Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
522
BLOG

Polskie drogi w smoleńskiej mgle

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 0

Ostanie zdjęcia Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej to rozmowa w cztery oczy z Panem Ambasadorem RP w Wilnie w dniu 8 kwietnia 2010 roku Januszem Skolimowskim.

Janusz Skolimowski (ur. 27 marca 1947 w Warszawie) – polski prawnik idyplomataambasador RP w Irlandii (1997–2002) i na Litwie (2005–2013).

Życiorys[edytuj]

W 1969 ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1980 został absolwentem Akademii Dyplomatycznej MSZ ZSRR wMoskwie[1].

Po ukończeniu studiów pracował w Ośrodku Badania PrzestępczościMinisterstwa Sprawiedliwości. W latach 1973–1977 był pracownikiem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1]. W tym samym czasie wykładał w Akademii Spraw Wewnętrznych[2]. Był osobistym sekretarzem Edwarda Gierka[3].


W 1977 rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej obejmując stanowisko I sekretarza Ambasady PRL w Moskwie. W latach 1981–1985 był radcą i kierownikiem Wydziału Konsularnego Ambasady w Libii. Od 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W latach 1988–1991 był konsulem generalnym w Londynie. Po powrocie do Polski kierował Departamentem Łączności, a od 1996 Departamentem Informatyki i Łączności MSZ. Od 1994 przewodniczył Międzyresortowemu Zespołowi ds. organizacji wymiany informacji z NATO i Unią Europejską. Zasiadał w Radzie Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie". Współprzewodniczył Polsko-Litewskiej Komisji ds. Problemów Mniejszości Narodowych.

W latach 1997–2002 pełnił funkcję ambasadora w Dublinie. Od 2002 był szefem Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ. Nadzorował przystosowanie polskich urzędów konsularnych do wymogów funkcjonowania w Unii Europejskiej. Od 2005 do 2013 kierował Ambasadą RP w Wilnie[4]. Od 2013 jest prezesem zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

 

wilnoteka.lt | 
08.04.2010 - 22:06
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
 
To zdjęcie nie jest fotomontażem ani żadną prowokacją. Co to może być? Zastanówmy się razem...
Walenty Wojniłło | 
08.04.2010 - 19:51
 
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
Taki, a nie inny finał sprawy z ustawą, a raczej ustawami o pisowni nazwisk, był do przewidzenia już na początku, gdy się okazało, że będą dwie ustawy. Dziś przypomnimy naszym widzom reportaż i dyskusję na ten temat, która wynikła już na etapie składania obu projektów.
Małgorzata Mozyro | 
08.04.2010 - 18:34
 
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
Odrzucenie przygotowanego przez rząd projektu ustawy o pisowni nazwisk nielitewskich oraz wynikające z tego nierespektowanie zobowiązań traktatowych z 1994 roku stawia Litwę w negatywnym świetle - komentarze na ten temat są dość jednoznaczne.
Małgorzata Mozyro | 
08.04.2010 - 16:57
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
 
Prezydent RP Lech Kaczyński, który przybył do Wilna na zaproszenie Prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė z kilkugodzinną wizytą roboczą, wyraził zdziwienie z powodu dzisiejszej decyzji litewskiego parlamentu o odrzuceniu w pierwszym czytaniu ustawy zezwalającej na oryginalną pisownię nazwisk polskich.
Małgorzata Mozyro | 
08.04.2010 - 15:18
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
 
Prezydenci USA i Rosji - Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew - podpisali w Pradze nowy amerykańsko-rosyjski układ o ograniczeniu zbrojeń strategicznych. Zastąpi START z 1991 roku, który wygasł w grudniu 2009 r. Rosja i USA mają 90% światowego arsenału nuklearnego. Czy jest to realny zwrot ku światowemu bezpieczeństwu nuklearnemu?
Małgorzata Mozyro | 

09.04.2010 - 14:30

Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
 
Minister Spraw Zagranicznych Litwy Audronius Ažubalis podczas wczorajszego głosowania w sejmie nad projektem ustawy zezwalającej na pisownię nazwisk również symbolami łacińskimi wstrzymał się od głosu. Jego zdaniem wynik głosowania "nie może i nie powinien” komplikować stosunków z Polską.
Walenty Wojniłło | 

10.04.2010 - 11:14

Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
 
Przy podejściu do lądowania na lotnisku "Północne" w Smoleńsku, 300-400 m przed pasem startowym, rozbił się samolot prezydencki, którym na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej leciał Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu czołowych polityków i intelektualistów, duchowieństwo, dziennikarze. Na pokładzie było prawdopodobnie 87 osób, chociaż portale rosyjskie mówią nawet o 130 ofiarach i te informacje zyskują coraz więcej potwierdzeń. Prawdopodobnie nikt nie przeżył.
Edyta Maksymowicz | 
10.04.2010 - 03:10
 
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
Miało być o wszystkim, a było tylko o pisowni polskich nazwisk na Litwie. A raczej o braku pisowni. Było to ostatnie oświadczenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Litwie. Testament, który zostawił Polakom i Litwinom.
Edyta Maksymowicz | 
10.04.2010 - 03:10
 
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
Lech Kaczyński nie będzie na Litwie Lechem Kaczyńskim, tylko Lechasem Kačinskisem. To najwidoczniej nie w smak prezydentowi Polski - w czasie swej roboczej wizyty w Wilnie nie krył rozczarowania takim obrotem sprawy.

http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/msza-zalobna-w-ostrej-bramie-w-intencji-ofiar-katastrofy-samolotu

Msza żałobna w Ostrej Bramie w intencji ofiar katastrofy samolotu

Anna Mikonis-Railienė, 10 kwietnia 2010, 12:27
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
W Kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie  o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza święta żałobna w intencji wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się w rejonie Pieczerska w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął około 2 km od pasa startowego. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy.

Po tym wydarzeniu osobiści zaprzyjaźnieni z Parą Prezydencką Kronikarze 

Lecha i Marii Kaczyńskich zostali zwolnieni z obowiązków.

Ich Portret www

OnTimeProductions07

Opublikowany 03.04.2016

To nie średniowiecze Galla Anonima to XXI w.

Ile tajemnic smoleńskich jest do odkrycia.

http://www.wilnoteka.lt/pl/video/prezydent-kaczynski-odlatuje-z-wilna

Prezydent Kaczyński odlatuje z Wilna...

Walenty Wojniłło, 16 kwietnia 2010, 12:20
Prezydent Lech Kaczyński jednego z ostatnich wywiadów udzielił nam na płycie wileńskiego lotniska tuż przed odlotem do Warszawy po uroczystościach Millenium Litwy w lipcu 2009 r. Wówczas po raz ostatni Pierwsza Para Rzeczypospolitej była razem w rodzinnym mieście ojca pani Marii... Słowa Prezydenta RP brzmią dziś jak testament ś.p. Lecha Kaczyńskiego dla Litwy i dla Polski. W tle feralny Tu-154 M. Pasażera Nr 1 wita przed wejściem na pokład kpt. Arkadiusz Protasiuk...

W odróżnieniu od kolegów dziennikarzy z Warszawy nie mieliśmy nigdy okazji lecieć z Prezydentem RP, ale przed niespełna rokiem zawędrowaliśmy za Pierwszą Parą Rzeczypospolitej aż na płytę wileńskiego lotniska. Dziś tamten komentarz, dotyczący tarczy antyrakietowej, nie jest już aktualny. Jednakże wrażenia po uroczystościach Tysiąclecia pierwszej wzmianki o Litwie i refleksje na temat stosunków polsko-litewskich, o które zapytaliśmy przy okazji, dziś nabierają całkiem nowego wymiaru.

Przeglądając scenę powitania Pasażera Nr 1 przez dowódcę załogi, dostrzegliśmy, że Prezydenta wita ten sam kapitan Arkadiusz Protasiuk. Prawdopodobnie często latał z prezydentami Rzeczypospolitej Polskiej na Wschód, także więc do Wilna. I to serdeczne, rodzinne wręcz, pożegnanie Pierwszej Pary przez Ambasadora Janusza Skolimowskiego i pracowników Ambasady RP w Wilnie. I ten huk silników...

Pytania zadane Prezydentowi (słabo słyszalne):
1. Panie Prezydencie, jak bardzo ważny i znaczący był udział Prezydenta RP w tych uroczystościach wileńskich?
2. Czy rozmawiał Pan z Prezydent Grybauskaitė?
3. Jak Pan ocenia ogólnie stosunki polsko-litewskie?

https://www.youtube.com/watch?v=i-f3HGDPH1w

Prezydent Kaczyński opuszcza Wilno www.Wilnoteka.lt

 

Przesłany 15.04.2010

Pierwsza Para Rzeczypospolitej opuszcza Wilno po uroczystościach Millenium Litwy - wówczas po raz ostatni byli razem w rodzinnym mieście ojca pani Marii... Pasażera Nr 1 wita przed wejściem na pokład kpt. Arkadiusz Protasiuk...
Więcej na: www.wilnoteka.lt

http://www.wilnoteka.lt/pl/taxonomy/term/all/day_of_year/calendar/2014-11-21?page=819

Czy ten zacny Ród Piastowy pozna kiedykolwiek PRAWDĘ O SMOLEŃSKU ???

Tylko ekshumacja wszystkich 96 (97) CIAŁ OFIAR TRAGEDII NARODOWEJ wobec Komisji Prawdy i Pojednania Zgromadzenia Narodowego oraz nas zwykłych Obywateli umożliwi poznanie PRAWDY o Katyniu II - Smoelńsku 10.04.2010 roku.

http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/prezydent-lech-kaczynski-i-jego-malzonka-maria-nie-zyja

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria nie żyją

Małgorzata Mozyro, 10 kwietnia 2010, 14:11
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
Fot. wp.pl
Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska nie żyją - potwierdził wiceszef prezydenckiej kancelarii Jacek Sasin.

Lech Kaczyński zginął w katastrofie samolotu, ktory rozbił się w Smoleńsku. Miał uczestniczyć w uroczystościach 70. rocznicy mordu katynskiego. 

Lech Kaczyński był prezydentem Rzeczpospolitej od 2005 roku. Wcześniej był między innymi prezydentem Warszawy, szefem Najwyższej Izby Kontroli, ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka. Lech Kaczyński był współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość, i jej pierwszym prezesem, był także senatorem I kadencji oraz posłem na sejm I i IV kadencji. Był bratem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Na podstawie PAP

 

http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/bezprawny-remont-w-kaplicy-ostrobramskiej

Bezprawny remont w Kaplicy Ostrobramskiej

Anna Mikonis-Railienė, 21 kwietnia 2010, 13:08
Polskie drogi w smoleńskiej mgle
 
Tymczasowa komisja Departamentu Dziedzictwa Kultury orzekła, że w wyniku remontu w Kaplicy Ostrobramskiej ucierpiała wartość sakralna tego miejsca i autentyczne elementy wnętrza: uszkodzono płytki ceramiczne, przykrywając je nowym pokryciem, zniszczono posadzkę starych schodów wiodących do kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, rozebrano stare poręcze, zdemontowano historyczne drewniane drzwi.
W czasie remontu zostały uszkodzone również zabytkowe mury, siedem drewnianych parapetów okien zmieniono na marmurowe, zamurowano od dawna istniejącą niszę.
„W czasie prac remontowych została naruszona autentyczność sakralna zabytku i określone cechy fizyczne – forma, materiały, rozplanowanie, technologia wykonania” - powiedziała na konferencji prasowej w sejmie Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kultury Diana Varnaitė. 

Zgodnie z wnioskami komisji Urząd Ekonoma Kurii Wileńskiej będzie musiał zapłacić za wyrządzone szkody w Kaplicy Ostrobramskiej i przywrócić lub odtworzyć elementy zniszczone w trakcie remontu. Prace nad odtworzeniem zniszczonych elementów w kaplicy, według wyliczeń ekspertów, wyniosą 22 tys. litów.

"Mamy nadzieję, że Urząd Ekonoma Kurii Wileńskiej uwzględni nasze wnioski i zareaguje na nie odpowiedzialnie. Jeżeli nie dojdzie do żadnych zmian w kaplicy, trzeba będzie się odwołać do bardziej radykalnych metod" – podsumowała Varnaitė. 

Remont w Kaplicy Ostrobramskiej wykonano z naruszeniem aktów prawnych. Wykroczenie prawne potwierdziła również Państwowa Inspekcja ds. Planowania i Budowy przy Ministerstwie Środowiska Republiki Litewskiej. 
 

http://www.jankowice.rybnik.pl/mistyczne/wilno.html

 

MISTYCZNE PODRÓŻE DO ŚWIĘTYCH MIEJSC

NORBERT NIESTOLIK

[Rozmiar: 80854 bajtów]

„Panno Święta, co …w Ostrej Świecisz Bramie...”

Kiedy tylko jestem na Litwie w okolicach Wilna, trasa moich wędrówek musi prowadzić ku Matce Boskiej Ostrobramskiej. Za szczególny nakaz mojego nauczycielskiego powołania uznaję również prowadzenie przed Jej oblicze kolejnych grupy swoich uczniów. Ostra Brama to miejsce magiczne, które zadziwia, zniewala, ale także czasami zaskakuje. Wspomniana w Inwokacji „Pana Tadeusza” słowami: „Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie …” dla wielu uczniów jest tylko częścią nie zawsze dobrze przyswojonego i być może na siłę wyuczonego dzieła naszego narodowego wieszcza. W realiach Wilna staje się jednak swojska i zrozumiała. Ostra Brama może zaimponować siłą religijnego i historycznego przekazu a jednocześnie zaskoczyć niezbyt imponującą wielkością w wymiarze materialnym W porównaniu z wielkimi sanktuariami Europy i świata to tylko niewielka brama z kaplicą i świętym wizerunkiem Bożej Rodzicielki. W czym więc tkwi siła tego niezwykłego miejsca?

Wilno zyskało status stolicy państwa litewskiego w roku 1322, gdy książę Giedymin wzniósł tutaj zamek. W roku 1498, ponad sto lat po Unii Polsko-Litewskiej w Krewie (1385), miasto zaczęto otaczać murami obronnymi, fosą i dziesięcioma bramami. Jedna z nich prowadziła do Miednika i Krewa i ze względu na to, że mury tworzyły w jej bliskości ostry klin zaczęto nazywać ją Miednicką lub Ostrą Bramą. Źródła mówią o roku 1514, jako czasie jej powstania. Już w średniowieczu istniał zwyczaj umieszczania we wnękach wież świętych obrazów, dlatego w XVII wieku zawieszono w północnej wnęce Ostrej Bramy obraz Matki Bożej. W kolejnych latach dobudowano zakrystię wraz ze schodami oraz kaplicę, do której przeniesiono obraz. We wnęce zewnętrznej strony bramy umieszczono obraz Zbawiciela. Wizerunek Marii Niepokalanie Poczętej jest obrazem o wymiarach 200 cm x 165 cm, namalowanym około roku 1620-1630 na dębowych deskach przez nieznanego artystę.

W jednym z licznych opisów czytamy: „Oblicze Najjaśniejszej Panienki jest nienaturalnie duże, a przestawione zostało Ono bardzo tajemniczo, niezwykle pięknie i „słodko”. Głowa Maryi pochylona jest w lewo, oczy zaś są spuszczone w dół. Koloryt obrazu jest ciemny. W obrębie twarzy widoczne są zacieki, spowodowane z pewnością przez warunki, w jakich obraz znajdował się przez pierwsze lata swego istnienia. Granatowa chusta z żółtą obwódką i zielona podszewką okrywa głowę i ramiona Świętej Panienki, szyję zaś osłania biała chusta, Maryja ubrana jest w brunatno-czerwona suknię, o rękawach wykończonych białym rąbkiem. Ręce pozostają skrzyżowane na piersiach. Jest samotna. Na jej rękach nie ma oczekiwanego Jezusa. Około głowy namalowane zostały promienie, między nimi zaś dwanaście gwiazd”.

Na przełomie XVII i XVIII wieku obraz zasłonięto sukienką ze złoconego srebra zasłaniającą postać Maryi i odsłaniającą tylko Jej twarz i dłonie. Następnie dodano dwie korony: Królowej Niebios i Królowej Polski, zaś w roku 1849 wizerunek wzbogacono srebrnym półksiężycem z wygrawerowanym napisem: „Dzięki Tobie składam Matko Boska za wysłuchanie próśb moich, a proszę Cię Matko Miłosierdzia zachowaj mnie nadal w łasce i opiece Swojej Przenajświętszej W.I.J. 1849 roku”. Szczególny kult wizerunku rozpoczął się po najeździe moskiewskim na Wilno w roku 1655. Umocnił się w czasie zaborów, aby w połowie XIX wieku przybrać charakter ogólnokrajowy, narodowy i niepodległościowy. Po upadku powstania styczniowego, w roku 1864, polski napis widniejący na frontonie kaplicy: „Matko Miłosierdzia pod twoją obronę uciekamy się” przybrał brzmienie łacińskie: „Mater Misericordae, sub tuum praesidum confiugimus”. Obraz zasłynął licznymi cudami i łaskami. Ojciec Hilarjon w swojej „Relacji o cudownym Obrazie Najświętszej Marii Panny” pisze: „Cuda Najświętszej Marii Panny i obfite łaski przy Ostrobramskim Obrazie niezdolnym opisać piórem, równa by praca, co zliczyć gwiazdy na niebie i piaski na ziemi”. Wspomina się, między innymi, o cudownych uzdrowieniach, śmierci szwedzkich żołnierzy, którzy w roku 1702 dopuścili się profanacji obrazu czy podobnym losie rosyjskiego wojaka, który podjął nieudaną próbę kradzieży srebrnej sukienki z obrazu Matki Boskiej.

W chwili obecnej Ostra Brama i wizerunek Matki Bożej Ostrobramskiej jednoczy wiernych wielu narodów. Trudno zapomnieć o wzajemnych urazach polsko- litewskich. Unia personalna polsko- litewska w Krewie a następnie realna w Lublinie (1569) oceniana jest przez nacjonalistów litewskich jako przyczyna polonizacji i jednocześnie zniewolenia ich narodu. Jagiełłę uznawanego w Polsce za wybitnego króla, na Litwie niektórzy okrzyknęli go zdrajcą narodu. Litwini nie mogą wybaczyć Józefowi Piłsudskiemu zajęcia Wilna w 1920 roku, co zmusiło ich do przeniesienia stolicy państwa do Kowna. Będąc przy Ostrej Bramie, możemy usłyszeć mieszaninę języków, szczególnie: polski, rosyjski i litewski. W tłumie ludzi odnajdziemy turystów, których przywiodła tutaj zwykła ludzka ciekawość, ale również rozmodlonych pielgrzymów. Wielu z nich pozostawia w kaplicy wota dziękczynne. Polskim pielgrzymom pokazuje się to, które ofiarował Józef Piłsudski. Napis na nim brzmi: „Matko Boska dziękuję za Wilno”. Opuszczając Ostrą Bramę, nie sposób zapomnieć o pamiątkach. Oferują je wydawnictwa kościelne i przypadkowi sprzedawcy. Zakupione dewocjonalia będą przypominać nam o spotkaniu z Matka Boską Ostrobramską i dawać nadzieją na kolejną wizytę w Wilnie.

[Rozmiar: 58749 bajtów] [Rozmiar: 53753 bajtów][Rozmiar: 85107 bajtów] [Rozmiar: 91854 bajtów][Rozmiar: 99314 bajtów][Rozmiar: 77718 bajtów]

AMEN

http://www.wilno.msz.gov.pl/pl/o_ambasadzie/ambasador/

 

Ambasador
 

 

 
 

 

 

Polskie drogi w smoleńskiej mgle

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarosław Czubiński

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Litewskiej

 

 

Pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych rozpoczął w 1985 roku w Departamencie Prawno Traktatowym, gdzie m.in. uczestniczył w sprawach związanych z zapewnieniem międzynarodowej pomocy prawnej polskim obywatelom przebywającym za granicą, unikaniem podwójnego opodatkowania, czy nabywaniem nieruchomości za granicą dla potrzeb Skarbu Państwa. W latach 1990-1995 wykonywał obowiązki konsula RP w Konsulacie Generalnym w Mińsku, a następnie w Ambasadzie RP w Mińsku. W 1995 wrócił do MSZ, gdzie został naczelnikiem wydziału, a następnie wicedyrektorem i p.o. dyrektora Departamentu Konsularnego i Wychodźstwa. W tym czasie uczestniczył lub bezpośrednio realizował sprawy z dziedziny opieki konsularnej o szczególnym znaczeniu, np. pierwszy poważny przypadek bankructwa polskiego biura podróży, zapewnienie pomocy osobom pozostającym w obszarach konfliktów zbrojnych lub zagrożonych atakami terrorystycznymi, organizacja działań konsularnych w związku z atakiem terrorystycznym na WTC. Od 2002 do 2008 roku kierował Konsulatem Generalnym RP w Królewcu.

W latach 2008-2010, kiedy Jarosław Czubiński kierował Departamentem Konsularnym i Polonii, a następnie Departamentem Konsularnym, znacząco zmodernizowano służbę konsularną. Wprowadzono i rozwinięto nowoczesne systemy informatyczne, uproszczono procedury konsularne, uruchomiono współpracę z innymi państwami UE wprowadzając wzajemną reprezentację wizową, uruchomiono system tzw. mobilnych konsulów przybliżając ich do skupisk naszych obywateli za granicą.

W 2010 roku Jarosław Czubiński został Dyrektorem Generalnym Służby Zagranicznej. Dzięki jego zaangażowaniu kontynuowano procesy modernizacyjne rozpoczęte w poprzednich latach, zmierzające do uczynienia służby zagranicznej bardziej skuteczną, sprawną, mobilną, wyposażoną w nowoczesne systemy informatyczne i sprzęt na najwyższym poziomie. Równocześnie z bardzo dobrym skutkiem nadzorował techniczne i administracyjne elementy Prezydencji w Radzie UE.

Za swoją działalność był wielokrotnie wyróżniany przez Ministra Spraw Zagranicznych. W uznaniu jego zasług jako Konsula Generalnego RP w Królewcu (2002-2008) Minister Spraw Zagranicznych uhonorował go w 2004 r. tytułem Konsula Roku.

Jarosław Czubiński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Ma żonę i dwie córki.

 

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka