Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
294
BLOG

Cierpienia miłosne - pozytywnie nakręceni - zapomniany Niemen

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Kultura Obserwuj notkę 0

CIERPIENIA MIŁOSNE

POZYTYWNIE NAKRĘCENI

ALBATROS Z LOTU PTAKA LATO 2015- POLSKI WRZESIEŃ 2015

 

LEKCJA MUZYKI. Pianista, kompozytor i nauczyciel Tomek Stroynowski zaprasza gwiazdy muzyki na koncerty do wiejskich szkół. Film TOURNEE jest swego rodzaju dokumentacją tej akcji. Wzięli w niej udział m.in. Leszek Możdżer, Zbigniew Wodecki, Mietek Szcześniak, znakomity gitarzysta Jacek Królik, światowej sławy skrzypek Piotr Pławner i wybitna sopranistka Agnieszka Tomaszewska.

 

Opublikowany 20.11.2012

Kontynuacja mojego filmu pt. LEKCJA MUZYKI. Pianista, kompozytor i nauczyciel Tomek Stroynowski zaprasza gwiazdy muzyki na koncerty do wiejskich szkół. Film TOURNEE jest swego rodzaju dokumentacją tej akcji. Wzięli w niej udział m.in. Leszek Możdżer, Zbigniew Wodecki, Mietek Szcześniak, znakomity gitarzysta Jacek Królik, światowej sławy skrzypek Piotr Pławner i wybitna sopranistka Agnieszka Tomaszewska.

scenariusz i reżyseria: Andrzej Mańkowski
zdjęcia: Krzysztof Kowalski, Andrzej Mańkowski, Andrzej Preisner, Henryk Nagrodzki, Adam Lichota

montaż: Andrzej Mańkowski
dźwięk na planie: Piotr Chołociński - Studia ZORBA
udźwiękowienie: Radosław Ochnio
kierownictwo produkcji: Beata Hrycyk-Mańkowska
produkcja: BIAŁY SMOK Production 
koprodukcja: Pr. 2 TVP SA

Film otrzymał dotację Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wsparcie Gdyńskiego Centrum Kultury.

pODAJĘ NA tacy to co lubię i podziwiam

CHWAŁA ARTYSTOM TEJ MIARY

TOURNEE - film dokumentalny

POLSKI DOM JAKI PIĘKNY !

Może Pan to wrzucić na chomikuj ? Strasznie mi na tym zależy chce to ściągnąć.
 · 
 
 
 
 
image
Rewelacyjna inicjatywa i doskonali artyści, wielki szacunek!
 
 
 
 
 
image
chapeau bas dla Pana Tomka i artystów zaangażowanych w twórcze pobudzanie dzieciaków! świetna robota!
 
 

Czesław Niemen-Płonie stodoła

Opublikowany 13.11.2013

Wielki człowiek :) Proszę o propozycję w komentarzach jaki filmik ma się pojawić :)
Np.Abba :) Może być z tytułem.

 

http://www.warszawianka.uw.edu.pl/pl/o-zespole/przyjaciele-zespolu/tomasz-stroynowski/

Tomasz Stroynowski

Tomasz StroynowskiTomasz Stroynowski – muzyk wszechstronny, z wykształcenia pianista klasyczny.

Uczył się pod kierunkiem takich znakomitych muzyków jak Wiktor Mierżanov, Borys Gerlich, Pierr Yvesem Artand, Wojciech Świtała, Andrzej Artykiewicz. To instrumentalista o wybitnej technice pozwalającej na wykonanie najtrudniejszych dzieł literatury fortepianowej. Jego repertuar jest bardzo bogaty i zawiera najznakomitsze i najtrudniejsze dzieła muzyczne przeznaczone na fortepian.
Poza muzyką klasyczną Tomasz Stroynowski specjalizuje się w wykonawstwie tanga argentyńskiego. Dzięki niemu zespół Guardia Nueva należy do najlepszych tego typu formacji w Polsce. Fortepian w tangu pod jego palcami przestaje być jedynie instrumentem sekcyjnym, a staje się instrumentem solowym. Jako miłośnik muzyki jest jej niezmordowanym popularyzatorem i wybitnym pedagogiem. Z pasją i zaangażowaniem działa jako animator kultury.

Z “Warszawianką” współpracuje już od wielu lat, prowadząc zajęcia wokalne ze studentami podczas zgrupowań Zespołu. Nikt inny nie potrafi tyle wydobyć z naszych gardeł! Po zajęciach z Panem Tomkiem kończą się nasze problemy z interpretacją tekstów, ze słuchaniem siebie nawzajem podczas śpiewania, a wszystko w najmilszej atmosferze, jaką można sobie wyobrazić. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania, podczas których stworzymy kolejne “własne wersje” znanych przebojów jak i odgrzebanych.

http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/28350/Default.aspx

 

Tango z pasją
Źródłem inspiracji dla muzyków i dodatkową atrakcją dla widzów były występy mistrzowskiej pary tanecznej
Źródłem inspiracji dla muzyków i dodatkową atrakcją dla widzów były występy mistrzowskiej pary tanecznej
Przedmieście XIX-wiecznego Buenos Aires, mała zadymiona kafejka, pochyleni nad stolikami goście prowadzą ściszone rozmowy. Na słabo oświetlonym parkiecie tańczą przytuleni tancerze. Otuleni, zapatrzeni w siebie, nieobecni...
Wyobraźmy sobie taką oto scenerię... Przedmieście XIX-wiecznego Buenos Aires, mała zadymiona kafejka, pochyleni nad stolikami goście prowadzą ściszone rozmowy. Ich szept przeplata się z rytmicznymi dźwiękami bandoneonu. Na słabo oświetlonym parkiecie tańczą przytuleni tancerze. Otuleni, zapatrzeni w siebie, nieobecni... Czy możliwym jest odtworzenie tej wyjątkowej atmosfery? O dziwo, tak! Przekonali się o tym widzowie koncertu zespołu Guardia Nueva del Tango, który odbył się w elbląskim Światowidzie.

- Czytałam, że tango to coś więcej niż taniec czy zwykły utwór muzyczny. Dlatego oczekuję, że dzisiejszy występ w kinie Światowid będzie przesycony emocjami i namiętnością - wyznała przed koncertem młoda elblążanka.

Przygotowana z dużym wyczuciem scenografia ułatwiła wprowadzenie widzów w odpowiedni nastrój. Kawiarniany stolik, przy którym zasiedli tancerze, świece, delikatne światło odbijające się od wyciętych z blachy tulipanów oraz spływający na scenę pas czerwonego materiału skutecznie uruchomiły wyobraźnię publiczności.

Po pierwszych dźwiękach już nikt nie miał wątpliwości, że przenosimy się do zupełnie innego świata. W rolę przewodnika podczas tej muzycznej podróży wcielił się zespół muzyków w składzie: Aneta Pajek (akordeon, bandoneon), Tomasz Stroynowski (fortepian) oraz Paweł Kierszka (gitara). Pierwszy etap podróży - prezentacja postaci oraz twórczości Astora Piazzolli. Bo nie sposób opowiadać o tangu bez przypomnienia dokonań argentyńskiego mistrza tego gatunku, ucznia Rachmaninowa, wirtuoza bandoneonu, twórcy muzyki filmowej i autora ponad trzystu tang.

Ponadto usłyszeliśmy utwory taneczne, milongi, tango-walce, muzykę filmową (Zapach kobiety) i znane motywy typu Ta ostatnia niedziela.

- Każdy z członków zespołu gra na co dzień różną muzykę: od klasycznej po flamenco i jazz. Z pewnością te doświadczenia wpływają na wykonanie tanga. Gramy własne aranżacje i kompozycje, często improwizujemy - wyjaśnia założycielka zespołu Aneta Pajek.

Źródłem inspiracji dla muzyków i dodatkową atrakcją dla widzów były występy mistrzowskiej pary tanecznej. Jarosław Chojnacki wraz z partnerkami przekonali elbląską publiczność, że w tangu argentyńskim najbardziej liczą się: pasja, namiętność i tajemniczość. Wielu młodszych widzów nie kryło swego zaskoczenia faktem, jak bardzo tradycyjne tango argentyńskie różni się od jego nowoczesnej formy znanej z turniejów czy telewizyjnych programów rozrywkowych. Mocną stroną występów grupy Guardia Nueva del Tango jest rewelacyjny kontakt z publicznością. Muzycy bawili anegdotami, przemycając wiele cennych informacji. Dzięki temu elblążanie dowiedzieli się, jak wygląda bandoneon oraz na czym polega tajemnica rytmu tanga. Pogawędki były m.in. okazją do snucia refleksji o tańcu w kontekście opinii Gombrowicza, a także do porównania ładunku emocjonalnego utworów Mozarta z ekspresją tanga.

image

Za

http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/28350/Default.aspx

Anna Federowicz, Tańczące Eurydyki

Przesłany 20.06.2011

Anna Federowicz wykonuje słynny utwór z repertuaru Anny German. Akompaniuje jej Tomasz Stroynowski, Gdynia Razem Festiwal, Tea-tralna, Gdynia, 19 czerwca 2011

III Piano Concert d-moll S. Rachmaninov - part 2

Przesłany 15.03.2008

piano solo - Tomasz Stroynowski, accomp. (piano) - Kordian Gora

LUDZIE WIELKIEGO FORMATU DOSTRZEGAJĄCY MAŁĘ OJCZYZNY

RZECZYPOSPOLITEJ

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura