzenia wodne,  zabudowę oraz maszyny młyńskie). Dokonano niezbędnych pomiarów i fotografii. Koronną częścią badań były wywiady z właścicielami młynów. Niestety, nie zawsze 
udało się zastać przy życiu przedstawicieli najstarszego pokolenia XX-wiecznych młynarzy. Zawsze jednak znajdowali się życzliwi i rzetelni informatorzy. Wyniki badań terenowych skonfrontowano z archiwaliami, m.in. były pomocne stare mapy i plany.


Obraz przekształceń młynarstwa łomżyńskiego przez okres ostatnich ponad stu lat się zawartością pierwszej części książki, z której czytelnik dowie się o historii młystwa i o losach ludzi z nim związanych, o przemianach napędów, o zachowanych budowlach i maszynach. Zakończenie zawiera obraz zagrożeń i kierunki ochrony polów młyńskich.

Część druga stanowi katalog młynów i ich reliktów zachowanych na ziemi łomżyńskiej, oparty na aktualnym stanie wiedzy, ułożony alfabetycznie. W katalogu nie umieszczono nazw miejscowości, w których znajdowały się niegdyś młyny, jeśli nie znaleziono dotychczas o nich żadnych bliższych informacji. W podpisach umieszczonych pod ilustracjami zawarto daty ich wykonania, nazwiska autorów oraz numer pozycji archiwalnej.

Grażyna Balińska, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, Kierownik Zakładu Konserwacji i Rewaloryzacji Architektury. Zakres jej działalności naukowo-badawczej, poświęconej zagadnieniom historii architektury, urbanistyki i ochrony krajobrazu kulturowego obejmuje rozwój średniowiecznych bloków śródrynkowych w miastach Dolnego Śląska, problemy ochrony zabytkowych zespołów urbanistycznych w małych miastach, zagadnienia rozwoju dolnośląskich miejscowości uzdrowiskowych w XIX i XX w. Prowadziła również lub uczestniczyła w badaniach architektury przemysłowej i folwarcznej, m.in. w badaniach architektury licznych zakładów włókienniczych oraz hut szkła na Dolnym Śląsku, badała architekturę budowli Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz towarzyszącą jej zabudowę mieszkalną. Prowadziła badania architektury przemysłowej Kielecczyzny, w tym m.in. hut żelaza w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach, cukrowni oraz niewielkich zakładów przemysłowych z okresu działalności Stanisława Staszica i późniejszego. W obrębie jej zainteresowań znalazła się również architektura elektrowni i elektrociepłowni oraz licznych niewielkich obiektów przemysłowych, takich jak młyny, gorzelnie i inne.


Jest autorką książek: Uzdrowiska dolnośląskie. Problemy rozwoju i ochrony wartości kulturowych do II wojny światowej (1991 r.) oraz Racot. Przemiany i zagrożenia zespołów podworskich (1996 r.).


Jerzy Aleksander Baliński, mgr inż. mechanik, historyk techniki. Studia na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Wykonał badania kilkuset historycznych zespołów przemysłowych - m.in. hutniczych Kielecczyzny, cukrowni, elektrowni i elektrociepłowni, zespołów zabytkowych stopni wodnych we Wrocławiu, gorzelni, młynów, zespołów kolejowych, maszyn i urządzeń technicznych o wartościach zabytkowych. Publikacje: Przemiany techniczne Wrocławskiego węzła wodnego (1996), Kamienna - rzeka pracująca w planach Staszica i realizacji Banku Polskiego (1998). Obecnie prowadzi Pracownię Studiów i Dokumentacji Konserwatorskich we Wrocławiu. 


Spis treści:
1. Wstęp
1.1. Uzasadnienie potrzeby badań 
1.2. Ramy chronologiczne i terytorialne 
1.3. Stan badań, literatura przedmiotu, archiwalia 
1.4. Metoda badań, konstrukcja pracy
2. Dzieje młynarstwa na ziemi łomżyńskiej 
2.1. Młynarstwo na świecie i w Polsce 
2.2. Stosunki własnościowe w młynarstwie 
2.3. Historia młynarstwa na ziemi łomżyńskiej
do drugiej wojny światowej
2.4. Zmiany własności, przekształcenia technologii, wpływ melioracji i innych czynników po drugiej wojnie światowej 
2.5. Losy rodzin młynarskich 
3. Klasyfikacja młynów ziemi łomżyńskiej 
4. Młyn w krajobrazie kulturowym 
5. Konstrukcja i materiał budowlany
6. Maszyny i urządzenia młyńskie. Podręczniki dla młynarzy
6.1. Przemiany w napędzie młynów
6.2. Maszyny i urządzenia młyńskie. Fabryki maszyn młyńskich 
6.3. Urządzenia piętrzące wodę: groble, jazy, młynówki 
6.4. Ekspozycje silników i maszyn młyńskich ...
6.5. Podręczniki dla młynarzy
7. Zakończenie
7.1. Sytuacja gospodarcza
7.2. Zagrożenia
7.3. Postulaty konserwatorskie
Katalog 
The mills of Ziemia Łomżyńska 
Archiwalia 
Bibliografia

 

PRZY OBECNEJ CENTRALIZACJI PRODUKCJI ŻYWNOŚCI NIE POTRZEBA WIELKIEJ WYOBRAŹNI ABY W RAMACH OBRONY CYWILNEJ I WOJSKOWEJ NARODU POLSKIEGO WYOBRAZIĆ SOBIE CO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ W PRZYPADKU DZIAŁAŃ O CHARAKTERZE WOJENNYM NA TERENIE POLSKI !

 

Nowa mąka w młynie w Bardzie

 

"od powietrza, głodu ognia i wojny ZACHOWAJ NAS PANIE - SUPLIKACJE - MY GRZESZNI CIEBIE BOGA PROSIMY."

*****

 

To także ochrona ca 6 tysięcy (6000x3=18000) miejsc pracy i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

OBECNIE POLSKA JEST KRAJEM UBOGIM W WODĘ.

Zajmujemy w Europie dopiero 22 lokatę pod względem ilości wody przypadającej na jednego mieszkańca. Jak jest to niewiele nich zaświadczy fakt, że mamy mnie więcej tyle wody, co Egipt. Do tego gospodarujemy wodą niezwykle rozrzutnie, szczególnie w przemyśle. W niewielkim stopniu wykorzystujemy też wody podziemne. Liczby te wynoszą 30-50 % globalnej ilości wody wykorzystywanej w Polsce, gdy tymczasem w Belgii wykorzystuje się 76 %, w Niemczech – 65-75 %, we Francji – 50 %.[18]

 

Nadal nie potrafimy wykorzystać gospodarczo wody. Udział w nakładach inwestycyjnych gospodarki wodnej w gospodarce narodowej wahał się w ostatnich latach od 2.1% do 3.2 %. Przy udziale w produkcie krajowym brutto nie przekraczającym 0,6 %.[19]

 

W okresie II Rzeczypospolitej trudne warunki nie pozwoliły na realizację podstawowych zagadnień gospodarki wodnej. Największe wysiłki w tym czasie skupiono na żegludze i regulowaniu stosunków wodnych w dolinie Wisły.[20]

 

Jeśli zaś chodzi o potrzeby rozwiązań prawnoustrojowych dotyczących spraw zanieczyszczenia wód, to poza nikłymi rezultatami działań władz przedwojennych, do 1961 r. nie znalazło to odzwierciedlenia w strukturze organizacyjnej aparatu państwowego. Tak zwane „władze wodne” praktycznie nie istniały. Nigdzie nie było komisji rewizyjnych, systematycznej kontroli wód itd. (art. 230 – 237 ustawy wodnej). Nie powołano również żadnego organu doradczego przy wojewodzie (w zakresie spraw gospodarki wodnej) oraz ministra do spraw wodnych (art. 238 – 240).[21]

 

Sprawami gospodarki wodnej do 1960 r. zajmowało się Ministerstwo Rolnictwa. Sama struktura tego urzędu, mimo szerokiej kadry nie przewidywała nawet jakiejkolwiek inspekcji do kontroli przestrzegania prawa wodnego.[22]

Dlaczego nie podejmujemy starań o prawidłową gospodarkę zasaobami wodnymi zgodnie z INTERESEM NARODOWYM I ZARZĄDZENIAMI I DYREKTYWAMI UNII EUROPEJSKIEJ.

TAKŻE W WYMOWIE EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH

W NASTĘPNEJ NOTCE POLICZYMY TE TONY (MILIONY TON CO2

PORAŻAJĄCA JEST WYMOWA KSIĄŻKI

polityka rabunku i zawłaszczenia własności tysięcy rodzin młynarskich, dorobku ich jako pokolenia.

BANDYCKI RABUNEK MIENIA I WŁASNOŚCI.

 

1946 było 9,7 tysiąca młynów (7,7 tysiąca prywatnych); wkrótce uległy prawie całkowitej likwidacji młyny małe i prywatne; 1985 istniało 1387 większych młynów, 

W II Rzeczypospolitej gospodarka wodą i zasobami wodnymi byla bardzo rozwinięta.

 

W II Rzeczypospolitej liczba młynów malała w rezultacie postępującej mechanizacji: 1923 działało 15,6 tysiąca młynów (9% parowych i motorowych), a 1935 — 13,6 tysiąca (21% parowych i motorowych); 1946 było 9,7 tysiąca młynów (7,7 tysiąca prywatnych); wkrótce uległy prawie całkowitej likwidacji młyny małe i prywatne; 1985 istniało 1387 większych młynów, 

Funkcjonowało na terenie rdzennej Polski i Kresow ponad 15 000 - 13 000 zakładów wodnych.

http://biznes.acceptance.pwn.pl/index.php?module=haslo&id=3942351

 

młynarstwo

 
 

młynarstwo

Spis tematów hasła
 
reklama
 

młynarstwo, przerób ziarna zbóż na mąkę, kaszę i inne produkty spożywcze metodami prymitywnymi i w zakładach przemysłu młynarskiego (młyny zbożowe, kaszarnie).

W neolicie w Azji Mniejszej i Egipcie pojawiły się żarna, w których rozcierano ziarno na mąkę, oraz stępy do produkcji kaszy, początkowo poruszane ręcznie, później o napędzie zwierzęcym; ok. 120 lat p.n.e. w starożytnym Rzymie uruchomiono pierwsze młyny wodne; w XIII w. n.e. pojawiły się w zachodniej Europie wiatraki. U schyłku XVIII w. w USA powstało nowoczesne młynarstwo, w którym zmechanizowano wszystkie fazy produkcji, zastosowano wspólny napęd, konstrukcje żelazne i kwarcowe kamienie; wkrótce w Anglii system ten otrzymał napęd parowy, a w Szwajcarii (od 1820) walce młyńskie z twardego żelaza. W 2. połowie XIX w. wprowadzono turbiny wodne, na początku XX w. — napęd spalinowy, później też elektryczny. W końcu XIX w. rozpoczął się proces upadku małych, prymitywnych młynów. Na początku XX w. wprowadzono mokre czyszczenie i kondycjonowanie ziarna, a w latach 40. transport pneumatyczny.

Na ziemiach polskich prymitywne żarna i ręczne stępy znano od początku I tysiąclecia p.n.e.; w XI w. pojawiły się żarna obrotowe wraz ze stępami nożnymi; urządzenia te dominowały w polskim młynarstwie do połowy XIX w. W XII w. na Śląsku zbudowano pierwsze młyny wodne (koło wodne), w końcu XIII w. na Pomorzu — pierwsze wiatraki, upowszechniane w innych dzielnicach zwłaszcza od XVI w. Pierwszy nowoczesny młyn parowy uruchomiono 1828 w Warszawie, liczniejsze stały się dopiero od lat 60. XIX w. W końcu XIX w. zaczęły zanikać żarna, stępy i wiatraki, głównie w zaborze pruskim. W II Rzeczypospolitej liczba młynów malała w rezultacie postępującej mechanizacji: 1923 działało 15,6 tysiąca młynów (9% parowych i motorowych), a 1935 — 13,6 tysiąca (21% parowych i motorowych); 1946 było 9,7 tysiąca młynów (7,7 tysiąca prywatnych); wkrótce uległy prawie całkowitej likwidacji młyny małe i prywatne; 1985 istniało 1387 większych młynów, 1995 — 87 przedsiębiorstw młynarskich, w dużej mierze sprywatyzowanych. Do lat 90. w Polsce młyny tzw. gospodarcze były administrowane przez władze terenowe i organizacje spółdzielcze lub stanowiły własność prywatną. Duże młyny zgrupowane (do lipca 1982) w Zrzeszeniu Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego podlegały Ministerstwu Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Istniejące przez wiele lat Polskie Zakłady Zbożowe Spółka z o.o. 2000 zostały zlikwidowane. Od 1990 działa Stowarzyszenie Młyny Rzeczypospolitej Polskiej. Do największych (przerób 250–300 t ziarna na dobę) należą zakłady m.in. w: Szymanowie (założone 1959), Białołęce w północno-wschodniej części Warszawy (1976), Płońsku (1986), Jelonkach koło Ostrowi Mazowieckiej (1991, 600 t na dobę). Obecnie większość młynów jest własnością spółek bądź prywatną. Zagadnieniami młynarstwa zajmują się m.in. Centralne Laboratorium Technologii, Przetwórstwa i Przechowalnictwa Zbóż oraz Wydziały Technologii Żywności SGGW i Akademii Rolniczych; czasopismem branżowym jest „Przegląd Zbożowo-Młynarski”.

 

http://albatros.salon24.pl/666066,umarlo-piekno,3

 

Od ziarenka do bochenka - Koniom wody dać - Albatros ... z ...

albatros.salon24.pl/656772,od-ziarenka-do-bochenka-...

 

  •  

Translate this page

Koniom wody dać https://www.youtube.com/watch?v=x2kBqCZulwY Mirosław Czyżykiewicz - Konie narowiste text: Wysocki Высоцкий Opublikowany ...

Koniom wody dać ! - strona 2 - blog Albatros ... z lotu ptaka

albatros.salon24.pl/656772,koniom-wody-dac,2

 

  •  

Translate this page

Koniom wody dać ! ciąg dalszy ... Rycerzami sprawy polskiej na miarę nowego tysiąclecia mogą stać się wszyscy państwowcy i wolnościowcy – niezależnie od ...

Albatros ... z lotu ptaka - Salon24 | Niezależne Forum ...

albatros.salon24.pl/

 

  •  
  •  

Translate this page

Albatros ... z lotu ptaka - Opublikowany 09. ... Koniom wody dać https://www.youtube.com/watch?v=x2kBqCZulwY Mirosław Czyżykiewicz - Konie narowiste text: ...

Albatros ... z lotu ptaka - Salon24.pl

albatros.mobile.salon24.pl/

 

  •  

Translate this page

Albatros ... z lotu ptaka ... Od ziarenka do bochenka - Koniom wody dać ! Koniom wody dać https://www.youtube.com/watch?v=x2kBqCZulwY Mirosław ...

Historia Słowian - wiek XX - Albatros ... z lotu ptaka

albatros.salon24.pl/action?f=-1

 

  •  

Translate this page

Albatros ... z lotu ptaka - EUROPA XX w. ... Koniom wody dać https://www.youtube.com/watch?v=x2kBqCZulwY Mirosław Czyżykiewicz - Konie narowiste text:  ...

 

 

 http://rzeczpospolitamlynarska.pl/literatura/

 

http://www.stowarzyszenie-mlynarzy.pl/index.html

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
english version

O nas

   Stowarzyszenie Młynarzy Rzeczypospolitej Polskiej to ogólnopolska dobrowolna, samorządna organizacja branżowa, działająca na podstawie Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach oraz własnego Statutu z dnia 21 listopada 1990 roku (wraz ze zmianami z dnia 7 czerwca 2002 roku), skupiająca osoby posiadające zawód młynarza, przechowalnika zbóż oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie przetwórstwa i przechowalnictwa ziarna zbóż, bądź działalność związaną z takim zakresem, a także osoby zatrudnione w jednostkach prowadzących działalność w powyższym zakresie.

Siedziba: 00-246 Warszawa ul. Miodowa 14
Biuro: 02-532 Warszawa, ul. Rakowiecka 36
tel./fax: 022 606 38 45   tel. kom.: 0 601 236 221
e-mail: smrp@stowarzyszenie-mlynarzy.pl
NIP: 525 155 42 53
Regon: 010287442
Numer w KRS: 94190
Bank: BGŻ SA Filia I Oddział Warszawa
Nr konta: 32 2030 0045 1110 0000 0030 8280

   Z inicjatywy Andrzeja Filipiaka i grupy osób związanych z prywatnym młynarstwem w dniu 21 listopada 1990 roku w Warszawie w gmachu Związku Rzemiosła Polskiego przy ul. Miodowej 14 odbyło się zebranie założycielskie. Powołano Komitet Założycielski, który opracował Statut SMRP oraz przeprowadził proces jego rejestracji w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie jako organizacji ogólnopolskiej.

 

http://www.stowarzyszenie-mlynarzy.pl/pl_czlonkowie.html

 

Członkowie

   Stowarzyszenie Młynarzy Rzeczypospolitej Polskiej liczy obecnie:
63 członków zwyczajnych
17 członków wspierających

   Członkowie - zwyczajni i wspierający - SMRP reprezentują blisko 70%zdolności przemiałowej wszystkich młynów w Polsce.

  1. Członkowie wspierający SMRP:


 

  1. „CEREUS WENA” Adam i Grażyna Witkowscy Sp.j. Toruń


 

  1. INTERCHEMALL - Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o.


 

  1. Zamojskie Zakłady Zbożowe Spółka z o.o.


 

  1. Marek Markowski PHU „LAB-INVEST” Poznań


 

  1. Janusz Dramiński FIRMA „DRAMIŃSKI” Olsztyn


 

  1. PHU „GRANCO” Ewa Łapińska Warszawa


 

  1. PPHU „REMOMŁYN” Jarosław


 

  1. Przedsiębiorstwo Techniki Zbożowej „GRAINPOL” Wrocław


 

  1. Gdańskie Młyny Spółka z o.o.


 

  1. SPPU „POLMŁYN” Spółka z o.o. Warszawa


 

  1. Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.


 

  1. Izba Gospodarcza Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz w Warszawie


 

  1. Zakłady Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Kielcach S.A.


 

  1. POLSKIE MŁYNY S.A.


 

  1. Polskie Zakłady Zbożowe „PZZ” w Krakowie S.A.


 

  1. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego „KAPKA” Sp.j. w Tarnogrodzie


 

  1. Młyny Szczepanki Sp. z o.o.


 

  1. Lesaffre Polska S.A.

CEL STOWARZYSZENIA TO PRZEDE WSZYSTKIM DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA A NIE OCHRONA ROZPROSZONYCH PRYWATNYCH MŁYNÓW WODNYCH, PAROWYCH WIATRAKÓW I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W WYMIARZE KULTUROWYM.

*****

 

ISTNIEJE WYRAŹNA POTRZEBA POSZUKIWANIA DZIAŁAŃ SPÓJNYCH TAK W ZAKRESIE DOSKONALENIA PRZETWÓRSTWA ROŚLIN ZBOŻOWYCH I GOSPODARCZYCH:  W ZAKRESIE PRZEMIAŁU NA MĄKĘ I PRODUKTY POCHODNE JAK I ODBUDOWĘ DAWNYCH MŁYNOW I OCHRONĘ MIEJSC PRACY ORAZ MOŻLIWOŚCI URUCHOMIENIA PRZEMIAŁÓW ZBÓŻ W DAWNYCH MŁYNACH W YWMIARZE KULTUROWYM I GOSPODARCZYM JAKO MIEJSCA AGROTURYSTYKI O BARDZO WYSOKIM STANDARCIE USŁUG - darmowa energia -MIEJSCA WYPOCZYNKU (SPA) I WYPOCZYNKU DLA RODZIN I DOROSŁYCH (USŁUGI HOTELOWE) ORAZ EDUKACJI PROEKOLOGICZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Z POBYTEM SOBOTNIO-NIEDZIELNYM W MIEJSCACH AGROTURYSTYKI LUB W OKRESIE WAKACJI SZKOLNYCH I LETNIM A NAWET CAŁOROCZNIE (ZIELONE SZKOŁY)!

 

Czy nie powinniśmy brać przykład z Niemieci Austrii: którzy skrupulatnie odbudowują w tym zakresie potecjał gospodarczy, wyciągąjąc na ten CEL pieniądze unijne w ramach ograniczenia EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH !.

CEL GOSPODARCZY JEST ZNACZNIE SZERSZY !!!

 

Die Geschichte der Wassermühlen

Opublikowany 24.06.2014

Info: http://www.muehlendvd.de
Deutsche Version von dem 3-sprachigen Dokumentarfilm über die Geschichte der Wassermühlen von Romke Schievink und Ansgar Rahmacher. Productionjahr 2004-2007

 

Wassermühlen in Österreich

Opublikowany 27.08.2012

Automatisches Abschalten von Wassermühlen bei Getreidemangel

Deutscher Mühlentag 2011 - Knollmanns Mühle und die Klostermühle in Hörstel

Przesłany 22.07.2011

Anläßlich des Deutschen Mühlentages besuchte ich Knollmanns Mühle und die Klostermühle in Hörstel. In diesem Film erzähle ich etwas über die Geschichte der beiden Mühlen.

 

  A JAK TO JEST W POLSCE ?

Byliśmy w miesiącu sierpniu 2015 roku  na rekonesansie w Puszczy Bolimowskiej i Mariańskiej w okolicach Rawki, Skierniewic i Bolimowa.

Wróciliśmy z głębokiem smutkiem. Tyle osób co tam przebywa na spływach kajakowych na Rawie - Ośrodek wodny "Sosenka" i inne ośrodki organizują tam spływy kajakowe rzeką RAWĄ ORAZ TAK JAK my TURYŚCI NA ROWERACH.

 

Mało kogo to razi, i wzrusza. A władze lokalne celują w grzechu zaniedbania a wręcz celowego świadomego działania, ktore ma wszelkie znamiona sabotażu i utraty dziedzictwa narodowego na zawsze.

Poprzednia notka "UMRŁO PIĘKNO" to jeden z wielu przykładów z terenu polski samorządowej opanowej przej dominującą w tym obszrze wiejskim i gminnym partię: POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE !

CZY JESZCZE POLSKIE ?. DZIAŁAJĄ JAK OKUPANCI!

PRZYKŁADEM NIECH BĘDZIE MŁYN WODNY W RAWCE - RUDA k/Skierniewic

Umiera piękno

Krzyż w miejscu poległych w bitwie na frocie pozycyjnym 1914-1915 roku nad Rawką koło Bolimowa - wieś Samice. 70 000 "bohaterskich" soldaten z Prus cesarza Wilhelma i Rosji cara Mikołaja II.

Umiera piękno

Co wolno a nie wolno w Rezerwacie Przyrody RAWKA

Umiera piękno

Tablica na młynie - Czyżby ??? PRAWEM CHRONIONY

Kto odpowie prawnie i karnie za zniszczenie dziedzictwa pokoleń !

Umiera piękno

Obecnie most kolejowy na Rawce. Miejsce znane z działalności powstańcow styczniowych 1863 przeciwko wojskom carskim.

Umiera piękno

Młyn wodny w Rudzie Rawka k/Skierniewic.

Stan sierpień 2015 roku.

Umiera piękno

Prawnie chroniony ???

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Umiera piękno

Umiera piękno

A to owoce "OCHRONY PRAWNEJ" ZABYTKU

Umiera piękno

Bez komentarza

Umiera piękno

Nihil Novi !

Umiera piękno

"Dymiący piecyk" do kolejnego podpalenia !!!

Umiera piękno

:))) "komuchów" ci u nas dostatek

Oto stan ich gospodarności

Umiera piękno

Żywioł jest, co będzie z młynem jak przyjdzie duża woda - lato sierpień 2015.

Umiera piękno

A drogi są, a do Skierniewic tylko 5-6 km.

Umiera piękno

Jaki nie z wody, to z lądu można zaczepić.

Nie ma wyraźnych ograniczeń prędkości dla tirów. Droga powiatowa Ruda-Bartniki.

Umiera piękno

Po lewej jest skarpa i woda.

Umiera piękno

I niebo takie dziwne.

Materiał przygotowany dla LUDZI z zasadami, między innymi dla Szanownego Pana Grzegorza Brauna.

NAM JESZCZE ZALEŻY NA POLSCE NASZYCH MARZEŃ.

SMOLEŃSK 10.04.2010 TO POCHODNA tej mentalności i sposobu zniewolenia :

I TO TYLKO OBRAZ KRZYWYCH LUSTER WIĘKSZEJ CAŁOŚCI.

Świadomość narodu była kiedyś inna.

Umiera piękno

KOSYNIER Z BOLIMOWA

Umiera piękno

Umiera piękno

To miejsce pamięci narodowej

Umiera piękno

Upalne lato w Warszawie 15 sierpnia 2015 roku

Umiera piękno

Możemy być dumni z naszej HISTORII

a głupi z powodu braku ochrony dziedzictwa narodowego w polsce powiatowej na przykładzie dawnych młynow wodnych - przykład Gminy Skierniewice - pępek Polski.

Umiera piękno

Pora nie tylko piastować urzędy ale sięgnąć po ROZUM, panowie z Polskiej Akademii Nauk ale czy dawnej Akademii Umiejętności ?

Także w przypadku tragedii narodowej z dni 07-13 kwietnia 2010 roku.

 

 

 

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo