Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
2758
BLOG

PRAWDA ??? Okęcie 10.04.2010 06:10 CEST ? Na samym początku była

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 6

 

 

PRAWDA ??? Okęcie 10.04.2010 06:10 CEST ? Na samym początku była „CIEMNOŚĆ”

GRISZA1983 11-04-2010, 18:03

Godzina:

 

Data i godzina (oryginalne)

2010:04:10 07:24:24

 

http://www.forum.spotter.pl/10-04-2010-epwa-t7847/index.html

10.04.2010 EPWA

 

Ja wiem to wszystko to norma na EPWA ale i tak was trochę pomęczę, a więc:

 

 

Śp. Lech Kaczyński z małżonką Marią – Ostatnia WIELKANOC Rok 2010.

 

 

 

http://polski.opracowania.pl/pami%C4%99%C4%87_i_to%C5%BCsamo%C5%9B%C4%87_k_wojty%C5%82a/streszczenie/

 

 

Pamięć i tożsamość (K. Wojtyła) - Streszczenie

Miara wyznaczona złu

Rozmówcy pytają Jana Pawła II o sens prawdziwej eksplozji zła, która miała miejsce w XX w. Wyjaśniając sens istnienia zła Ojciec Święty przywołuje przypowieść o pszenicy i kąkolu. Kiedy słudzy zapytali gospodarza, czy mają iść na pole i wyplenić kąkol z łanów zboża, ten odpowiedział: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mojego spichlerza”. Zło jest zatem nieodłącznym elementem świata, na którym obok zła istnieje dobro. Podłożem jednego i drugiego jest natura ludzka, która choć skażona grzechem pierworodnym, ma w sobie zdolności czynienia dobra.

Skąd więc faszyzm, komunizm? I jak doszło do upadku tych systemów? Na początku odpowiedzi Jan Paweł II przywołuje postać św. Faustyny - głoszącej prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia i zaznacza: w czasie, gdy tworzyły się systemy totalitarne Bóg zadbał o to, by ludzie mieli możliwość obrony przed złem: „Siostra Faustyna stała się rzeczniczką przesłania, iż jedyną prawdą zdolną zrównoważyć zło tych ideologii jest ta, że Bóg jest Miłosierdziem...”. Podejmując próbę odpowiedzi na postawione wyżej pytanie Jan Paweł II stwierdza, że źródeł zła należy szukać w przeszłości, opowiada o filozofii kartezjańskiej, w której „Bóg filozofów” został zastąpiony „ideą Boga”, którą umysł ludzki mógł dowolnie kształtować. Nic też nie stało już na przeszkodzie, by człowiek poczuł się jak Bóg, zaczął uważać siebie za Boga. Zniszczono w ten sposób „filozofię dobra”, do czego w dużej mierze w Polsce przyczynili się działacze marksistowscy eliminując wykładowców filozofii realistycznej. Wraz z nią złamała się także „filozofia zła”. I oto człowiek uznał, że może decydować o tym, co jest dobre a co złe, kto ma prawo żyć a kto nie. Rozpoczęły się prześladowania: Żydów, Romów, duchowieństwa katolickiego, ukraińskich chłopów, wreszcie osób niewygodnych dla ustroju komunistycznego. Papież zaznacza w tym miejscu, że choć prześladowania te ustały, wciąż mają miejsce inne, dokonywane w imię fałszywie pojętych praw człowieka. Są to aborcja oraz usiłowanie uprawomocnienia związków homoseksualnych i traktowania ich jako inną postać rodziny. Sugeruje odrzucenie filozofii kartezjańskiej, w której nie ma miejsca na Boga - Stwórcę, i powrót do filozofii św. Tomasza i jego „filozofii bytu”. W każdym razie u podstaw wszystkich rozważań musi się znaleźć jasne stwierdzenie, że człowiek to, obok wielu innych, byt stworzony. A obok niego, a raczej ponad nim istnieje Byt Absolutny. „Jeżeli nie wychodzimy z tego „realistycznego” założenia - mówi papież - poruszamy się w próżni”.

Pada pytanie o to, czy istnieje granica zła. Papież odpowiada, że tą granicą jest boskie i ludzkie dobro. Zło można zatrzymać tylko dobrem. Nie można czasem zapomnieć o doznanym cierpieniu, ale można wybaczyć temu, kto nam to cierpienie zgotował. A przebaczenie jest także odwołaniem się do dobra, które jest większe od zła. Źródłem takiego dobra jest Bóg. Natomiast absolutną granicą, której zło nie może przekroczyć, ustanowioną przez Boga jest Odkupienie. Krzyż Chrystusa - mówi Jan Paweł II - jest tym wyraźniej obecny, im silniejsze zło. Mówi o obozach koncentracyjnych, o komorach gazowych i przywołuje niezwykłe postacie św. Maksymiliana Kolbe i św. Edyty Stein, którzy zginęli w obozach zagłady. Ich postawy Papież nazywa „wielkimi wielkością świadectwa dawanego wśród współwięźniów Chrystusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu”.

Człowiek egzystuje zatem pomiędzy dobrem i złem. W tej egzystencji niezwykłe staje się znaczenie zbawienia. Był to gest Boga w stronę człowieka, który wydając na mękę swojego Syna, położył na szali dobra jego nieprzeliczone pokłady. Korząc się przed Bogiem, wzywając Miłosierdzia Chrystusa człowiek otwiera sobie bramę do korzystania z tych zasobów dobra, a każdy jego grzech zostaje usprawiedliwiony.

Pada pytanie o to, jak człowiek ma realizować swoją wolność. Odkupiony przez Chrystusa człowiek ma do wypełnienia ważne zadanie - powinien pracować nad sobą, bogacić się wewnętrznie, podążając za Chrystusem Jego drogą. Na tej drodze przejść musi przez trzy etapy: oczyszczenia, oświecenia i zjednoczenia.

Wolność i odpowiedzialność

Papież odpowiada na wstępie na pytanie o to, jak wykorzystać ludzką wolność, by w przyszłości nie powtórzyły się tragedie XX w. Wolność to dar, ale także problem - trzeba umieć z niej właściwie korzystać. Jeśli człowiek wykorzystuje swoją wolność do czynienia dobra, on sam staje się lepszy. I odwrotnie. W dodatku pojęcie dobra przestano odnosić do świata wartości moralnych i sprowadzono do szczęścia i przyjemności w wymiarze indywidualnym. Ważne jest, żeby każdy z nas mógł bez przeszkód realizować swoją wolność. A tymczasem od tego, jak jej użyjemy zależy, jakie owoce nasza wolność przyniesie. Czy będzie to krótkotrwała przyjemność, czy nasza indywidualna korzyść, czy też dobro w szerokim znaczeniu tego słowa. To zależy od naszej woli.

Na czym więc polega i do czego służy ludzka wolność? Wolność to „własność woli, która urzeczywistnia się przez prawdę” - mówi Arystoteles. „Nie ma wolności bez prawdy” powtarza Jan Paweł II. Wolność, która w jakikolwiek sposób próbuje sobie podporządkować prawdę, manipulować nią, naginać do realizacji własnych planów to wolność ułomna, która może doprowadzić do tragedii, czego dobitnie dowiedli dyktatorzy XX w. Jeśli człowiek dobrze realizuje swoją wolność, jest orędownikiem prawdy i żyje w prawdzie.

A jaką naukę można wynieść z trudnych doświadczeń Kościoła w Polsce w systemie komunistycznym? Komunizm panował w Polsce przez 50 lat. W tym czasie ujawniła się niezłomna wola narodu, by nie dać się zniewolić, by pozostać wolnym. Stąd wielkie odrodzenie wartości religijnych i ideałów społecznych. Tu papież przytacza rozmowę, jaką odbył ze swoim kolegą z kolegium, młodym księdzem z Belgii. Ten zapytał go, dlaczego to właśnie Europa Wschodnia została dotknięta złem w postaci komunizmu i niemal natychmiast sam na to pytanie odpowiedział: „Nam na Zachodzie zostało to oszczędzone być może dlatego, że my na Zachodzie Europy byśmy nie wytrzymali podobnej próby, a wy wytrzymacie”. Jan Paweł II dobrze zapamiętał te słowa. Kreśli przed słuchaczami wizję Europy Zachodniej - kolebki chrześcijaństwa, a jednocześnie Europy, która Chrystusa odrzuca, propagując świecki styl życia, liberalizm postaw i poglądów. Mówiąc o antyewangelizacji papież zastanawia się, czy nie doprowadzi ona do nowej postaci totalitaryzmu.

Na końcu tej części rozmowy jeszcze raz powraca temat Miłości Bożej i Miłosierdzia. Bóg jest nieskończenie miłosierny dzięki ofierze Chrystusa, którego uczynił grzechem za nas wszystkich. Chrystus wziął na siebie ludzkie grzechy i oddał siebie w ofierze, by sprawiedliwości stało się zadość. Dlatego człowiek z ufnością może się odwoływać do Bożego Miłosierdzia. Po raz drugi wspomina papież św. Faustynę, która pokazała światu potęgę Miłosierdzia objawionego jej przez Chrystusa Zmartwychwstałego.

Myśląc Ojczyzna...

Rozmówcy poruszają wciąż żywy temat: jakie będą konsekwencje przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, czy znalezienie się we wspólnocie państw nie doprowadzi do zaniku tożsamości narodowej, nie odbije się na poczuciu patriotyzmu, tak ważnym u Polaków? Jak mają się do siebie pojęcia „ojczyzna”, „naród”, „kultura”? Papież wiąże słowo „ojczyzna” z osobą ojca. Ojczyzna, ojcowizna - to, co pochodzi od ojców, przodków to nasze dziedzictwo. Jest znamienne, że duch narodu zaczyna żyć aktywnie i twórczo w sytuacjach kryzysu, kiedy narodowi odbierze się ziemię. Tak było z Polakami, którzy w okresie zaborów, a potem reżimu komunistycznego stworzyli monumentalne dzieła literackie, filozoficzne, artystyczne. Stąd wniosek, że słowo „ojczyzna” łączy w sobie to co duchowe z tym, co materialne. Chrześcijanin ma jednak obok ojczyzny „ziemskiej” jeszcze inną ojczyznę. Dzięki narodzinom Chrystusa - człowieka, każdy z nas stał się Jego bratem. Mamy wspólnego ojca, którym jest Bóg. W ten sposób całą ludzkość łączą więzy pokrewieństwa - wszyscy należymy do tego samego Ojca, od Niego pochodzimy i ku Niemu dążymy. Boża „ojcowizna” przyjęła na ziemi kształt kultury chrześcijańskiej, w nurt której wpisuje się także Polska.

Patriotyzm to według Jana Pawła II wielka zaleta. Polacy znani są z tego, że potrafią godnie bronić własnej ojczyzny i oddawać za nią życie. Społeczność narodową uważa papież za tak naturalną i nie do zastąpienia, jak rodzina, dlatego porzuca obawy, że we wspólnocie narodów europejskich mogłoby dojść do zaniku tożsamości narodowej któregokolwiek z państw członkowskich. Podkreśla też, że patriotyzm tym różni się od nacjonalizmu, że respektuje prawa innych narodów do umiłowania przez nie ich ojczyzny. W tym sensie patriotyzm „jest drogą do uporządkowania miłości społecznej”.

Dalsza część rozważań dotyczy pojęcia „naród”. Najpierw Ojciec Święty formułuje definicję pojęcia „naród”:„społeczność, która znajduje swoją ojczyznę w określonym miejscu świata i która wyróżnia się wśród innych własną kulturą”. Ale naród w szerszym znaczeniu to lud boży, „nowy Izrael” wywodzący się od Abrahama i Izaaka, bo takim ludem stali się wszyscy wierzący dzięki ofierze Chrystusa. Naród ma wymiar historyczny - ma swoje dzieje, historię. Nie posiada natomiast eschatologii, ta jest powołaniem człowieka. Historia, wspólne dzieje nie pozostają bez wpływu na naród. Naród polski rozpoczął swoje trwanie w historii od przyjęcia chrztu. Wcześniej jego prehistorię tworzyły poszczególne plemiona słowiańskie.

Rozmówcy pytają Jana Pawła II o to, czym jest kultura i jak należy rozumieć jej sens. Papież odpowiada, że początków ludzkiej historii każdy człowiek wierzący szuka w Księdze Rodzaju, gdzie mamy opis stworzenia człowieka. O ile stwarzając poszczególne elementy świata Bóg mówił „Niech się stanie”, o tyle stwarzając człowieka uczynił go na własne podobieństwo. To stworzenie było więc dla Boga wyjątkowe. Najbardziej podstawową definicją ludzkiej kultury są, według papieża, słowa Boga: „Czyńcie sobie ziemię poddaną”. Zgodnie z tym nakazem człowiek ma do spełnienia na ziemi misję: głosić prawdę o sobie i świecie. Aby tę misję realizować, człowiek musi poznać prawdę o świecie i o sobie samym. Bardzo ważne dla tego poznania jest uświadomienie sobie, że natura człowieka jest dwoista - Bóg stworzył człowieka „mężczyzną i niewiastą”. Mężczyzna przestał odczuwać dotkliwą samotność i zachwycił się kobietą, którą stworzył Bóg. To z kolei świadczy o podstawowym powołaniu człowieka - powołaniu do miłości i rodzicielstwa. Miłość to jedno z uczuć najczęściej wyrażanych w sztuce. Podobnie jest z pięknem wpisanym w ludzką kulturę.

Jan Paweł II dodaje, że każdy naród tworzy własne dzieła kultury. Dla Polaków olbrzymie znaczenie ma średniowieczna pieśń Bogurodzica, a także kult świętego Stanisława, którego wyrazem jest z kolei łacińska pieśńGaude Mater Polonia. Kultura łączy naród, jest spoiwem, dzięki któremu narody istnieją przez wieki i różnią się od innych narodów, bo mają swoją tożsamość. Na koniec, analizują polską kulturę, papież przyznaje, że jej właściwością są: „wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie”. Przypomina Rzeczpospolitą Obojga Narodów, w której istniała wielość kultur, wyznań, a mimo to Polacy nie zatracili swojej tożsamości narodowej.

Myśląc Europa...

Na wstępie rozważań o Europie Ojciec Święty mocno podkreśla, że europejską cywilizację i kulturę rozpoczęła ewangelizacja. Dlatego wspólne dla wszystkich krajów europejskich są wartości zakorzenione w Ewangelii. Kościół służył przy tym kulturom narodowym, nie umniejszając ich znaczenia. Przejął także dziedzictwo antyku, nadając mu jednak określony kształt. Następnie przywołane zostaje przemówienie św. Pawła na ateńskim Areopagu. Apostoł przedstawił Boga chrześcijan jako „nieznanego Boga”, dla którego mieszkańcy Aten ustawili ołtarz. Potem mówił o Bogu-Człowieku i ofierze Chrystusa. Niestety słuchacze zlekceważyli słowa św. Pawła. Mimo to wielkie dzieło ewangelizacji ogarnęło wkrótce całą Europę. W średniowieczu nastąpiło pęknięcie w wielkim monumencie chrześcijańskim, jaki stanowiła Europa. Doszło do podziału Kościoła na wschodni i zachodni. Dalsze pęknięcia to reformacja w czasach nowożytnych, wojny religijne. Przełom XVII i XVIII wieku przyniósł zwątpienie w Boga. Aby dotknąć tragizmu europejskiego oświecenia, Jan Paweł II przypomina przypowieść o winnej latorośli. Chrystus powiedział: „Ja jestem szczepem winnym, a wy latoroślami”. Te słowa świadczą o powołaniu człowieka do istnienia„na obraz i podobieństwo Boga”. Odrzucając istnienie Boga oświecenie pozbawiło człowieka możliwości istnienia w pełnym wymiarze.

Wielkim zadaniem Kościoła jest ekumenizacja - połączenie w jedno wyznawców Chrystusa podzielonych wyznaniami. Stopniowo ewangelizacja wykraczała poza granice Europy, która była i jest jej centrum. W nowożytnych dziejach naszego kontynentu miały miejsce dwa wydarzenia, będące reakcją na ustrój feudalny: Wielka Rewolucja Francuska i rewolucja bolszewicka w Rosji. Eskalacja zła nastąpiła natomiast w czasie II wojny światowej.

Papież dostrzega także dobro wynikające z filozofii oświeceniowej, która odrzuciła istnienie Boga. Są to: podkreślanie praw człowieka, uznanie praw narodów do wolności i samostanowienia, idea braterstwa ludów, postulaty sprawiedliwości społecznej, ograniczenia samowoli kapitalistów. Twórcza synteza stosunku chrześcijaństwa do oświecenia znajduje się w dokumentach II Soboru Watykańskiego.

Na pytanie o najważniejsze zadania Kościoła we współczesnym świecie Papież odpowiada: apostolstwo świeckich idziałalność misyjna. Podkreśla, że Kościół powinien być w dzisiejszych czasach mężny i niezłomny jak Chrystus.

Ojciec Święty mówi także na temat stosunku Kościoła do państwa. Zarówno Kościół jak i państwo mają własne pola działalności, jednak łączy je podstawowy cel - dobro wspólnoty. Ponieważ w XX wieku nasiliły się działania mające na celu nakłonienie ludzi, by przestali wierzyć w Chrystusa, stąd tak ważne jest, by pielęgnować wiarę, oraz aby Kościół wzmógł akcję misyjną.

Następnie papież analizuje Europę na tle innych kontynentów. Stwierdza, że najbardziej poza nią katolickim kontynentem jest Ameryka Łacińska. W Azji katolicy są w mniejszości. Afryka jest kontynentem misyjnym. Kościół wciąż opowiada się po stronie praw człowieka i praw narodów. Ze względu na coraz bardziej ujawniający się w świecie podział na bogatą północ i ubogie południe Kościół zwraca uwagę na niesprawiedliwy podział dóbr pomiędzy strefy globu ziemskiego.

Demokracja: możliwości i zagrożenia

Zapytany o ocenę współczesnej demokracji w jej zachodnim wydaniu Ojciec Święty opowiada się po stronie tej formy życia politycznego, podkreślając, że w krajach demokratycznych muszą być szanowane fundamentalne normy etyczne. Już w starożytności dochodziło do wypaczeń systemu demokratycznego. Znane jest nawet określenie dla patologicznej formy demokracji - „ochlokracja”, czyli rządy tłumu (Polibiusz). Analizując współczesną demokrację papież powraca do czasów biblijnych i przywołuje postać Abrahama i Mojżesza. Ten ostatni był twórcą państwa izraelskiego, u podstaw zaś prawa panującego w tym państwie był Dekalog. I właśnie Dekalog uważa Jan Paweł II za podstawę każdego ustroju w sprawiedliwym państwie, także państwie demokratycznym. Jako prawo natury Dekalog powinien być źródłem prawa świeckiego. Prawo stanowione przez człowieka, jeśli nie respektuje zasad Dekalogu, może stać się dla ludzkości groźne. Na potwierdzenie tych słów papież przytacza przykład w III Rzeszy, której parlament pozwolił Hitlerowi objąć władzę. W czasach współczesnych demokratycznym rządom również zdarza się występować przeciwko prawu naturalnemu. Najbardziej jaskrawym tego przykładem jest dopuszczenie do aborcji. Rządy, które na to pozwalają pozostają w konflikcie z prawem Bożym, z prawem natury.

Ojciec Święty podejmuje temat miejsca i roli Polski we współczesnej Europie. Nie uważa, by Polska, znalazłszy się za „żelazną kurtyną” została oddzielona od Europy. Podkreśla wkład wniesiony przez Polaków do rozwoju całego kontynentu, akty heroizmu - obronę przed hitlerowskim najeźdźcą, powstanie warszawskie, rozwój „Solidarności”. Polska nie musi więc „wracać do Europy”. Papież podkreśla rolę Polski jako przedmurza chrześcijaństwa, jej wkład w tworzenie europejskiej kultury, mówi o działalności Uniwersytetu Jagiellońskiego, o tolerancji religijnej. Nawet w czasach upadku Rzeczpospolitej powstawały zalążki dobra, jak działalność Komisji Edukacji Narodowej, Sejm Czteroletni. Niezaprzeczalną mądrość polityczną i bezprzykładne bohaterstwo wykazali Polacy w 1939 r. Kiedy zachodnie demokracje łudziły się co do zamiarów Hitlera, Polacy słusznie przewidywali agresję Niemiec na kraje Europy i świata.

Następnie Jan Paweł II wspomina swoje pierwsze papieskie wystąpienie na Placu św. Piotra. Powiedział wtedy, że przychodzi „z dalekiego kraju”. Był bowiem człowiekiem „zza żelaznej kurtyny”. A jednak został wybrany papieżem na przekór wszelkim podziałom i można ten wybór traktować w wymiarze symbolicznym jako powołanie całego Kościoła do jedności oraz podkreślenie roli, jaką Kościół polski odegrał w dziejach nowożytnej Europy.

Rozmówcy stawiają teraz pytanie o tożsamość Kościoła. Rozpoczynają rozważania na ten temat papież przywołuje postać Marii, która jako Matka Chrystusa zachowywała w pamięci wszystkie wydarzenia. Jej pamięć, podkreśla papież, jest bardzo ważna dla tożsamości Kościoła. Wynika ona z słów Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy - „to czyńcie na moją pamiątkę”. Eucharystia, którą Kościół od wieków sprawuje, gwarantuje jego tożsamość. I mimo wszelkich podziałów u podstaw Kościoła zakorzeniona jest świadomość jedności.

Na pytanie o sens historii, biegu dziejów Jan Paweł II stwierdza, że historia to walka dobra i zła, grzechu, wynikającego z błędu pierwszych ludzi, i łaski, jaką przyniósł Chrystus Zbawiciel. Najgłębszy sens historii wykracza poza nią, bo przeznaczeniem człowieka jest wieczność.

Zakończenie

Na zakończenie Jan Paweł II powraca do zamachu na jego życie, który miał miejsce 13 maja 1981 r. Podkreśla, że Ali Agca był jedynie narzędziem w czyimś ręku. Ze smutkiem mówi o rozmowie z zamachowcem w więzieniu. Ali Agca nie okazał skruchy, najbardziej zainteresowany był natomiast objawieniami fatimskimi, bo nie mogło mu się pomieścić w głowie, że nie powiódł się zamach tak doskonale przygotowany. Frapował go nieznany mu wymiar życia, w którym to nie on, ale ktoś inny „prowadził tę kulę...”.

Papież podkreśla na koniec: „Ja żyję w przeświadczeniu, że we wszystkim, co mówię i robię w związku z moim powołaniem i posłannictwem, z moją służbą, dzieje się coś, co nie jest wyłącznie moją inicjatywą. Wiem, że to nie tylko ja jestem czynny w tym, co robię jako następca Piotra”.

 



Na samym początku była ciemność (06:10)

 

 

Manek analizuje Okęcie 10.04.2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i ten sam odlot ???

 

Manipulacja >???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na końcu TEŻ była CIEMNOŚĆ ???

 

 

 

 

Łżą JAK "BURE SUKI"... ???

1.      Przychodzi Sekielski do Seremeta - Free Your Mind ... - Salon24

freeyourmind.salon24.pl/

15 godzin temu – F.Y.M.] z kondolencjami i z deklaracją pełnej otwartości, pełnej współpracy. ... Z. Rzepa (http://freeyourmind.salon24.pl/489924,gora-z-gora).

Zobacz wszystkie posty - Polityka - Smoleńsk - Kultura

2.      Tag: fym - Strona 1 - Salon24 | Niezależne Forum Publicystów

www.salon24.pl/tag/2149,fym

popularne tagi. fym. Nie ma co spekulować jeśli można zbadać. Jozefmoneta ma w sobie coś z FYMa. Wstawia notki szybciej, niż ja je jestem w stanie czytać.

3.      10.04.2010 W POSZUKIWANIU 24 MINUT - MMariola: "„I ... - Salon24

mmariola.salon24.pl/

24 mar 2013 – Witaj , przepraszam, że OFF ale też wazny temat:)) Polecam notkę Albatrosa http://albatros.salon24.pl/496270,lisy-i-orzel-bialy-z-odzysku-zysk ...

4.      FYM kontra FYM - Forum Acontrario - Salon24

acontrario.salon24.pl/436955,fym-kontra-f-y-m

28 lip 2012 – Minął miesiąc od "odlotu" blogera Free Your Mind, jednego z głównych śledczych w sprawie smoleńskiej, odlotu w trakcie którego powstala ...

5.      Aneks-4 cz. 1 - Free Your Mind - Salon24

freeyourmind.salon24.pl/476698,aneks-4-cz-1

4 sty 2013 – Aneks-4 jest rozwinięciem wątków z Aneksu-3 (http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/06/FYM-Aneks-3.pdf), ale jako ...

6.      Tag: fym - Zygmunt Białas: "Zygmunt Białas" - Salon24

zygmuntbialas.salon24.pl/tag/2149,fym

W wywiadzie zatytułowanym " Free Your Mind: Ruscy w sprawie tragedii łżą jak pies" przedstawił FYM dziesięć poszlak i przesłanek, które potwierdzają ...

7.      FYM stanie na czele komisji mandzurskiej - Lubczasopisma - Salon24

lubczasopismo.salon24.pl/.../447516,fym-stanie-na-czele-komisji-...

Liczba postów: 100 i więcej - Liczba autorów: 18 - 14 Wrz 2012

Wybitny naukowiec z Rzeszowa, piszacy do niedawna pod pseudonimem FYM w salonie 24 i prowadzacy wraz z setkami blogerow, sledztwo ...

8.      Archiwum - Free Your Mind - Salon24

freeyourmind.salon24.pl/posts/

http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2013/03/AS-FYM.pdf Do pobrania ...posiedzenia ZP ze S. Wiśniewskim ( http://freeyourmind.salon24.pl/416196 ...

9.      Pożegnanie z FYM-em - Krzysztof Osiejuk - Salon24

osiejuk.salon24.pl/428983,pozegnanie-z-fym-em

23 cze 2012 – Z Pawłem Przywarą – skoro to nazwisko i tak już dziś zostało wielokrotnie przez jakichś bałwanów ujawnione, mogę używać go bez ...

 

Gdzie są zapisy z wieży z wtórnikami w postaci danych kontroli z ruchu lotniczego na EPWA (archiwizowane w sposób oczywisty na dyskach) i w strefie z dnia 10 kwietnia 2010 roku.

 PANIE ANTEK

DO DZIEŁA:

Chociażby po to aby rozliczyć KASĘ !!!

Panowie gracie z Narodem w CYMBERGAJA czy w JAJA???

Macie NARÓD ZA IDIOTOW CZY TREPY WOJSKOWE???

Na początku „POWIEW WOLNOŚCI”: od 24 lat rozwalania polskiej gospodarki i życia na krechę jak u pijaka sąsiada za miedzą. Przyjdzie wyprzedawać WSZYSTKO nawet lasy państwowe !!!

Wypasiony „Komuch” na emeryturze ubeckiej korzysta z Daru Wolności ???

 

  1. POWIEW WOLNOŚCI - informacje z kraju i ze świata - Wiadomosci ...

     
    info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/powiew+wolności
    Wybraliście 'moskiewski powiew wolności z surealistyczną atrapą. .... robotniczego zrywu, w tym m.in. prezentacja koncepcji budowy monumentalnego pomnika Powiew Wolności autorstwa prof. ... "Oczy całej Polski skierowane są na Gdańsk.
  2.  

    POMNIK POWIEW - informacje z kraju i ze świata - Wiadomosci ...

    info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/pomnik+powiew
    Powstały w 1981 roku projekt pomnika Powiew autorstwa Macieja Szańkowskiego, ...zrywu, w tym m.in. prezentacja koncepcji budowy monumentalnego pomnika Powiew Wolności autorstwa prof. .... Gdańsk nagrodził swoich uczonych ...
  3.  

    pomnik Powiew Wolności | Zdjęcia z wycieczek rowerowych ...

    photo.bikestats.eu/zdjecie,295630,pomnik-powiew-wolnosci.html
    15 lip 2012 – pomnik Powiew Wolności. Zdjęcie z wycieczki rowerowej dodane przez adas. Zdjęcie jest opisane tagami: pomnikgdańsk. Fotografia znajduje ...
  4.  

    Pomnik Powiew Wolności | GrandTourPoland.com

    grandtourpoland.com › Foto blog
    W Gdańsku mieście wolności znajdziecie nietypową atrakcję w dzielnicy Zaspa -Pomnik Powiew WolnościW Gdańsku mieście wolności znajdziecie nietypową ...
  5.  

    POWIEW WOLNOŚCI - Gazeta Wyborcza - internetowe wydanie ...

    info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/powiew+wolności

    POWIEW WOLNOŚCI: najświeższe informacje, zdjęcia, video o POWIEW WOLNOŚCI... W gdańskiej Bazylice Świętej Brygidy zakończyła się msza upamiętniająca podpisanie .... Czerwiec '76 należy uczcić monumentalnympomnikiem?

     

    pomnik Powiew Wolności | Zdjęcia z wycieczek rowerowych - darmowy ...photo.bikestats.eu - 600 × 600 - Więcej rozmiarów

 

To dla idiotów spotkałem to przy podczas wyprawy do Gdańska (morze, plaża, powiew wolności) i bida w porcie – pusto wszędzie, glucho wszędzie co to będzie, co to będzie???? przy bulwarze nadmorskim im. Regana (śp. Prezydenta USA). O tym osobna NOTKA. Media Markt nie dla idiotów.

Manek
zdjęcia

25 paź 2011 09:29

Znajac teraz roznice miedzy czasem TAWS a czasem fotoaparatu (72s) oraz roznice czasu TAWS i czasu zerwania linii energetycznej (87s) mozemy posrednio obliczyc roznice/niedokladnosc miedzy czasem (z zegara atomowego) elektrowni w Smolensku a czasem ustawionym na fotoaparacie jako "tylko" 15s. Jest bardzo prawdopodobne, ze Grisza nastawil czas na fotoaparacie wlasnie z takim 15-to sekundowym poslizgiem!! Mialo to miejsce podczas przestawiania Daty/Czasu z zimowego na letni?

Forum Acontrario
zdjęcia

26 paź 2011 20:46

Kim jest "Grisza"? To pseudonim czy jakiś rosjanin-spotter? 

Jaką możemy mieć pewność że te zdjęcia zrobiono 10/4? Exif data można ustawić dowolnie.
 

Ostatnie zdjęcie z tym ogonem wystającym zza drzew wygląda nieco dziwnie... Nie powinny być widoczne jakieś gazy wylotowe?

https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666711189051997778
postanowiłem dokladnie w 3 Rocznicę Tragedii Narodowej tzw. „Smoleńskiej” sprawdzić Griszę.

Podstawowe rzeczy się nie zgadzają. Bo o 06:10 jest WIDNO !.)”Na samym początku była ciemność (06:10)”???

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 6142

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

   [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 06:27:55"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

   Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 3134

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 1/80 s

    [FNumber                             ] = F2.8

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 06:27:55"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 06:27:55"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 202/32

    [ApertureValue                       ] = 95/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 95/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 5 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

 

Czy to była ta godzina???

Na PC czas odczytany wg kalendarza to 10 kwietnia 2013 roku godzina 10:03

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 6654

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 3654

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 5/10 s

    [FNumber                             ] = F8.0

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 32/32

    [ApertureValue                       ] = 192/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 107/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 8 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

 

EXIF z aparatu cyfrowego (prosty amatorski Canon[Canon] [Canon PowerShot A85]

 

[DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 10:27:38"

 

 Na PC czas odczytany wg kalendarza to 10 kwietnia 2013 roku godzina 10:03

*** Searching Compression Signatures ***

 

  Signature:           01A84EC0DDFAE937A0336DB825C85028

  Signature (Rotated): 01A9B171AA8560DD8EA55A93D29361E4

  File Offset:         0 bytes

  Chroma subsampling:  2x1

  EXIF Make/Model:     OK   [Canon] [Canon PowerShot A85]

  EXIF Makernotes:     OK 

  EXIF Software:       NONE

 

  Searching Compression Signatures: (3347 built-in, 0 user(*) )

 

Ktore dane są prawdziwe Grisza 1983. Czy miałeś KONTAKT II stopnia z Smutnymi Panami a katastrofa zdarzyła się kilkanaście, kilkadziesiąt – nawet 60 minut wcześniej.

Ty dopasowałeś CZAS do oficjalnej narracji „WYPADKU” – o tym potem !!!

 



Brzask w zależności od stopnia zachmurzenia zaczyna się dobre 3/4- ½ h WCZEŚNIEJ!!!. Co prawda słońce tego dnia wstaje dopiero o godzinie 06:53 czasu CEST.

Forum Acontrario
zdjęcia

26 paź 2011 20:46

Kim jest "Grisza"? To pseudonim czy jakiś rosjanin-spotter? 

Jaką możemy mieć pewność że te zdjęcia zrobiono 10/4? Exif data można ustawić dowolnie.
 

Ostatnie zdjęcie z tym ogonem wystającym zza drzew wygląda nieco dziwnie... Nie powinny być widoczne jakieś gazy wylotowe?

 

Ale o tym poniżej

http://www.forum.spotter.pl/10-04-2010-epwa-t7847/index.html

 

Wróć

 

FORUM LOTNICZE SPOTTER.PL LOTNISKA W POLSCE Lotniska kontrolowane EPWA Photonews EPWA

Przeładuj stronę 10.04.2010 EPWA

Początek formularza

Nazwa użytkownika

Pamiętaj moje logowanie?

Hasło

 

Dół formularza

 



Odpowiedz

 

 

Narzędzia wątku 

Wygląd 

 

Stary 11-04-2010, 18:03

  #1

 

grisza1983

Junior Member

 
grisza1983's Avatar

 

Zarejestrowany: Nov 2009

Posty: 64

Domyślnie 10.04.2010 EPWA

 

Ja wiem to wszystko to norma na EPWA ale i tak was trochę pomęczę, a więc:

Na samym początku była ciemność (06:10)


W tej prawie ciemności pojawił się SP-LDF i zaraz po nim SP-LGE:




Kolejny był LN-KKD:


Następny był Air France (F-GRHZ) której zdjęcia nie umieszczę z przyczyn oczywistych (nudna) i chwilę po niej...
 

...101ka


Potem było parę "lotek" oraz AeroSvit (UR-NTA):


SU-BPU:


SU-LBJ:




Chwilę po nim SP-KWN:


4X-EAR:


Później była Eurocypria, "Cześka", Travel Service, Aeroflot i Lufthansa Italia ale siatka wszystko popsuła i zdjęcia nie ma
 

Potem dłuższa przerwa na ogrzanie się, kawę, przemyślenia i powrót.

EI-CPD:


LN-KHA:


F-GUGL (mój pierwszy A318
  )


i "papa error" też się pojawił
 
SP-LPE


Potem "Landryna", Euro Lot, Air One, Finnair, i z wielkim hukiem wpadł SP-LPF:


po nim wypadł Air Baltic YL-BAZ


KLM, Lufa, SAS, Lotka i "Cześka"
 


Belavia EW-253PA:


i na sam koniec niespodzianka, która ucieszyła każdego z nas
 
ZD-951:






Tzn prawie na koniec bo na samiusieńkim końcu był OE-LDG


I wsio... wiem że dużo ale tak jakoś wyszło. Może jakoś to przetrzymacie
 

__________________
Biorę i pozdrawiam. Grzegorz "Grisza" Ry.

http://www.grisza1983.spotter.com.pl
http://grisza1983.digart.pl/

 

grisza1983 jest niedostępny  

Odpowiedź z Cytowaniem

           

 

Stary 11-04-2010, 18:07

  #2

#kosiiflanker#

Senior Member

 
kosiiflanker's Avatar

 

Zarejestrowany: Dec 2009

Miasto: EPRA

Posty: 1 621

Wyślij wiadomość za pomocą Skype™ do kosiiflanker

Domyślnie

 

4X-EAR to 767?
i ten Aeroswit to od dawna u was gości?

__________________
Moje A-P
 

kosiiflanker jest niedostępny  

Odpowiedź z Cytowaniem

Stary 11-04-2010, 18:14

  #3

grisza1983

Junior Member

 
grisza1983's Avatar

 

Zarejestrowany: Nov 2009

Posty: 64

Domyślnie

 

Tak 4X-EAR to B767.
A aerosvit od kiedy nie wiem
  ale jakoś od niedawna... i z tego co się orientuję ma bywać regularnie. Mogę się mylić.

Ps niby już nie EPWA ale w sumie tego samego dnia:
Mój pierwszy "śmiglak" który zresztą startował z EPWA kilka godzin wcześniej.

__________________
Biorę i pozdrawiam. Grzegorz "Grisza" Ry.

http://www.grisza1983.spotter.com.pl
http://grisza1983.digart.pl/

 

Ostatnio edytowane przez grisza1983 : 11-04-2010 o 21:37.

grisza1983 jest niedostępny  

Odpowiedź z Cytowaniem

 

Odpowiedz

 

« Poprzedni wątek | Następny wątek »

 

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

 

 

Zasady Postowania

Nie Możesz wysyłać nowe wątki

Nie Możesz wysyłać odpowiedzi

Nie Możesz wysyłać załączniki

Nie Możesz edytować swoje posty

 

vB code jest Wł.

Uśmieszki  Wł.

kod [IMG] jest Wł.

kod HTML jest Wył.

Początek formularza

Skocz do forum
                                                                                                                                                                                                

Dół formularza

 

Podobne wątki

Wątek

Autor wątku

Forum

Odpowiedzi

Ostatni Post / Autor

25.09.2010 EPWA

Tomasz Zylowski

Photonews EPWA

0

26-09-2010 15:49

17.08.2010 EPWA

voltariel

Photonews EPWA

25

25-08-2010 12:48

10.08.2010 EPWA

voltariel

Photonews EPWA

2

11-08-2010 18:05

02.08.2010 EPWA

Loczek

Photonews EPWA

0

04-08-2010 00:29

30.07.2010 na EPWA

Jan B.

Photonews EPWA

13

02-08-2010 16:45

 

Banery stron zaprzyjaźnionych

 

Początek formularza

Dół formularza

 

Stowarzyszenie EPGD Spotters

 

 

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.

 

Początek formularza

      

Kontakt - SPOTTER.PL - Archiwum - Na górę

 

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2013, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBulletin.net.pl oraz SPOTTER.PL

Forum SEO by Zoints

Stowarzyszenie SPOTTER.PL

Dół formularza



 

 

https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#

https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666677746996228866

Okecie-Trasa dojazdowa TU-154m-10-04-2010 na pas startowy
Zdjecia satelitarne z Okecia sa z 01.04.2009

Zaloguj się, aby pokazać, że to zdjęcie Ci się podoba.Liczba wyświetleń: 2748

 

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 15:34

Zdjecie TU-154m 101 jest zrobione 10.04.2010 o godz. 07:24:24 (wg exif) . TU-154m 101 stal w tym miejscu wg czasu w raporcie MAK (minus 2 godziny) od 07:25:20 do rozpoczecia startu o 07:26:43 !!

 

           

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 15:51

Przyjmijmy, ze "zawodowy" fotograf ustawil czas w jego fotoaparacie z dokladnoscia co do sekundy, to roznica miedzy czasem z raportu MAK a czasem w fotoaparacie miesci sie w przedziale ( 56s ; 139s ).

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 15:57

Roznica czasowa pomiedzy godzina "przelotu" TU-154m nad ul. Gubienki wg. raportu MAK a godzina zerwania linii energetycznej wynosi 10:41:02 - 10:39:35 = 87 sekund czyli miesci sie w przedziale roznicy czasu z Okecia!!

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 18:29

Czas jaki uplywa od rozpoczecia startu do oderwania sie od ziemi wynosi dla A380 i B737 z okolo 150 pasazerami na pokladzie od 35 do 40 sekund. Z wykresu MAK wynika, ze ta faza Startu TU-154m 101 z 96 pasazerami trwala okolo 07:27:11 - 07:26:43 = 28 sekund

Roman Sokołowski S
zdjęcia

24 paź 2011 17:21

Nie...sa...mo...wi...te..!..Domyślam się Manku,że wyciągnołeś asa z rękawa(może się mylę).W talii są cztery-więc pozostały Tobie jeszcze trzy.Czuję,że jesteś w ich posiadaniu.Pozdrawiam.

 

Roman Sokołowski S
zdjęcia

24 paź 2011 17:27

Ale nie nalegam!!

Manek
zdjęcia

24 paź 2011 20:55

@Roman, Widzimy wyraznie, ze wykres MGH z raportu MAK to jest dokladny wykres kierunkow GEOGRAFICZNYCH drogi dojazdu/rollowania TU-154m 101 od postoju az do pozycji startowej na pasie nr. 29. !!! Jezeli TAWS wylicza true track na podstawie danych z GPS to znaczy ze cos tu nie gra !!! Tymbardziej, ze true track podczas take off Taws Event#33 jest dokladnie o kat deklinacji wiekszy od kierunku geograficznego pasa nr.29 na Okeciu!!

 

Manek
zdjęcia

24 paź 2011 21:07

True Track beim TAWS Event#33 jest o wartosci -61,17°=298,83° .Powinien natomiast miec wartosc kierunku geograficznego pasa nr.29 poniewaz samolot rozpedzajac sie na pasie startowym nr. 29 jedzie z jego kierunkiem geograficznym ( kola przedniego i tylnego podwozia maja styk z plyta startowa) przez okolo 30 sekund !! Czasu bardzo duzo do przyjecia przez FMS kilkudziesieciu danych z GPS o pozycji geograficznej samolotu i wyliczenia przez TAWS wlasciwego True Track = kierunkowi geograficznemu pasa startowego.

Manek
zdjęcia

24 paź 2011 21:25

Czas samego rollowania/kolowania samolotu do pozycji startowej wynosi okolo 8,5 minuty. To znaczy, ze FMS przez caly ten czas wyliczal bledny true track?? a MAK wyliczyl z tego blendy kierunek magnetyczny odejmujac od True Track kat deklinacji dla Warszawy wynoszacy 10.04.2010 okolo 4,46° !!
Gdzie tu jest blad i gdzie jest zrodlo tego bledu?? Podczas podejscia do ladowania w Smolensku TAWS wylicza "prawidlowy" true track !!! dlaczegoTAWS nie robil tego na Okeciu??

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto Picasa Web Albums lub zarejestruj się, aby utworzyć własne bezpłatne konto.

 

 

https://lh6.googleusercontent.com/-ZNMH8yQLKxE/TqQzzYws_lI/AAAAAAAAJ4k/3jDDhBTFooI/s912/Okecie-%2520Start%2520TU-154m%2520101-%2520Grisza1983.JPG

Okecie- Start TU-154m 101- Grisza1983

Zaloguj się, aby pokazać, że to zdjęcie Ci się podoba.Liczba wyświetleń: 3948

 

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 17:41

Na Sat-Mapce zaznaczylem polozenie TU-154m 101 w czasie robienia zdjec (biale kreski) Na skrzyzowaniu pasow startowych nastapil Take Off samolotu, mialo to miejsce wg czasu TAWS Event#33 o 07:27:11 a wg czasu z fotoaparatu okolo 3 sekundy po czasie zrobienia gornego zdjecia, czyli o godz. 07:25:59. Na tej podstawie mozemy wyznaczyc dokladna roznice miedzy czasem TAWS a czasem fotoaparatu, wynosi ona dokladnie 07:27:11 - 07:25:59 = 72 sekundy !!!

 

           

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 18:05

Link do galerii Griszy
https://picasaweb.google.com/grisza1983/1018Kwiecien2010#5459696250230918146

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 18:06

Moje pytanie:
Manek
Fotos
23.10.2011 18:03

@Grisza, mam pytanie. Czy przypominasz sobie, jak dokladnie nastawiony miales czas w twoim aparacie fotograficznym jak robiles te zdjecia 10.04.2010 roku (czy dokladnie co do sekundy, czy tylko tak sobie co do minuty)?? Odpowiedz jest ogromnie wazna!
prosze o odpowiedz tu jak rowniez i na mojej galerii np. pod foto264
https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5540957799822588210
pozdrawiam :-)

         

 

Manek
zdjęcia

25 paź 2011 09:29

Znajac teraz roznice miedzy czasem TAWS a czasem fotoaparatu (72s) oraz roznice czasu TAWS i czasu zerwania linii energetycznej (87s) mozemy posrednio obliczyc roznice/niedokladnosc miedzy czasem (z zegara atomowego) elektrowni w Smolensku a czasem ustawionym na fotoaparacie jako "tylko" 15s. Jest bardzo prawdopodobne, ze Grisza nastawil czas na fotoaparacie wlasnie z takim 15-to sekundowym poslizgiem!! Mialo to miejsce podczas przestawiania Daty/Czasu z zimowego na letni?

Forum Acontrario
zdjęcia

26 paź 2011 20:46

Kim jest "Grisza"? To pseudonim czy jakiś rosjanin-spotter? 

Jaką możemy mieć pewność że te zdjęcia zrobiono 10/4? Exif data można ustawić dowolnie.
 

Ostatnie zdjęcie z tym ogonem wystającym zza drzew wygląda nieco dziwnie... Nie powinny być widoczne jakieś gazy wylotowe?

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto Picasa Web Albums lub zarejestruj się, aby utworzyć własne bezpłatne konto.

 

 

https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666711189051997778

Okecie- Start TU-154m 101- Grisza1983

Zaloguj się, aby pokazać, że to zdjęcie Ci się podoba.Liczba wyświetleń: 3948

 

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 17:41

Na Sat-Mapce zaznaczylem polozenie TU-154m 101 w czasie robienia zdjec (biale kreski) Na skrzyzowaniu pasow startowych nastapil Take Off samolotu, mialo to miejsce wg czasu TAWS Event#33 o 07:27:11 a wg czasu z fotoaparatu okolo 3 sekundy po czasie zrobienia gornego zdjecia, czyli o godz. 07:25:59. Na tej podstawie mozemy wyznaczyc dokladna roznice miedzy czasem TAWS a czasem fotoaparatu, wynosi ona dokladnie 07:27:11 - 07:25:59 = 72 sekundy !!!

 

           

 

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 18:05

Link do galerii Griszy
https://picasaweb.google.com/grisza1983/1018Kwiecien2010#5459696250230918146

Manek
zdjęcia

23 paź 2011 18:06

Moje pytanie:
Manek
Fotos
23.10.2011 18:03

@Grisza, mam pytanie. Czy przypominasz sobie, jak dokladnie nastawiony miales czas w twoim aparacie fotograficznym jak robiles te zdjecia 10.04.2010 roku (czy dokladnie co do sekundy, czy tylko tak sobie co do minuty)?? Odpowiedz jest ogromnie wazna!
prosze o odpowiedz tu jak rowniez i na mojej galerii np. pod foto264
https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5540957799822588210
pozdrawiam :-)

         

 

Manek
zdjęcia

25 paź 2011 09:29

Znajac teraz roznice miedzy czasem TAWS a czasem fotoaparatu (72s) oraz roznice czasu TAWS i czasu zerwania linii energetycznej (87s) mozemy posrednio obliczyc roznice/niedokladnosc miedzy czasem (z zegara atomowego) elektrowni w Smolensku a czasem ustawionym na fotoaparacie jako "tylko" 15s. Jest bardzo prawdopodobne, ze Grisza nastawil czas na fotoaparacie wlasnie z takim 15-to sekundowym poslizgiem!! Mialo to miejsce podczas przestawiania Daty/Czasu z zimowego na letni?

Forum Acontrario
zdjęcia

26 paź 2011 20:46

Kim jest "Grisza"? To pseudonim czy jakiś rosjanin-spotter? 

Jaką możemy mieć pewność że te zdjęcia zrobiono 10/4? Exif data można ustawić dowolnie.
 

Ostatnie zdjęcie z tym ogonem wystającym zza drzew wygląda nieco dziwnie... Nie powinny być widoczne jakieś gazy wylotowe?

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto Picasa Web Albums lub zarejestruj się, aby utworzyć własne bezpłatne konto.

 

 

 

 

 

 

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

 

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 4094

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 07:09:11"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 1467

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 1/640 s

    [FNumber                             ] = F4.5

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 07:09:11"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 07:09:11"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 298/32

    [ApertureValue                       ] = 139/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 139/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 13 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 4094

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 07:09:17"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 1357

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 1/640 s

    [FNumber                             ] = F4.8

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 07:09:17"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 07:09:17"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 298/32

    [ApertureValue                       ] = 145/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 145/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 16 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 4094

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 07:09:22"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 1391

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 1/640 s

    [FNumber                             ] = F4.8

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 07:09:22"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 07:09:22"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 298/32

    [ApertureValue                       ] = 145/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 145/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 16 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 6654

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x0009

    [Make                                ] = "Canon"

    [Model                               ] = "Canon PowerShot A85"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [DateTime                            ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [YCbCrPositioning                    ] = Centered

    [ExifOffset                          ] = @ 0x00C4

    Offset to Next IFD = 0x00000786

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000792

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 180/1

    [YResolution                         ] = 180/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x09F4 = @ 0x0A00

    [JpegIFByteCount                     ] = 3654

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x000000D0

    Dir Length = 0x001F

    [ExposureTime                        ] = 5/10 s

    [FNumber                             ] = F8.0

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2013:04:10 10:27:38"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 3/1

    [ShutterSpeedValue                   ] = 32/32

    [ApertureValue                       ] = 192/32

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 107/32

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 8 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x03AE

    [UserComment                         ] = ""

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 2272

    [ExifImageHeight                     ] = 1704

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x0750

    [FocalPlaneXResolution               ] = 2272000/210

    [FocalPlaneYResolution               ] = 1704000/158

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Inch

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 2272/2272

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x000003BA

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x0000075C

    Dir Length = 0x0004

    [InteroperabilityIndex               ] = "R98"

    [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

    [RelatedImageWidth                   ] = 2272

    [RelatedImageLength                  ] = 1704

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*** Marker: APP13 (xFFED) ***

  OFFSET: 0x00000014

  length          = 13136

  Identifier      = [Photoshop 3.0]

    8BIM: [0x03ED] Name=[] Len=[0x0010]

    8BIM: [0x0404] Name=[] Len=[0x005B]

      IPTC [0x1C02:000] Record Version = [0x0002]

      IPTC [0x1C02:025] Keywords = [J.Kaczynski]

      IPTC [0x1C02:025] Keywords = [Tusk]

      IPTC [0x1C02:025] Keywords = [Vitebsk]

      IPTC [0x1C02:080] By-line = [Greg Rybczynski]

      IPTC [0x1C02:116] CopyrightNotice = [greg(at)photogreg.info]

    8BIM: [0x040C] Name=[] Len=[0x3294]

    8BIM: [0x0425] Name=[] Len=[0x0010]

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00003366

  length          = 13862

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00003378

    Dir Length = 0x0015

    [Make                                ] = "NIKON CORPORATION"

    [Model                               ] = "NIKON D700"

    [XResolution                         ] = 120/1

    [YResolution                         ] = 120/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [Software                            ] = "Adobe Photoshop Lightroom"

    [DateTime                            ] = "2010:04:11 16:45:45"

    [Artist                              ] = "Greg Rybczynski"

    [Copyright                           ] = "greg(at)photogreg.info"

   [ExifOffset                          ] = @ 0x0196

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

    Offset to Next IFD = 0x00000348

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x000036B8

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 72/1

    [YResolution                         ] = 72/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x03A6 = @ 0x3716

    [JpegIFByteCount                     ] = 12920

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x00003506

    Dir Length = 0x0017

    [ExposureTime                        ] = 1/160 s

    [FNumber                             ] = F5.0

    [ExposureProgram                     ] = Aperture priority

    [ISOSpeedRatings                     ] = 200

    [ExifVersion                         ] = 02.21

    [DateTimeOriginal                    ] = "2010:04:10 17:54:48"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2010:04:10 17:54:48"

    [ShutterSpeedValue                   ] = 7321928/1000000

    [ApertureValue                       ] = 4643856/1000000

    [ExposureBiasValue                   ] = -0.33 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 3/1

    [SubjectDistance                     ] = 335/100

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [LightSource                         ] = unknown

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 29 mm

    [UserComment                         ] = "(c) Greg Rybczynski +48601452041"

    [SubSecTimeOriginal                  ] = "67"

    [SubSecTimeDigitized                 ] = "67"

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [SceneType                           ] = A directly photographed image

   [CFAPattern                          ] = 0x[02000200 00010102]

 

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000002

  length          = 12452

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000014

    Dir Length = 0x000A

    [Make                                ] = "NIKON CORPORATION"

    [Model                               ] = "NIKON D700"

    [XResolution                         ] = 300/1

    [YResolution                         ] = 300/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [Software                            ] = "Nikon Transfer 1.5 W"

    [DateTime                            ] = "2010:06:19 13:23:27"

    [Artist                              ] = "Greg Rybczynski"

    [Copyright                           ] = "greg(at)photogreg.info"

    [ExifOffset                          ] = @ 0x0106

    Offset to Next IFD = 0x00000344

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x00000350

    Dir Length = 0x0006

   [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 72/1

    [YResolution                         ] = 72/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x03A2 = @ 0x03AE

    [JpegIFByteCount                     ] = 11514

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x00000112

    Dir Length = 0x0022

    [ExposureTime                        ] = 1/250 s

    [FNumber                             ] = F5.0

    [ExposureProgram                     ] = Aperture priority

    [ISOSpeedRatings                     ] = 200

    [ExifVersion                         ] = 02.21

   [DateTimeOriginal                    ] = "2010:04:10 17:54:38"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2010:04:10 17:54:38"

    [ShutterSpeedValue                   ] = 7965784/1000000

    [ApertureValue                       ] = 4643856/1000000

    [ExposureBiasValue                   ] = -0.33 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 3/1

    [SubjectDistance                     ] = 335/100

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [LightSource                         ] = unknown

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 60 mm

    [UserComment                         ] = "(c) Greg Rybczynski +48601452041"

    [SubSecTimeOriginal                  ] = "67"

    [SubSecTimeDigitized                 ] = "67"

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [SceneType                           ] = A directly photographed image

    [CFAPattern                          ] = 0x[02000200 00010102]

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Auto white balance

    [DigitalZoomRatio                    ] = 1/1

    [FocalLengthIn35mmFilm               ] = 60

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

    [GainControl                         ] = 0

    [Contrast                            ] = 0

   [Saturation                          ] = 0

    [Sharpness                           ] = 0

    [SubjectDistanceRange                ] = 0

 

Co ze zdjęciami z EPWA, wcięło Reporterów  i Anitę GARGAS z GaPoLu!!!

Szable w dłoń i na koń, Hajda  tylko Na RUSKA, Hajda na koń!!! Okażemy się godni epoki

Ruszamy w bój!!!

1.   Kabaret Elita - Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc

www.kabaretelita.pl/teksty_hej.php

Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki. Ruszamy w bój aby Baśkę uwolnić od zbója. Tatarzyn zbój, okrutny zbój, nie zwycięży nas nigdy tralala ...

2.    Kabaret Elita - Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc

www.kabaretelita.pl/teksty_rycerzpotop.php

WSZYSCY: Szable w dłoń! (piosenka końcowa) Hej, szable w dłoń, tuki w juki a lupy wziąć w troki. Hajda na koń okażemy się godni epoki. Ruszamy w bój...

 

 

NWO i Państwo Chazarów & Judeopolonia.

·        Trylogia to powieść rzekomo osnuta na naszym tle.

·        W młodości ekscesy, na starość bitlesy.

·        Źródło: odc. Ciury

·        (…) wraca do stanicy jak głupi do sera.

·        Zdradziła cię stara? Hajda na Tatara!

 

Piosenki[edytuj]

·        Hej, szable w dłoń, łuki w juki, a łupy wziąć w troki.
Hajda na koń, okażemy się godni epoki.
Ruszamy w bój, by Helenkę uwolnić od zbója.
A Bohun zbój, nie zwycięży nas nigdy tra, la, la.

·        Hej, szable w dłoń, łuki w juki, a łupy wziąć w troki.
Hajda na koń, okażemy się godni epoki.
Ruszamy w bój, aby odbić Billewiczównę,
Bogusław zbój, nie zwycięży nas nigdy tra, la, la.

·        Rycerzy trzech: Kmicic, Wołodyjowski, Zagłoba.
Gnębi nas pech, wszystkim nam się Basieńka podoba, ach podoba.
Zwalczmy tę chuć, inny cel nam historia wytycza.
Musimy knuć, musimy knuć, jak się pozbyć Tuhajbejowicza.

·        Rycerzy trzech, kniaź Jarema, Skrzetuski, Zagłoba,
Gnębi ich pech – wszystkim im się Helenka podoba, ach, podoba.
Zwalczcie tę chuć, do stu diabłów, jasnego pioruna,
Musicie knuć, jak się pozbyć Bohu-hu-hu-huna.

·        Rycerzy trzech: Kmicic, Wołodyjowski, Zagłoba.
Gnębi nas pech, wszystkim nam się Oleńka podoba, ach, podoba.
Zwalczcie tę chuć, innych zadań przed wami jest siła,
musicie knuć, jak się pozbyć Radzi-dzi-dzi-wiłła!

·        Watażków trzech: Bohun, Wołodyjowski, Skrzetuski,
Gnębi nas pech, bo Helenka przepiękne ma nóżki (i nie tylko).
Zwalczcie tę chuć, bądźcie mądrzy, szlachetni, rozważni;
Musicie knuć, jak być z Chmielem w prawdziwej przyjaźni!

 

http://pl.wikiquote.org/wiki/Rycerze

 

1.   Rycerze - epizod V - Andrzej Waligórski

www.waligorski.art.pl/proza.php?myk=r&nazwa=768

Hej szable w dłoń! Łuki w juki, a krupy wziąć w troki. Hajda na koń! Okażemy się godni epoki! Ruszamy w bój, aby odbić Billewiczównę, Bogusław zbój trallala.

2.   Kabaret Elita - Hej, szable w dłoń - tekst piosenki ... - Tekstowo.pl

www.tekstowo.pl › K › Kabaret Elita

Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki. Ruszamy w bój, aby Baśkę uwolnić od zbója. Tatarzyn zbój, okrutny zbój, nie zwycięży nas nigdy, tralala!

 

http://www.kabarety.com.pl/biblioteka/gallery/elita/20071119190940kabaret.elita_(1).jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=p4ye55zuzR8

Shimona Perez - Wykupujemy Polskę

Szymon Czaja Szymon Czaja·12 filmów
8

5 251

Podoba mi się      Nie podoba mi się 10

Fajne Nie podoba mi się

Informacje Udostępnij Dodaj do Lista dialogowa Statystyki Zgłoś

Przesłano 7 lut 2010

Opis jest niedostępny.

·        Kategoria

Wiadomości i polityka

·        Licencja

Standardowa licencja YouTube

Pokaż mniej

 

Najlepsze komentarze

·        Natkus14 

powyższe słowa wypowiedziane zostały przez Menachem Begin, premiera Izraela, laureata Pokojowej Nagrody Nobla

Odpowiedz · 3   w odpowiedzi do: Natkus14 (Pokaż komentarz)

·        Matthew Rosenthal 

Wśród każdej narodowości znajdą się skurwysyny,czy to w żydowskiej, niemieckiej,czy polskiej.Jesteśmy tylko ludźmi i najczęściej kierujemy się tylko własnymi potrzebami-a potrzeby są różne:pieniądze,władza,nienawi­ść...

Żydzi,których Pan wymienia,to światowa śmietanka,prawdziwi kapitaliści,których narzędziem władzy jest właśnie socjalizm.Dlaczego socjalizm?Bo ułatwia dojenie państwowych pieniędzy, naszych pieniędzy i dlatego jest promowany w mediach.A czyje są media?

Ludźmi łatwo jest rządzić.

Odpowiedz · 2   w odpowiedzi do: Ireneusz Jaśkowski (Pokaż komentarz)

 

Wszystkie komentarze (12)

Zaloguj się, by dodać komentarz.

·        Matthew Rosenthal 

Jeżeli jest to ironia-to faktycznie jej nie zauważyłem.

Odpowiedz ·   w odpowiedzi do: Ireneusz Jaśkowski (Pokaż komentarz)

·        Ireneusz Jaśkowski 

Jest mi naprawdę przykro,że ta banda idiotów z rewolwerami zrobiła pańskiej rodzinie tyle krzywd.Używając terminu "fajni koleżkowie "-użyłem go w formie ironii.Jeśli niechcący pana uraziłem po 100-kroć przepraszam.Co do parchów syjonistycznych ,mówiłem całkowicie serio,ponieważ uważam ICH za zakałę plemienia Dawidowego.Myślę,że 75% Żydów się ze mną zgodzi.Ja osobiście taką gnidy jak Kissinger,Wolfovitz,Brzeziński­,Morgan,Sachs,i innych nie uważam za prawdziwych Żydów.

Odpowiedz ·   w odpowiedzi do: Matthew Rosenthal (Pokaż komentarz)

·        Matthew Rosenthal 

Hitler mordował również Polaków i zniszczył Europę w tym najbardziej właśnie Polskę, okradł nasze domy, muzea, biblioteki z dziedzictwa narodowego - taki z niego fajny koleżka. Z mojego rodzinnego domu hitlerowcy wywieźli meble, obrazy, srebra - rodzinny dobytek i to na oczach mojej rodziny, zniszczyli fabrykę mojego dziadka, naszą warszawską kamienicę i co gorsza zamordowali mi sporą część rodziny, która została w Polsce.

Nie ma nic gorszego niż narodowy socjalizm i komunizm.

Odpowiedz ·   w odpowiedzi do: Ireneusz Jaśkowski (Pokaż komentarz)

Pamięć i tożsamość Jan Pawel II

http://polski.opracowania.pl/pami%C4%99%C4%87_i_to%C5%BCsamo%C5%9B%C4%87_k_wojty%C5%82a/streszczenie/

Pamięć i tożsamość (K. Wojtyła) - Streszczenie

Miara wyznaczona złu

Rozmówcy pytają Jana Pawła II o sens prawdziwej eksplozji zła, która miała miejsce w XX w. Wyjaśniając sens istnienia zła Ojciec Święty przywołuje przypowieść o pszenicy i kąkolu. Kiedy słudzy zapytali gospodarza, czy mają iść na pole i wyplenić kąkol z łanów zboża, ten odpowiedział: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mojego spichlerza”. Zło jest zatem nieodłącznym elementem świata, na którym obok zła istnieje dobro. Podłożem jednego i drugiego jest natura ludzka, która choć skażona grzechem pierworodnym, ma w sobie zdolności czynienia dobra.

Skąd więc faszyzm, komunizm? I jak doszło do upadku tych systemów? Na początku odpowiedzi Jan Paweł II przywołuje postać św. Faustyny - głoszącej prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia i zaznacza: w czasie, gdy tworzyły się systemy totalitarne Bóg zadbał o to, by ludzie mieli możliwość obrony przed złem: „Siostra Faustyna stała się rzeczniczką przesłania, iż jedyną prawdą zdolną zrównoważyć zło tych ideologii jest ta, że Bóg jest Miłosierdziem...”. Podejmując próbę odpowiedzi na postawione wyżej pytanie Jan Paweł II stwierdza, że źródeł zła należy szukać w przeszłości, opowiada o filozofii kartezjańskiej, w której „Bóg filozofów” został zastąpiony „ideą Boga”, którą umysł ludzki mógł dowolnie kształtować. Nic też nie stało już na przeszkodzie, by człowiek poczuł się jak Bóg, zaczął uważać siebie za Boga. Zniszczono w ten sposób „filozofię dobra”, do czego w dużej mierze w Polsce przyczynili się działacze marksistowscy eliminując wykładowców filozofii realistycznej. Wraz z nią złamała się także „filozofia zła”. I oto człowiek uznał, że może decydować o tym, co jest dobre a co złe, kto ma prawo żyć a kto nie. Rozpoczęły się prześladowania: Żydów, Romów, duchowieństwa katolickiego, ukraińskich chłopów, wreszcie osób niewygodnych dla ustroju komunistycznego. Papież zaznacza w tym miejscu, że choć prześladowania te ustały, wciąż mają miejsce inne, dokonywane w imię fałszywie pojętych praw człowieka. Są to aborcja oraz usiłowanie uprawomocnienia związków homoseksualnych i traktowania ich jako inną postać rodziny. Sugeruje odrzucenie filozofii kartezjańskiej, w której nie ma miejsca na Boga - Stwórcę, i powrót do filozofii św. Tomasza i jego „filozofii bytu”. W każdym razie u podstaw wszystkich rozważań musi się znaleźć jasne stwierdzenie, że człowiek to, obok wielu innych, byt stworzony. A obok niego, a raczej ponad nim istnieje Byt Absolutny. „Jeżeli nie wychodzimy z tego „realistycznego” założenia - mówi papież - poruszamy się w próżni”.

Pada pytanie o to, czy istnieje granica zła. Papież odpowiada, że tą granicą jest boskie i ludzkie dobro. Zło można zatrzymać tylko dobrem. Nie można czasem zapomnieć o doznanym cierpieniu, ale można wybaczyć temu, kto nam to cierpienie zgotował. A przebaczenie jest także odwołaniem się do dobra, które jest większe od zła. Źródłem takiego dobra jest Bóg. Natomiast absolutną granicą, której zło nie może przekroczyć, ustanowioną przez Boga jest Odkupienie. Krzyż Chrystusa - mówi Jan Paweł II - jest tym wyraźniej obecny, im silniejsze zło. Mówi o obozach koncentracyjnych, o komorach gazowych i przywołuje niezwykłe postacie św. Maksymiliana Kolbe i św. Edyty Stein, którzy zginęli w obozach zagłady. Ich postawy Papież nazywa „wielkimi wielkością świadectwa dawanego wśród współwięźniów Chrystusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu”.

Człowiek egzystuje zatem pomiędzy dobrem i złem. W tej egzystencji niezwykłe staje się znaczenie zbawienia. Był to gest Boga w stronę człowieka, który wydając na mękę swojego Syna, położył na szali dobra jego nieprzeliczone pokłady. Korząc się przed Bogiem, wzywając Miłosierdzia Chrystusa człowiek otwiera sobie bramę do korzystania z tych zasobów dobra, a każdy jego grzech zostaje usprawiedliwiony.

Pada pytanie o to, jak człowiek ma realizować swoją wolność. Odkupiony przez Chrystusa człowiek ma do wypełnienia ważne zadanie - powinien pracować nad sobą, bogacić się wewnętrznie, podążając za Chrystusem Jego drogą. Na tej drodze przejść musi przez trzy etapy: oczyszczenia, oświecenia i zjednoczenia.

Wolność i odpowiedzialność

Papież odpowiada na wstępie na pytanie o to, jak wykorzystać ludzką wolność, by w przyszłości nie powtórzyły się tragedie XX w. Wolność to dar, ale także problem - trzeba umieć z niej właściwie korzystać. Jeśli człowiek wykorzystuje swoją wolność do czynienia dobra, on sam staje się lepszy. I odwrotnie. W dodatku pojęcie dobra przestano odnosić do świata wartości moralnych i sprowadzono do szczęścia i przyjemności w wymiarze indywidualnym. Ważne jest, żeby każdy z nas mógł bez przeszkód realizować swoją wolność. A tymczasem od tego, jak jej użyjemy zależy, jakie owoce nasza wolność przyniesie. Czy będzie to krótkotrwała przyjemność, czy nasza indywidualna korzyść, czy też dobro w szerokim znaczeniu tego słowa. To zależy od naszej woli.

Na czym więc polega i do czego służy ludzka wolność? Wolność to „własność woli, która urzeczywistnia się przez prawdę” - mówi Arystoteles. „Nie ma wolności bez prawdy” powtarza Jan Paweł II. Wolność, która w jakikolwiek sposób próbuje sobie podporządkować prawdę, manipulować nią, naginać do realizacji własnych planów to wolność ułomna, która może doprowadzić do tragedii, czego dobitnie dowiedli dyktatorzy XX w. Jeśli człowiek dobrze realizuje swoją wolność, jest orędownikiem prawdy i żyje w prawdzie.

A jaką naukę można wynieść z trudnych doświadczeń Kościoła w Polsce w systemie komunistycznym? Komunizm panował w Polsce przez 50 lat. W tym czasie ujawniła się niezłomna wola narodu, by nie dać się zniewolić, by pozostać wolnym. Stąd wielkie odrodzenie wartości religijnych i ideałów społecznych. Tu papież przytacza rozmowę, jaką odbył ze swoim kolegą z kolegium, młodym księdzem z Belgii. Ten zapytał go, dlaczego to właśnie Europa Wschodnia została dotknięta złem w postaci komunizmu i niemal natychmiast sam na to pytanie odpowiedział: „Nam na Zachodzie zostało to oszczędzone być może dlatego, że my na Zachodzie Europy byśmy nie wytrzymali podobnej próby, a wy wytrzymacie”. Jan Paweł II dobrze zapamiętał te słowa. Kreśli przed słuchaczami wizję Europy Zachodniej - kolebki chrześcijaństwa, a jednocześnie Europy, która Chrystusa odrzuca, propagując świecki styl życia, liberalizm postaw i poglądów. Mówiąc o antyewangelizacji papież zastanawia się, czy nie doprowadzi ona do nowej postaci totalitaryzmu.

Na końcu tej części rozmowy jeszcze raz powraca temat Miłości Bożej i Miłosierdzia. Bóg jest nieskończenie miłosierny dzięki ofierze Chrystusa, którego uczynił grzechem za nas wszystkich. Chrystus wziął na siebie ludzkie grzechy i oddał siebie w ofierze, by sprawiedliwości stało się zadość. Dlatego człowiek z ufnością może się odwoływać do Bożego Miłosierdzia. Po raz drugi wspomina papież św. Faustynę, która pokazała światu potęgę Miłosierdzia objawionego jej przez Chrystusa Zmartwychwstałego.

Myśląc Ojczyzna...

Rozmówcy poruszają wciąż żywy temat: jakie będą konsekwencje przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, czy znalezienie się we wspólnocie państw nie doprowadzi do zaniku tożsamości narodowej, nie odbije się na poczuciu patriotyzmu, tak ważnym u Polaków? Jak mają się do siebie pojęcia „ojczyzna”, „naród”, „kultura”? Papież wiąże słowo „ojczyzna” z osobą ojca. Ojczyzna, ojcowizna - to, co pochodzi od ojców, przodków to nasze dziedzictwo. Jest znamienne, że duch narodu zaczyna żyć aktywnie i twórczo w sytuacjach kryzysu, kiedy narodowi odbierze się ziemię. Tak było z Polakami, którzy w okresie zaborów, a potem reżimu komunistycznego stworzyli monumentalne dzieła literackie, filozoficzne, artystyczne. Stąd wniosek, że słowo „ojczyzna” łączy w sobie to co duchowe z tym, co materialne. Chrześcijanin ma jednak obok ojczyzny „ziemskiej” jeszcze inną ojczyznę. Dzięki narodzinom Chrystusa - człowieka, każdy z nas stał się Jego bratem. Mamy wspólnego ojca, którym jest Bóg. W ten sposób całą ludzkość łączą więzy pokrewieństwa - wszyscy należymy do tego samego Ojca, od Niego pochodzimy i ku Niemu dążymy. Boża „ojcowizna” przyjęła na ziemi kształt kultury chrześcijańskiej, w nurt której wpisuje się także Polska.

Patriotyzm to według Jana Pawła II wielka zaleta. Polacy znani są z tego, że potrafią godnie bronić własnej ojczyzny i oddawać za nią życie. Społeczność narodową uważa papież za tak naturalną i nie do zastąpienia, jak rodzina, dlatego porzuca obawy, że we wspólnocie narodów europejskich mogłoby dojść do zaniku tożsamości narodowej któregokolwiek z państw członkowskich. Podkreśla też, że patriotyzm tym różni się od nacjonalizmu, że respektuje prawa innych narodów do umiłowania przez nie ich ojczyzny. W tym sensie patriotyzm „jest drogą do uporządkowania miłości społecznej”.

Dalsza część rozważań dotyczy pojęcia „naród”. Najpierw Ojciec Święty formułuje definicję pojęcia „naród”:„społeczność, która znajduje swoją ojczyznę w określonym miejscu świata i która wyróżnia się wśród innych własną kulturą”. Ale naród w szerszym znaczeniu to lud boży, „nowy Izrael” wywodzący się od Abrahama i Izaaka, bo takim ludem stali się wszyscy wierzący dzięki ofierze Chrystusa. Naród ma wymiar historyczny - ma swoje dzieje, historię. Nie posiada natomiast eschatologii, ta jest powołaniem człowieka. Historia, wspólne dzieje nie pozostają bez wpływu na naród. Naród polski rozpoczął swoje trwanie w historii od przyjęcia chrztu. Wcześniej jego prehistorię tworzyły poszczególne plemiona słowiańskie.

Rozmówcy pytają Jana Pawła II o to, czym jest kultura i jak należy rozumieć jej sens. Papież odpowiada, że początków ludzkiej historii każdy człowiek wierzący szuka w Księdze Rodzaju, gdzie mamy opis stworzenia człowieka. O ile stwarzając poszczególne elementy świata Bóg mówił „Niech się stanie”, o tyle stwarzając człowieka uczynił go na własne podobieństwo. To stworzenie było więc dla Boga wyjątkowe. Najbardziej podstawową definicją ludzkiej kultury są, według papieża, słowa Boga: „Czyńcie sobie ziemię poddaną”. Zgodnie z tym nakazem człowiek ma do spełnienia na ziemi misję: głosić prawdę o sobie i świecie. Aby tę misję realizować, człowiek musi poznać prawdę o świecie i o sobie samym. Bardzo ważne dla tego poznania jest uświadomienie sobie, że natura człowieka jest dwoista - Bóg stworzył człowieka „mężczyzną i niewiastą”. Mężczyzna przestał odczuwać dotkliwą samotność i zachwycił się kobietą, którą stworzył Bóg. To z kolei świadczy o podstawowym powołaniu człowieka - powołaniu do miłości i rodzicielstwa. Miłość to jedno z uczuć najczęściej wyrażanych w sztuce. Podobnie jest z pięknem wpisanym w ludzką kulturę.

Jan Paweł II dodaje, że każdy naród tworzy własne dzieła kultury. Dla Polaków olbrzymie znaczenie ma średniowieczna pieśń Bogurodzica, a także kult świętego Stanisława, którego wyrazem jest z kolei łacińska pieśńGaude Mater Polonia. Kultura łączy naród, jest spoiwem, dzięki któremu narody istnieją przez wieki i różnią się od innych narodów, bo mają swoją tożsamość. Na koniec, analizują polską kulturę, papież przyznaje, że jej właściwością są: „wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie”. Przypomina Rzeczpospolitą Obojga Narodów, w której istniała wielość kultur, wyznań, a mimo to Polacy nie zatracili swojej tożsamości narodowej.

Myśląc Europa...

Na wstępie rozważań o Europie Ojciec Święty mocno podkreśla, że europejską cywilizację i kulturę rozpoczęła ewangelizacja. Dlatego wspólne dla wszystkich krajów europejskich są wartości zakorzenione w Ewangelii. Kościół służył przy tym kulturom narodowym, nie umniejszając ich znaczenia. Przejął także dziedzictwo antyku, nadając mu jednak określony kształt. Następnie przywołane zostaje przemówienie św. Pawła na ateńskim Areopagu. Apostoł przedstawił Boga chrześcijan jako „nieznanego Boga”, dla którego mieszkańcy Aten ustawili ołtarz. Potem mówił o Bogu-Człowieku i ofierze Chrystusa. Niestety słuchacze zlekceważyli słowa św. Pawła. Mimo to wielkie dzieło ewangelizacji ogarnęło wkrótce całą Europę. W średniowieczu nastąpiło pęknięcie w wielkim monumencie chrześcijańskim, jaki stanowiła Europa. Doszło do podziału Kościoła na wschodni i zachodni. Dalsze pęknięcia to reformacja w czasach nowożytnych, wojny religijne. Przełom XVII i XVIII wieku przyniósł zwątpienie w Boga. Aby dotknąć tragizmu europejskiego oświecenia, Jan Paweł II przypomina przypowieść o winnej latorośli. Chrystus powiedział: „Ja jestem szczepem winnym, a wy latoroślami”. Te słowa świadczą o powołaniu człowieka do istnienia„na obraz i podobieństwo Boga”. Odrzucając istnienie Boga oświecenie pozbawiło człowieka możliwości istnienia w pełnym wymiarze.

Wielkim zadaniem Kościoła jest ekumenizacja - połączenie w jedno wyznawców Chrystusa podzielonych wyznaniami. Stopniowo ewangelizacja wykraczała poza granice Europy, która była i jest jej centrum. W nowożytnych dziejach naszego kontynentu miały miejsce dwa wydarzenia, będące reakcją na ustrój feudalny: Wielka Rewolucja Francuska i rewolucja bolszewicka w Rosji. Eskalacja zła nastąpiła natomiast w czasie II wojny światowej.

Papież dostrzega także dobro wynikające z filozofii oświeceniowej, która odrzuciła istnienie Boga. Są to: podkreślanie praw człowieka, uznanie praw narodów do wolności i samostanowienia, idea braterstwa ludów, postulaty sprawiedliwości społecznej, ograniczenia samowoli kapitalistów. Twórcza synteza stosunku chrześcijaństwa do oświecenia znajduje się w dokumentach II Soboru Watykańskiego.

Na pytanie o najważniejsze zadania Kościoła we współczesnym świecie Papież odpowiada: apostolstwo świeckich idziałalność misyjna. Podkreśla, że Kościół powinien być w dzisiejszych czasach mężny i niezłomny jak Chrystus.

Ojciec Święty mówi także na temat stosunku Kościoła do państwa. Zarówno Kościół jak i państwo mają własne pola działalności, jednak łączy je podstawowy cel - dobro wspólnoty. Ponieważ w XX wieku nasiliły się działania mające na celu nakłonienie ludzi, by przestali wierzyć w Chrystusa, stąd tak ważne jest, by pielęgnować wiarę, oraz aby Kościół wzmógł akcję misyjną.

Następnie papież analizuje Europę na tle innych kontynentów. Stwierdza, że najbardziej poza nią katolickim kontynentem jest Ameryka Łacińska. W Azji katolicy są w mniejszości. Afryka jest kontynentem misyjnym. Kościół wciąż opowiada się po stronie praw człowieka i praw narodów. Ze względu na coraz bardziej ujawniający się w świecie podział na bogatą północ i ubogie południe Kościół zwraca uwagę na niesprawiedliwy podział dóbr pomiędzy strefy globu ziemskiego.

Demokracja: możliwości i zagrożenia

Zapytany o ocenę współczesnej demokracji w jej zachodnim wydaniu Ojciec Święty opowiada się po stronie tej formy życia politycznego, podkreślając, że w krajach demokratycznych muszą być szanowane fundamentalne normy etyczne. Już w starożytności dochodziło do wypaczeń systemu demokratycznego. Znane jest nawet określenie dla patologicznej formy demokracji - „ochlokracja”, czyli rządy tłumu (Polibiusz). Analizując współczesną demokrację papież powraca do czasów biblijnych i przywołuje postać Abrahama i Mojżesza. Ten ostatni był twórcą państwa izraelskiego, u podstaw zaś prawa panującego w tym państwie był Dekalog. I właśnie Dekalog uważa Jan Paweł II za podstawę każdego ustroju w sprawiedliwym państwie, także państwie demokratycznym. Jako prawo natury Dekalog powinien być źródłem prawa świeckiego. Prawo stanowione przez człowieka, jeśli nie respektuje zasad Dekalogu, może stać się dla ludzkości groźne. Na potwierdzenie tych słów papież przytacza przykład w III Rzeszy, której parlament pozwolił Hitlerowi objąć władzę. W czasach współczesnych demokratycznym rządom również zdarza się występować przeciwko prawu naturalnemu. Najbardziej jaskrawym tego przykładem jest dopuszczenie do aborcji. Rządy, które na to pozwalają pozostają w konflikcie z prawem Bożym, z prawem natury.

Ojciec Święty podejmuje temat miejsca i roli Polski we współczesnej Europie. Nie uważa, by Polska, znalazłszy się za „żelazną kurtyną” została oddzielona od Europy. Podkreśla wkład wniesiony przez Polaków do rozwoju całego kontynentu, akty heroizmu - obronę przed hitlerowskim najeźdźcą, powstanie warszawskie, rozwój „Solidarności”. Polska nie musi więc „wracać do Europy”. Papież podkreśla rolę Polski jako przedmurza chrześcijaństwa, jej wkład w tworzenie europejskiej kultury, mówi o działalności Uniwersytetu Jagiellońskiego, o tolerancji religijnej. Nawet w czasach upadku Rzeczpospolitej powstawały zalążki dobra, jak działalność Komisji Edukacji Narodowej, Sejm Czteroletni. Niezaprzeczalną mądrość polityczną i bezprzykładne bohaterstwo wykazali Polacy w 1939 r. Kiedy zachodnie demokracje łudziły się co do zamiarów Hitlera, Polacy słusznie przewidywali agresję Niemiec na kraje Europy i świata.

Następnie Jan Paweł II wspomina swoje pierwsze papieskie wystąpienie na Placu św. Piotra. Powiedział wtedy, że przychodzi „z dalekiego kraju”. Był bowiem człowiekiem „zza żelaznej kurtyny”. A jednak został wybrany papieżem na przekór wszelkim podziałom i można ten wybór traktować w wymiarze symbolicznym jako powołanie całego Kościoła do jedności oraz podkreślenie roli, jaką Kościół polski odegrał w dziejach nowożytnej Europy.

Rozmówcy stawiają teraz pytanie o tożsamość Kościoła. Rozpoczynają rozważania na ten temat papież przywołuje postać Marii, która jako Matka Chrystusa zachowywała w pamięci wszystkie wydarzenia. Jej pamięć, podkreśla papież, jest bardzo ważna dla tożsamości Kościoła. Wynika ona z słów Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy - „to czyńcie na moją pamiątkę”. Eucharystia, którą Kościół od wieków sprawuje, gwarantuje jego tożsamość. I mimo wszelkich podziałów u podstaw Kościoła zakorzeniona jest świadomość jedności.

Na pytanie o sens historii, biegu dziejów Jan Paweł II stwierdza, że historia to walka dobra i zła, grzechu, wynikającego z błędu pierwszych ludzi, i łaski, jaką przyniósł Chrystus Zbawiciel. Najgłębszy sens historii wykracza poza nią, bo przeznaczeniem człowieka jest wieczność.

Zakończenie

Na zakończenie Jan Paweł II powraca do zamachu na jego życie, który miał miejsce 13 maja 1981 r. Podkreśla, że Ali Agca był jedynie narzędziem w czyimś ręku. Ze smutkiem mówi o rozmowie z zamachowcem w więzieniu. Ali Agca nie okazał skruchy, najbardziej zainteresowany był natomiast objawieniami fatimskimi, bo nie mogło mu się pomieścić w głowie, że nie powiódł się zamach tak doskonale przygotowany. Frapował go nieznany mu wymiar życia, w którym to nie on, ale ktoś inny „prowadził tę kulę...”.

Papież podkreśla na koniec: „Ja żyję w przeświadczeniu, że we wszystkim, co mówię i robię w związku z moim powołaniem i posłannictwem, z moją służbą, dzieje się coś, co nie jest wyłącznie moją inicjatywą. Wiem, że to nie tylko ja jestem czynny w tym, co robię jako następca Piotra”.

 

 

Ma-My już WIOSNĘ, WIĘC wszystko PRZED Nami, także NOWE ŻYCIE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję Sao Paulo za MAMUSIE

http://www.youtube.com/watch?v=J_Qi_5irq2Q

 

Smoleńsk - Skandaliczna wypowiedź Prezydenta Komorowskiego (19.01.2011)

Spostrzegacz Spostrzegacz·271 filmów
77

102 706

Podoba mi się      Nie podoba mi się 85

Fajne Nie podoba mi się

Informacje Udostępnij Dodaj do Statystyki Zgłoś

Przesłano 20 sty 2011

Fragment programu TV Trwam - Informacje Dnia - wyemitowanego 19.01.2011

·        Kategoria

Wiadomości i polityka

·        Licencja

Standardowa licencja YouTube

 

1.   Morderstwo Krzysztofa Zalewskiego - eksperta zajmującego się ...

niezalezna.pl/35801-morderstwo-krzysztofa-zalewskiego-eksperta-...

10 gru 2012 – PILNE! Dzisiaj w Warszawie zamordowano Krzysztofa Zalewskiego, eksperta lotniczego badającego katastrofę smoleńską - dowiedział się ...

2.   Nie żyje Krzysztof Zalewski. Zajmował się katastrofą smoleńską ...

fakty.interia.pl › ... › Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje › Aktualności

 Ocena: 73% - Liczba recenzji: 1280

10 gru 2012 – Nie żyje Krzysztof Zalewski. Zajmował się katastrofą smoleńską - fakty.interia.pl - Krzysztof Zalewski, ekspert lotniczy, który między innymi badał ...

3.   Nie żyje Krzysztof Zalewski - co mówił o Smoleńsku... | TELEWIZJA ...

vod.gazetapolska.pl/2930-nie-zyje-krzysztof-zalewski-co-mowil-o-...

10 gru 2012 – Na stronie vod.gazetapolska.pl przypominamy dwa wywiady jakich udzielił nam Ś.P. Krzysztof Zalewski. Przypominamy również rozmowę ...

4.   Nie żyje Krzysztof Zalewski. Został zamordowany na warszawskim ...

wpolityce.pl/.../42423-nie-zyje-krzysztof-zalewski-zostal-zamordowa...

10 gru 2012 – Dotarła do nas zasmucająca wiadomość o śmierci Krzysztofa Zalewskiego, dziennikarza, historyka wojskowości, eksperta lotniczego, ...

5.   Czy Krzysztof Zalewski zginął, bo odkrył wschodnie powiązania ...

wpolityce.pl/.../42629-czy-krzysztof-zalewski-zginal-bo-odkryl-wsch...

13 gru 2012 – Kilka dni przed śmiercią Krzysztof Zalewski odkrył, że jego wspólnik Cezary S. stoi za powołaniem kilku spółek, w których władzach zasiadają ...

6.   Krzysztof Zalewski, ekspert lotniczy, zginął od ciosów nożem na ...

wpolityce.pl/.../42425-krzysztof-zalewski-ekspert-lotniczy-zginal-od-...

10 gru 2012 – Krzysztof Zalewski - ekspert lotniczy, który wielokrotnie zabierał głos w sprawie tragedii smoleńskiej - nie żyje. Został zamordowany nożem w ...

7.   Zobacz ostatni wywiad z Krzysztofem Zalewskim | Fronda.pl

www.fronda.pl/.../zobacz-ostatni-wywiad-z-krzysztofem-zalewskim,2...

11 gru 2012 – Zamordowany ekspert ds. lotnictwa Krzysztof Zalewski często udzielał wypowiedzi dla opozycyjnych mediów. Na portalu YouTube można ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=NjJWhaJsWaY

Cejrowski -Jak pies służący zdradził Polaków!

Przeciwko AntyPolonizmowi Przeciwko AntyPolonizmowi·348 filmów
3 842

175 293

Podoba mi się      Nie podoba mi się 86

Fajne Nie podoba mi się

Informacje Udostępnij Dodaj do Statystyki Zgłoś

Opublikowano 14 lip 2012

http://www.youtube.com/watch?v=H4f8In... --------------- Pod brukselskimi rządami i tresurą panują AntyPolskie nastroje! Krytyka Polaka i kościoła jest porównywalna do oświecenia i postępu, a krytyka Żyda lub Murzyna do AntySemityzmu lub Rasizmu! Taka postawa, jest dyskryminująca naród Polski, TO JEST WŁASNIE ANTYPOLONIZM!

·        Kategoria

Wiadomości i polityka

·        Licencja

Standardowa licencja YouTube

Pokaż mniej

 

Najlepsze komentarze

·        Przeciwko AntyPolonizmowi 

Witam korzystając z okazji zachęcam cię do subskrypcji mojego kanału, jest na nim 273 filmów o charakterze patriotycznym i narodowym! Nie usłyszysz na moim kanale ani jednego złego słowa na Polskę i Polaków. W budowę kanału włożyłem dużo serca i robię, to za darmo dla nas Polaków. Na moim kanale, można posłuchać wypowiedzi i dowiedzieć się o faktach, których Brukselska cenzura Politycznej Poprawności nie dopuszcza, do głównych mediów oraz gazet! Pozdrawiam!

Odpowiedz · 22   w odpowiedzi do: maciec60 (Pokaż komentarz)

·        Szela512 

Cejrowski dobrze prawi

Odpowiedz · 12  

 

Odpowiedzi wideo

·        Miniatura Ruch Palikota Opluwa Bohatera i Narodowego Wybawcę! (To jest AntyPolonizm)autor: Przeciwko AntyPolonizmowi3 042 wyświetlenia

·        Miniatura Stanisław Michalkiewicz i Prof. Wolniewicz- Nacjonalizm Ksenofobia i Patriotyzm!autor: Przeciwko AntyPolonizmowi4 227 wyświetleń

 

Wszystkie komentarze (220)

Zaloguj się, by dodać komentarz.

·        NowiQ aggrr 

no to panie cejrowski prosze sie nie bac i mowic te slowa wszedzie i w kazdym programie bo pan ma ta szanse my nie.amen

Odpowiedz ·  

·        NowiQ aggrr 

wiem ze nie powinienem ale trace wiare w ten narod jak patrze na ta glupote.nawet jesli widze ze komus zle to inni zamiast pomoc dobijaja wlasnego rodaka.ja jestem gotowy dowalki jako rewolucjonista jak to sie kiesys mowilo ale nie ma zkim nie ma facetow same frajerzy klamcy i bajkopisarze.i zamiast takich lac kijem i ganic to im jest najlepiej bo glupi sie nabierze na te bajki.jak ktos jest madry i chce dobrze to sie wyroznia i jest podejrzany dla tych idiotow jednoczesnie zabijaja go.

Odpowiedz ·   w odpowiedzi do: Przeciwko AntyPolonizmowi (Pokaż komentarz)

·        Mario Juchnowski 

katol chooooj

Odpowiedz ·  

·        glomar85 

Dziękujemy p. Cejrowski, milczeć powinni medialno-rządowi barany - Do­nald Tusk i jego rząd nie od dziś za­chowują się jak małe po­li­ty­cz­ne kun­del­ki, które war­czą tyl­ko na swoim podwórku, a skomlą ze strachu, gdy tyl­ko wys­ta­wią nos za bramę. Zarówno w kon­taktach z Mo­skwą, jak i Ber­li­nem, Bruk­selą czy Was­zyng­to­nem ta­ka posta­wa w III RP jest cod­zi­en­nością. God­ność Pol­ski i Polaków jest po­nie­wier­a­na na różnych po­lach.

Odpowiedz ·  

·        malinka833 

mowi co mysli wiekszosc prawdziwych Polaków- nie służki tuskobusa

Odpowiedz ·  

·        BraciaOpipaszi 

Ależ głupota i dewocja...

Odpowiedz ·  

·        ireneusz Gębarowski 

Pewnie mu nie stoi

Odpowiedz ·  

·        Jerzy Żuraw 

Cejrowski =WC

Odpowiedz ·  

·        kedar4600 

Mam prośbę. Zmieńcie ten tytuł, bo sugeruje on że to WC jest psem i zdrajcą.

Odpowiedz ·  

·        Dona Brunhilde 

bo jest

Odpowiedz ·   w odpowiedzi do: jurand dziurant (Pokaż komentarz)

 

http://www.youtube.com/watch?v=vY7yo7HzxUg

TUSK: KOMOROWSKI TO OBRZYDLIWY NEKROFIL POLITYCZNY

stokorodny stokorodny·48 filmów
169

177 115

Podoba mi się      Nie podoba mi się 74

Fajne Nie podoba mi się

Informacje Udostępnij Dodaj do Lista dialogowa Statystyki Zgłoś

Przesłano 30 cze 2010

Tu nie chodzi o rację (jak zwykle - między Polakami), ale o Polskę....
Ludzie... obudźcie się....
Jesteśmy nie na zakręcie lecz - na WIRAŻU historii !!
...
I nie będzie czasu na tłumaczenie..... 

SKANDAL: NA PROŚBĘ MSZ CLINTON NIE ODWIEDZI GROBU PARY PREZYDENCKIEJ!
http://niezalezna.pl/article/show/id/...

Amerykanom zależało na oddaniu hołdu prezydenckiej parze, tym bardziej że prezydent Barack Obama nie dotarł na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Propozycja złożenia kwiatów w krypcie na Wawelu wpłynęła do polskiego MSZ, ale zasugerowano stronie amerykańskiej, że taki charakter wizyty Hillary Clinton na dzień przed wyborami może być w Polsce odebrany jako "poparcie dla jednego z kandydatów" - informuje RMF FM. Dlatego amerykańska polityk nie odwiedzi krypty na Wawelu, składając kwiaty tylko przed Krzyżem Katyńskim.

Amerykańska sekretarz stanu przyleci do Krakowa dopiero w sobotę, a nie - jak wcześniej zakładano - w piątek. Spotka się z Bronisławem Komorowskim, co oczywiście nie będzie miało charakteru "poparcia jednego z kandydatów".

·        Kategoria

Wiadomości i polityka

·        Licencja

Standardowa licencja YouTube

Pokaż mniej

 

Najlepsze komentarze

·        18kmtosea 

ja uważam że najobrzydliwszą rzecz jaka się przytrafiła Polsce to Donald Tusk

Odpowiedz · 45  

·        Rafał Bolesławski 

sepleniąca ruda kurwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz · 17  

 

Wszystkie komentarze (359)

Zaloguj się, by dodać komentarz.

·        krystian5031 

Blida umarła. a tu to rozdumuchją do gry politycznej. Zajmijcie się pełowcy gospodarką, i tym co zrobiliście Polsce. Wszystko co możliwe sprzedaliście. the end

 

Na samym początku była „CIEMNOŚĆ” 06:10

GRISZA1983 11-04-2010, 18:03

Godzina:

 

Data i godzina (oryginalne)

2010:04:10 07:24:24 ???

 

1 !

2!

 

 

 

 

 

*** Marker: APP1 (xFFE1) ***

  OFFSET: 0x00000014

  length          = 6962

  Identifier      = [Exif]

  Identifier TIFF = 0x[49492A00 08000000]

  Endian          = Intel (little)

  TAG Mark x002A  = 0x002A

 

  EXIF IFD0 @ Absolute 0x00000026

    Dir Length = 0x000C

    [Make                                ] = "FUJIFILM"

    [Model                               ] = "FinePix S6500fd"

    [Orientation                         ] = Row 0: top, Col 0: left

    [XResolution                         ] = 72/1

    [YResolution                         ] = 72/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [Software                            ] = "Digital Camera FinePix S6500fd Ver1.00"

    [DateTime                            ] = "2010:04:10 07:26:22"

    [YCbCrPositioning                    ] = Co-sited

    [Copyright                           ] = "foto-kraj"

    [ExifOffset                          ] = @ 0x0128

    Offset to Next IFD = 0x0000050D

 

  EXIF IFD1 @ Absolute 0x0000052B

    Dir Length = 0x0006

    [Compression                         ] = JPEG

    [XResolution                         ] = 72/1

    [YResolution                         ] = 72/1

    [ResolutionUnit                      ] = Inch

    [JpegIFOffset                        ] = @ +0x056B = @ 0x0589

    [JpegIFByteCount                     ] = 5567

    Offset to Next IFD = 0x00000000

 

  EXIF SubIFD @ Absolute 0x00000146

    Dir Length = 0x0024

    [ExposureTime                        ] = 10/2500 s

    [FNumber                             ] = F4.5

    [ExposureProgram                     ] = Aperture priority

   [ISOSpeedRatings                     ] = 200

    [ExifVersion                         ] = 02.20

    [DateTimeOriginal                    ] = "2010:04:10 07:26:22"

    [DateTimeDigitized                   ] = "2010:04:10 07:26:22"

    [ComponentsConfiguration             ] = [Y Cb Cr .]

    [CompressedBitsPerPixel              ] = 20/10

    [ShutterSpeedValue                   ] = 809/100

    [ApertureValue                       ] = 430/100

    [BrightnessValue                     ] = 694/100

    [ExposureBiasValue                   ] = 0.00 eV

    [MaxApertureValue                    ] = 300/100

    [MeteringMode                        ] = Pattern

    [LightSource                         ] = Daylight

    [Flash                               ] = Flash did not fire

    [FocalLength                         ] = 29 mm

    [MakerNote                           ] = @ 0x034E

    [FlashPixVersion                     ] = 01.00

    [ColorSpace                          ] = sRGB

    [ExifImageWidth                      ] = 639

    [ExifImageHeight                     ] = 480

    [ExifInteroperabilityOffset          ] = @ 0x04FB

    [FocalPlaneXResolution               ] = 3703/1

    [FocalPlaneYResolution               ] = 3703/1

    [FocalPlaneResolutionUnit            ] = Centimeter

    [SensingMethod                       ] = One-chip color area sensor

    [FileSource                          ] = DSC

    [SceneType                           ] = A directly photographed image

    [CustomRendered                      ] = Normal process

    [ExposureMode                        ] = Auto exposure

    [WhiteBalance                        ] = Manual white balance

    [SceneCaptureType                    ] = Standard

    [Sharpness                           ] = 0

    [SubjectDistanceRange                ] = 0

 

  EXIF MakerIFD @ Absolute 0x0000036C

    Makernote decode option not enabled.

 

  EXIF InteropIFD @ Absolute 0x00000519

    Dir Length = 0x0001

   [InteroperabilityVersion             ] = 01.00

 

Czy pierwsze zdjęcie 1!  jest po przylocie z Gdańska  EPGD 10.04.2010 ???

Czy startowały DWA Tupolewy???

Pierwsze zdjęcie odpowiada porze brzasku 10.04.2010 a jest to godzina 05:50- 06:50 CEST.

Zdjęcie 2! To czas realny po wschodzie słońca czyli godzina

Data i godzina (oryginalne)

2010:04:10 07:24:24

 

http://www.forum.spotter.pl/10-04-2010-epwa-t7847/index.html

10.04.2010 EPWA

 

 

Ile się spieszy ZEGAR w moim aparacie fotograficznym: 24 minuty z groszami sekund !

http://mmariola.salon24.pl/

·        Najnowsze

·        Polityka

·        Wspomnienia

·        Różności

·        Salon24

24.03.2013 22:1712

opublikowana w: Księga Hańby, Numerologia, Smoleńsk Raport S 24

10.04.2010 W POSZUKIWANIU 24 MINUT

Jest to poszukiwany czas u MMarioli. Jak to wytłumaczyć różnicę między czasem serwera komputera, a nie ruszanym od momentu kupna we wrześniu 2004 roku  aparatem Canon Power Shot A85

Jak precyzyjny jest zegar czasu w aparacie fotograficznym 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka