Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
1012
BLOG

Collegium Civitas & Bronisław Komorowski

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Obserwując ŻYCIE CODZIENNE I WIECZNY POŚPIECH ZBIERAJĄCY KRWAWE ŻNIWA

Troska o NASZE BEZPIECZEŃSTWO W WYDANIU BYŁEGO PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO PORAŻA.

tym razem AKTYWNY na polu nauki o bezpieczeństwie narodowym w Colegium Civitas w Warszawie Pałac Kultury i Nauki im. Jozefa Stalina rok budowy 1951-1955.

Inżynier Szczypakin i jego technologia budowy pałacu.

Budowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=zyhoXLucx0w
25.03.2011 - Przesłany przez: KolejTakPkpNie
Fragmenty kronik filmowych z lat 1952-54 obejmujących budowęobecnego budynku Pałacu Kultury i ...
 

Warszawa - 1952-1955 - Budowa Pałacu Kultury i Nauki

warszawa.fotopolska.eu › ... › pl. Defilad › Pałac Kultury i Nauki
1952-1955 - Budowa Pałacu Kultury i Nauki ..... 11 Dyskusji (ostatnia rok temu) ... Inżynier budowy pałacu Szczypakin i jego technologia 4 żurawi w każdym.

Dlaczego takie UCZELNIE WYŻSZE Z mandatem doktoryzowania specjalistów nie są państwowe na przykład przy MON ?.

..............

Bo nowy dzień wstaje

SDM - Opadły mgły, wstaje nowy dzień - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=IjEo4Fdhqas

Edward Stachura - Opadły mgły,wstaje nowy dzień - tekst ...

www.tekstowo.pl › E › Edward Stachura
Edward Stachura - Opadły mgły,wstaje nowy dzień - tekst piosenki, tłumaczenie piosenki i teledysk. Znajdź teksty ... Bo nowy dzień wstajeBo nowy dzień wstaje ...

NA POLSKICH DROGACH JAKO WIARYGODNA POZOSTAŁA JUŻ TYLKO STRAŻ POŻARNA JAKO WIARYGODNA UCZELNIA KSZTAŁCĄCA LUDZI GODNYCH SZACUNKU.

 

Stare Dobre Małżeństwo - "Gloria"

https://www.youtube.com/watch?v=_KxPMhL3Ijw

Przesłany 21.03.2009

wiersz: Edward Stachura
muzyka: Krzysztof Myszkowski
fotografie znalezione w necie

 

image

 

image

image

Straż Pożarna - Płock - YouTube

Resztę przeżarła Masoneria na wskroś. Loża Matka KOPERNIK LÓŻ WIELKIEGO WSCHODU.

Brat nie wystąpi przeciwko Bratu z innej OBEDIENCJI czy to formacji lewicowej (byłej postkomunistycznej) czy Prawicowej (Solidarność itp., itd..)

Etatowi Patrioci śpiewają pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

cały pamiętny okres ŻAŁOBY NARODOWEJ.  A MY jak DZIECI WE MGLE SMOLEŃSKIEJ.

Robert Teodor Kudła dodał(a) 1 film do playlisty Ulubione 3 lata temu
Pozostała tylko Państwowa Straż Pożarna 1:54

Robert Kudła - do zwrotu Krzyża lub mojej śmierci

autor: sickfinds
  • 5 lat temu
  • 660 wyświetleń
Wyrazy głębokiego uznania i szacunku dla pana Roberta.
Jesteśmy z Panem i ze wszystkimi obrońcami krzyża. 
 
ETATOWI PATRIOCI
 

23 WRZESNIA 2010, GODZ. 23:02 ROBERT TEODOR KUDLA GLODOWKA W OBRONIE KRZYZA I POLSKI

Przesłany 23.09.2010

23 wrzesnia 2010, godz. 23:02 - Robert Teodor Kudla prowadzi glodowke w obronie krzyza i Polski.

 

 

POLACY PRZY KRZYZU 33 ROCZNICA WYBORU PAPIEZA 16-10-2011 ROBERT TEODOR KUDLA SPIEWA BARKE

Przesłany 16.10.2011

16 pazdziernika 2011, godz. 15:37 - pod pałacem prezydenckim Janusz Zieliński, Andrzej Hadacz, Józef Obrębski, Krystyna Ratyńska, Marian Czajkowski i wielu innych Obrońców Krzyża. Przygotowujemy się do 11-go listopada - chcemy brać udział w Marszu Niepodległości niosąc replikę Krzyża z Giewontu. Będzie to już trzecie przedsięwzięcie w Warszawie - tym razem chcemy żeby replika slynnego krucyfiksu była 10-ciometrowej wysokości. Ustawimy Krzyż rano 11-go listopada przy Kolumnie Zygmunta, weźmiemy z Nim udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a potem pójdziemy z Marszem Niepodleglości pod pomnik Dmowskiego.

Chylę czoła przed PRACĄ Sao Paulo i wrażliwością Matki Kurki.

www.bibula.com/?p=84057

Smoleńsk jest wielką metaforą, na gruzach kłamstwa zaczęły kwitnąć lilie

 

Aktualizacja: 2015-11-2 10:15 pm 

Wszystkie niewykonane badania odporności skrzydła w zderzeniu z krzakiem brzozowym, wszystkie nagrane od nowa czarne skrzynki i nieistniejące filmy z awantury na lotnisku, nie mają większego znaczenia. Tych wyreżyserowanych zaniedbań odrobić się nie da, można je co najwyżej zniwelować nowym, porządnym, śledztwem, ale i te działania nie przywrócą normalności. Ze Smoleńskiem na zawsze będzie się wiązała wielka tajemnica i legenda, nawet jeśli jakimś cudem uda się wyjaśnić okoliczności zbrodni, to metafory nie zastąpi nic.

Cały czas zza grobu pojawiają się głosy i sygnały, a ofiary nie dają spokojnie zasnąć zbrodniarzom. Epatować nie lubię, bo patos kojarzę z brakiem argumentów, jednak w sprawie Smoleńska napisałem tak wiele ad rem, że pozostaje dopisać parę słów ad personam. Dziś jest szczególny dzień, w którym pochylamy się nad grobami bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty, patrzymy na tysiące światełek i setki ludzi spacerujących po cmentarnych alejach. Udzieliło się i mnie. Zaczynam bardziej wierzyć w siłę uczuć niż rozumu. Nagrania i zdjęcia z satelity są ważne, ale siła symboliki przebije się znacznie wcześniej. W tych dniach na Synaju rozbił się radziecki samolot, co samo w sobie jest czymś niezwykłym. Pierwsze reakcje świata były całkowicie sprzeczne z uciszaniem Smoleńska. Nikt nie rechotał, że mogło dojść do zamachu, co więcej hipoteza ta, jak przy wszystkich badaniach katastrof, jest bardzo mocna. Tego samego dnia na miejscu katastrofy zjawili się radzieccy badacze, nie przeganiano fotoreporterów i zdjęcia nie mają jakości ukrytej kamery, czy telefonu komórkowego.

Jakaś grupa przyznała się do zamachu, radzieccy spece nie krzyczą o błędach pilotów i szympansach w „wieży”. Przedstawiciele Unii Europejskiej zapowiadają, że są gotowi wszcząć międzynarodowe śledztwo, Kreml dla odmiany chce skrzynki i szczątki samolotu odtransportować do Moskwy. Wszystko odwrotnie, niż widzieliśmy przez 5 lat. Nie poszły w ruch piły łańcuchowe, nie ma symulacji komputerowych z zabójczą palmą przy oazie. A mnie się przypomina czas szkolny i wykuwane na pamięć cytaty z romantyzmu: „Zbrodnia to niesłychana – Pani zabija Pana”. Z nieba i na ziemi płyną znaki, które krzyczą, że było zupełnie inaczej niż próbowano na chama kłamać. MAK i zhańbiona PKBWL prześcigając się w zalotach do Putina założyli sobie te same wianki z tych samych lilii i jeszcze nie wiedzą, że za chwilę zawali się kaplica, w której odprawiali czarne msze, drwiące z nauki, przyzwoitości i wszelkiej procedury. Jestem ateuszem i ciężko mnie przekonać do głosów z zaświatów, jednak w tej fundamentalnej sprawie nie lekceważę duchów.

Więcej mówi przerażenie w oczach płatnych kłamców niż 14 sprzecznych pomiarów wysokości drzewa. To się musi posypać i się posypie w romantycznych okolicznościach przyrody. Zdrajców zdemaskują muchy krążące nad gównem, które wyprodukowali albo jeszcze niższy będzie to upadek. Smoleńsk najczęściej porównywano do Katynia, co ma swoje uzasadnienie, jednak tamto ludobójstwo z czasów wojny wskazało zabójców w dniu zbrodni. Rodziny wiedziały, kto przetrzymywał i kto zabił polskich żołnierzy. Istnieją niezbite dowody, świadkowie i po latach międzynarodowa wersja wydarzeń. Wierzę, że dożyję czasów, w których za idiotów będzie się uważać wszystkich, którzy uznają Katyń za zbrodnię niemiecką, a Smoleńsk za błąd pilotów, mgłę i polski bałagan. Nie potrafię powiedzieć, co o tym zdecyduje, ale mam nadzieję, że będzie to coś naprawdę małego, taki niewielki drobiazg. Jeden niepozorny znak ukazujący całą marność uczestników i strażników kłamstwa. Tak będzie.

MatkaKurka

- See more at: http://www.bibula.com/?p=84057#sthash.PUkJygda.dpuf

DZIADY Mickiewicza w reżyserii ??? czy spowodują kolejny EXODUS "ucięmierzonych" STARSZYCH BRACI W WIERZE tych od zawłaszczonej w XI - XIII w. religii Starego Testamentu przerobionej na TALMUD.

 

http://albatros.salon24.pl/679578,nasz-sherlock-holmes

17:15Kategoria: Polityka Odsłon: 372 4 Komentuj

Nasz Sherlock Holmes

Nasz Sherlock Holmes
 
8 listopada · 
 
Ja "Pierdolę" TO NASZ
 
 
CENTRUM PRAKTYKI POLITYCZNEJ IM. Bronislawa Komorowskiego
 
Jacek Różalski
 
01.10.2015 13:53
A A A Drukuj
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Albert Zawada/ Agencja Gazeta)

Bronisław Komorowski został dyrektorem Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego w Collegium Civitas. Będzie tam prowadził wykłady ze studentami. Uczelnia nie chce ujawnić, ile były prezydent będzie zarabiał.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
- Myślę do przodu, zakładam instytut i podejmuję pracę - poinformował dziś w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM Bronisław Komorowski. Jego nowe zajęcie to praca wykładowcy na prywatnej uczelni Collegium Civitas w Warszawie. Wcześniej żadna uczelnia w Polsce nie stworzyła podobnego centrum i nie zatrudniała jako stałego wykładowcy byłego prezydenta czy premiera. Ale Bronisław Komorowski nie będzie tam zwykłym nauczycielem. Jak poinformowało nas biuro prasowe uczelni, były prezydent - zgodnie z uchwałą senatu Collegium Civitas podjętą 24 września - został dyrektorem Centrum Praktyki Politycznej, które będzie nosiło jego imię.

Pomysł utworzenia centrum powstał latem tego roku. Inicjatywa jego powołania wyszła, jak ujawnia uczelnia, wspólnie od władz Collegium Civitas i BronisławaKomorowskiego. - Chcielibyśmy wprowadzić słabo do tej pory praktykowany w Polsce model, w ramach którego wykorzystuje się potencjał byłych urzędników państwowych. W Polsce w nikłym stopniu czerpie się z wiedzy i doświadczenia osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie: prezydentów, premierów, ministrów, parlamentarzystów. W innych krajach jest to zupełnie naturalny model działania - tłumaczy powstanie centrum Daniel Stefański, rzecznik Collegium Civitas. - W uczelniach zagranicznych na całym świecie pożądane jest posiadanie w swoim gronie osób, które wcześniej pełniły najważniejsze urzędy. Polityka w działaniu pokazana przez prezydenta Komorowskiego i zapraszanych przez niego gości z pewnością ukaże studentom inne, bardziej interesujące oblicze, aniżeli to, które pokazują tradycyjne i nowe media - dodaje.

Politycy i dziennikarze

Bronisław Komorowski ma już doświadczenie jako wykładowca. Po zwolnieniu z obozu internowania w 1982 r. pracował jako nauczyciel w Niższym Seminarium Duchownym w Niepokalanowie. Wiadomo już, że w rozpoczętym dziś roku akademickim były prezydent będzie miał kilkanaście godzin wykładów. Pierwsze zajęcia poprowadzi jeszcze w tym miesiącu. Czy poza wykładami będzie się jeszcze czymś zajmował w centrum? Ta kwestia jest jeszcze ustalana. Uczelnia nie chce ujawnić, ile były prezydent będzie zarabiał. - Zasady wynagradzania pracowników i współpracowników Collegium Civitas są wewnętrzną sprawą uczelni, która nie podlega upublicznieniu - ucina biuro prasowe uczelni.

Od początku istnienia Collegium Civitas wykładowcą jest w nim obecny wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Wykładają tam także Edwin Bendyk, Juliusz Braun, Michał Fiszer, Andrzej Friszke, Grzegorz Miecugow, Konrad Piasecki, Jacek Żakowski oraz Wiesław Johann, Marek Cichocki, Leszek Jesień, Łukasz Kister i Wojciech Roszkowski.
 
  • @Autor @MAŁPOLUD

    "Nazwiska studentów, którzy zdecydowali sie zapłacić za to "wyksztaucenie".
    Dożywotni zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowisk w administracji/przemyśle państwowym/samorządowym, wpisany do dyplomu ukończenia tych studuf."

    W 100% racja!

    Proponuję aby Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyjrzał się czy uczelnia ta w swoim profilu, programie edukacji studentów i poprzez światopogląd wykładowców nie stwarza podwalin do tworzenia kadry , która w przyszłości będzie działała w olbrzymiej sprzeczności z interesem Polski ! To nie żart! Tego typu szkoły mogą być rodzajem współczesnego Riazania! A czym się to skończyło dla Polski, doskonale wiemy!!

    Gdy to pisałam przyszło mi do głowy aby sprawdzić powiązania tej szkoły i nie tylko tej z capo di tutti capi - Sorosem !!!

    NO I OCZYWIŚCIE!!! 

    RANY BOSKIE!!!

    JEST GORZEJ NIŻ MYŚLAŁAM!! 


    PRZYJRZEĆ SIĘ TRZEBA WSZYSTKIM UCZELNIOM, FUNDACJOM, STOWARZYSZENIOM I CHYBA WZOREM PUTINA POGONIĆ TO TAŁATAJSTWO Z TYCH INSTYTUCJI!!

    Oczywiście jak doskonale wiemy w listopadzie roku 1816 król Polski Aleksander I przychylił się do inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica, podejmując decyzję (Postanowienie naznaczające założenie Szkoły Głównej pod imieniem Królewskiego Uniwersytetu z dnia 7 (19) listopada 1816 r. – Dz.Pr.K.P. Tom XIII, Nr 51, s. 90-95) o utworzeniu Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego – przez połączenie Szkoły Prawa i Nauk Administracyjnych (zał. 1808) oraz Szkoły Lekarskiej zwanej też Akademickim Wydziałem Lekarskim (zał. 1809). 

    Jak również doskonale wiemy W 1781 wielkim mistrzem Wielkiego Wschodu Polski został Ignacy Potocki. Loże gromadziły wówczas liczne przedstawicielstwo arystokracji. Do loży wolnomularskiej należał nawet król Stanisław August Poniatowski. W latach 1784–1788 wielkim mistrzem Wielkiego Wschodu Polski był późniejszy targowiczanin Stanisław Szczęsny Potocki.

    UNIWERSYTET WARSZAWSKI (nie tylko ten zresztą) JEST MATECZNIKIEM MASONERII I KUŹNIĄ TEJ ZBRODNICZEJ CZĘSTO ORGANIZACJI

    BARDZO JESTEM CIEKAWA CZY PiS COŚ Z TYM ZROBI CZY JEST IM "PO DRODZE"
    Z MASONAMI, A CO ZA TYM IDZIE RÓWNIEŻ Z ŻYDOSTWEM, B'NAI b'RIT I INNYMI INŻYNIERAMI ŚWIATA JAKI SIĘ MARZY TYM CZCICIELOM DIABŁA!!

    I jeszcze jedno!!! Sprawdzajmy te powiązania różnych ludzi, różnych instytucji z tymi orędownikami NWO, róznymi masonami, hazarami, chabadczykami, sorosami rockefellerami, poroszenkami, brzezińskimi, rotschildami itd
    Trzeba o tym głośno mówić i ludziom uświadamiać TO NIEBEZPIECZEŃSTWO!!!

    A teraz do meritum czyli COLLEGIUM CIVITAS


    https://pl.wikipedia.org/wiki/Collegium_Invisibile

    [Collegium Invisibile

    Collegium Invisibile – organizacja naukowa założona w 1995 roku, skupiająca wyróżniających się polskich studentów oraz naukowców, którzy współpracują ze sobą na zasadzie mistrz–uczeń. Collegium nawiązuje swoją działalnością do XVIII-wiecznego Collegium Nobilium, dążąc do wykształcenia inteligenckich elit dzięki zastosowaniu metod pracy renomowanych angielskich uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge[1].

    [Historia Collegium[

    image 


    Collegium Invisibile ufundowane zostało z inicjatywy prof. Wojciecha Gasparskiego, jako element sieci niewidzialnych uniwersytetów powstających w latach 90. XX wieku w Europie. Postulat kształcenia elitarnego stanowił odpowiedź na rosnącą masowość w szkolnictwie wyższym, a nowo wykształcona elita intelektualna miała budować sfery zaniedbane w Polsce przez lata komunizmu[1]. Założenie Collegium możliwe było dzięki wsparciu Open Society Institute George'a Sorosa, który już w 1992 roku przyczynił się do powstania podobnego „Niewidzialnego Uniwersytetu” na Węgrzech – pod nazwąLathatatlan Kollegium.
    Początkowym ogniwem w tworzeniu polskiego Collegium była Fundacja „Wiedza i Działanie” im. Tadeusza Kotarbińskiego i Ludwiga von Misesa. Założyciele tej fundacji –prakseolodzy Wojciech Gasparski, Anna Lewicka-Strzałecka i Danuta Miller – w 1995 roku powołali do życia organizację Collegium Invisibile[2][3][4]. W 1999 roku organizacja uniezależniła się od fundacji – z inicjatywy beneficjentów programu powstało samodzielne stowarzyszenie Collegium Invisibile. Jego pierwszemu Zarządowi przewodniczył Dariusz Jemielniak, przewodnictwo w Radzie Naukowej objął natomiast prof. Piotr Węgleński, rektor Uniwersytetu Warszawskiego; od tej pory te dwie funkcje ex officio są ze sobą związane[5].
    W kolejnych latach zapoczątkowywane były nowe projekty: w 1999 r. – Szkoły Letnie, w 2002 roku rozpoczęto gromadzenie zbiorów biblioteki, a w 2004 roku wystartował program Pierwszy Tutor. W dziesiątą rocznicę swojego istnienia stowarzyszenie przygotowało w Warszawie jubileuszową konferencję międzynarodową Tocqueville: On Democracy in Europe, w której uczestniczyli najwybitniejsi naukowcy z całego świata, m.in. prof. Irena Grudzińska-Gross, prof. Raymond Boudon i prof. Michael Hereth. W roku 2008 po raz pierwszy odbyła się Wioska Olimpijska – obóz letni dla laureatów olimpiad przedmiotowych. Został również uruchomiony Projekt Fleck – program pomocy dla studentów z Ukrainy[5].
    W 2010 r. członkowie Collegium brali udział w debacie o kształcie reformy szkolnictwa wyższego i stypendiów dla doktorantów, publikując artykuły m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku[6] oraz przedstawiając stanowisko w Sejmie[7]. W tym roku odbył się także cykl seminariów organizowanych w Krakowie wspólnie z wydawnictwem „Znak” pod nazwąColloquia Invisibilia[8].


    [Działalność[


    image 


    Przedstawienie istniejącego w XVII-wiecznej Anglii „Invisible College”, poprzednika najstarszej akademii nauk – Royal Society
    System nauczania stosowany w Collegium jest podstawowym elementem edukacji liberalnej: oprócz realizacji projektów naukowych polega bowiem na indywidualnych zajęciach z wybranej dyscypliny pod okiem profesora wybranego przez studenta[1]. Wśród tutorów znajdują się znaczące postaci w polskim życiu społecznym i naukowym – profesorowie akademiccy, byli ministrowie, prezesi Narodowego Banku Polskiego, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego czy parlamentarzyści.
    Rokrocznie Collegium Invisibile przyjmuje kilkunastu najlepszych kandydatów wyłonionych podczas dwuetapowej procedury rekrutacyjnej. Warunkiem członkostwa w Collegium jest ukończenie I roku studiów na dowolnej uczelni akademickiej, przedstawienie pracy pisemnej o charakterze naukowym, wypełnienie aplikacji oraz pomyślne przejście rozmowy kwalifikacyjnej[9].

    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.

    [Programy


    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów
    .
    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.

    Biblioteka

    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3.

    Pierwszy Tutor

    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.

    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.

    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony.

    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.

    [Programy 

    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów.

    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.

    Biblioteka

    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3
    .
    Pierwszy Tutor

    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.

    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.

    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony.

    [Władze Collegium Invisibile

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.

    Programy

    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów.

    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.

    Biblioteka

    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3.

    Pierwszy Tutor

    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.

    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.

    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony.

    Władze Collegium Invisibile

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

    Władze Collegium Invisibile 

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

    Ludzie związani z Collegium

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

    Przewodniczący</>

    Dotychczasowi przewodniczący Collegium:
    1. Wojciech Gasparski (1995–1998)
    2. Dariusz Jemielniak (1998–2004)
    3. Michał Łuczewski (2004–2006)
    4. Adam Kola (2006)
    5. Damian Jasiński (2006–2008)
    6. Tymon Słoczyński (2008–2009)
    7. Leopold Hess (2009–2010)
    8. Krzysztof Niewiadomski (2010–2011)
    9. Bartłomiej Czajka (2011–2012)
    10. Agnieszka Dulęba (2012–2013)
    11. Żaneta Matuszek (2013–2014)
    12. Sebastian Siembora (od 2014)

    Rada Naukowa

    • dr hab. Marcin Pałys, prof. UW – przewodniczący Rady
    • prof. dr hab. med. Wojciech Nowak
    • prof. dr hab. Anna Jedynak, prof. UW – sekretarz Rady
    • dr hab. Anna Brożek, UW
    • prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, AGH
    Radzie Naukowej przewodniczy rektor Uniwersytetu Warszawskiego.


    Ludzie związani z Collegium


    Z tym tematem związana jest kategoria: Członkowie Collegium Invisibile.
    Członkami Collegium są tutorzy, studenci i członkowie honorowi.

    Tutorzy

    Tutorami działającymi w Collegium byli do tej pory m.in.: Stefan Amsterdamski, Leszek Balcerowicz, Agata Bielik-Robson,Jan Błoński, Jerzy Bralczyk, Bronisław Geremek, Tadeusz Gadacz, Aleksander Gieysztor, Michał Głowiński, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Czesław Hernas, Jerzy Jarniewicz, Jerzy Kłoczowski, Monika Kostera, Andrzej Koźmiński, Ryszard Legutko, Philippe Lejeune, Ewa Łętowska, Krzysztof Meyer, Wojciech Roszkowski, Marek Safjan, Marek Siemek, Piotr Sztompka, ks. Józef Tischner.

    Członkowie Honorowi

    • prof. dr hab. Jerzy Axer
    • prof. dr hab. Wojciech Gasparski
    • prof. dr hab. Jerzy Kłoczowski
    • prof. dr hab. Jacek Juliusz Jadacki (od 18 listopada 2006)
    • prof. Zbigniew Pełczyński OBE (od 18 października 2008)
    • prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow (od 2012)[10]


    Uczelnie macierzyste


    Polska

    Uczelniami macierzystymi członków Collegium były dotąd m.in.
    • Akademia Górniczo-Hutnicza,
    • Akademia Leona Koźmińskiego,
    • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
    • Akademia Muzyczna w Krakowie,
    • Collegium Civitas,

    • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej,
    • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
    • Uniwersytet Gdański,
    • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
    • Uniwersytet Jagielloński,
    • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
    • Uniwersytet Łódzki,
    • Uniwersytet Mikołaja Kopernika,
    • Uniwersytet Papieski,
    • Uniwersytet Śląski,
    • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
    • Uniwersytet Wrocławski,
    • Warszawski Uniwersytet Medyczny,
    • Uniwersytet Warszawski[potrzebne źródło].

    Inne kraje

    Natomiast spośród zagranicznych uczelniami macierzystymi były m.in.:
    • uczelnie we Francji (Université Paris Sorbonne),
    • Holandii (Uniwersytet im. Radbouda w Nijmegen),
    • Niemczech (Universität Regensburg, Freie Universität Berlin, Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Münsterze),
    • Wielkiej Brytanii (University College London, University of Cambridge, Uniwersytet Oksfordzki, University of Kent, Courtauld Institute of Art[11]),
    • Austrii (Uniwersytet Wiedeński),
    • Włoszech (Sapienza - Uniwersytet Rzymski),
    • Norwegii (Uniwersytet w Oslo[12]),
    • USA (George Washington University, University of Minessota[13])
    • Turcji[14].

    Opinie i status w środowisku akademickim

    Collegium ma od początku swojego powstania status organizacji elitarnej. „Możliwość kształcenia w Collegium Invisibile dana jest wybrańcom, ale też i takie założenie przyświecało jego twórcom”, „Tu tworzy się elitarna wspólnota ludzi mądrych, pielęgnujących swoje pasje”[15][16] – można przeczytać w rekomendacjach prof. K. Chałasińskiej-Macukow, rektor UW. Zbigniew Pełczyński, honorowy członek Collegium i emerytowany profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, szczególnego charakteru Collegium dopatruje się w rozwijaniu potencjału akademickiego zdolnych studentów przez przeszczepianie na polski grunt tutorialu jako indywidualnej metody kształcenia[15].
    W opracowaniach dotyczących Collegium jako jednostki kształcenia elitarnego omawiany jest także tryb przechodzenia selekcji podczas starania się o przyjęcie do stowarzyszenia: selekcję tę, wraz z przedstawicielem Rady Naukowej oraz zaproszonym ekspertem, przeprowadzają bowiem także sami studenci[1].


    GDZIE NIE SPLUNĄĆ TAM WSZĘDZIE SOROS MACZA SWOJE BRUDNE PALUCHY!!! JESZCZE NA TEN TEMAT W INNYCH KOMENTARZACH
    SAO PAULO22:14
    01823
  • @Autor @ MAŁPOLUD @PARK

    Nazwiska studentów, którzy zdecydowali sie zapłacić za to "wyksztaucenie".
    Dożywotni zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowisk w administracji/przemyśle państwowym/samorządowym, wpisany do dyplomu ukończenia tych studuf."


    W 100% racja!


    Proponuję aby Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyjrzał się czy uczelnia ta w swoim profilu, programie edukacji studentów i poprzez światopogląd wykładowców nie stwarza podwalin do tworzenia kadry , która w przyszłości będzie działała w olbrzymiej sprzeczności z interesem Polski ! To nie żart! Tego typu szkoły mogą być rodzajem współczesnego Riazania! A czym się to skończyło dla Polski, doskonale wiemy!!

    Gdy to pisałam przyszło mi do głowy aby sprawdzić powiązania tej szkoły i nie tylko tej z capo di tutti capi - Sorosem !!!

    NO I OCZYWIŚCIE!!! 

    RANY BOSKIE!!!

    JEST GORZEJ NIŻ MYŚLAŁAM!! 


    PRZYJRZEĆ SIĘ TRZEBA WSZYSTKIM UCZELNIOM, FUNDACJOM, STOWARZYSZENIOM I CHYBA WZOREM PUTINA POGONIĆ TO TAŁATAJSTWO Z TYCH INSTYTUCJI!!. 


    Oczywiście jak doskonale wiemy w listopadzie roku 1816 król Polski Aleksander I przychylił się do inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica, podejmując decyzję (Postanowienie naznaczające założenie Szkoły Głównej pod imieniem Królewskiego Uniwersytetu z dnia 7 (19) listopada 1816 r. – Dz.Pr.K.P. Tom XIII, Nr 51, s. 90-95) o utworzeniu Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego – przez połączenie Szkoły Prawa i Nauk Administracyjnych (zał. 1808) oraz Szkoły Lekarskiej zwanej też Akademickim Wydziałem Lekarskim (zał. 1809). 

    Jak również doskonale wiemy W 1781 wielkim mistrzem Wielkiego Wschodu Polski został Ignacy Potocki. Loże gromadziły wówczas liczne przedstawicielstwo arystokracji. Do loży wolnomularskiej należał nawet król Stanisław August Poniatowski. W latach 1784–1788 wielkim mistrzem Wielkiego Wschodu Polski był późniejszy targowiczanin Stanisław Szczęsny Potocki.


    UNIWERSYTET WARSZAWSKI (nie tylko ten zresztą) JEST MATECZNIKIEM MASONERII I KUŹNIĄ TEJ ZBRODNICZEJ CZĘSTO ORGANIZACJI

    BARDZO JESTEM CIEKAWA CZY PiS COŚ Z TYM ZROBI CZY JEST IM "PO DRODZE"
    Z MASONAMI, A CO ZA TYM IDZIE RÓWNIEŻ Z ŻYDOSTWEM, B'NAI b'RIT I INNYMI INŻYNIERAMI ŚWIATA JAKI SIĘ MARZY TYM CZCICIELOM DIABŁA!!
    .

    I jeszcze jedno!!! Sprawdzajmy te powiązania różnych ludzi, różnych instytucji z tymi orędownikami NWO, róznymi masonami, hazarami, chabadczykami, sorosami rockefellerami, poroszenkami, brzezińskimi, rotschildami itd
    Trzeba o tym głośno mówić i ludziom uświadamiać TO NIEBEZPIECZEŃSTWO!!!

    A teraz do meritum czyli COLLEGIUM CIVITAS


    https://pl.wikipedia.org/wiki/Collegium_Invisibile


    [Collegium Invisibile[
    Collegium Invisibile – organizacja naukowa założona w 1995 roku, skupiająca wyróżniających się polskich studentów oraz naukowców, którzy współpracują ze sobą na zasadzie mistrz–uczeń. Collegium nawiązuje swoją działalnością do XVIII-wiecznego Collegium Nobilium, dążąc do wykształcenia inteligenckich elit dzięki zastosowaniu metod pracy renomowanych angielskich uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge[1].

    [Historia Collegium

    image 


    Collegium Invisibile ufundowane zostało z inicjatywy prof. Wojciecha Gasparskiego, jako element sieci niewidzialnych uniwersytetów powstających w latach 90. XX wieku w Europie. Postulat kształcenia elitarnego stanowił odpowiedź na rosnącą masowość w szkolnictwie wyższym, a nowo wykształcona elita intelektualna miała budować sfery zaniedbane w Polsce przez lata komunizmu[1]. Założenie Collegium możliwe było dzięki wsparciu Open Society Institute George'a Sorosa, który już w 1992 roku przyczynił się do powstania podobnego „Niewidzialnego Uniwersytetu” na Węgrzech – pod nazwąLathatatlan Kollegium.
    Początkowym ogniwem w tworzeniu polskiego Collegium była Fundacja „Wiedza i Działanie” im. Tadeusza Kotarbińskiego i Ludwiga von Misesa. Założyciele tej fundacji –prakseolodzy Wojciech Gasparski, Anna Lewicka-Strzałecka i Danuta Miller – w 1995 roku powołali do życia organizację Collegium Invisibile[2][3][4]. W 1999 roku organizacja uniezależniła się od fundacji – z inicjatywy beneficjentów programu powstało samodzielne stowarzyszenie Collegium Invisibile. Jego pierwszemu Zarządowi przewodniczył Dariusz Jemielniak, przewodnictwo w Radzie Naukowej objął natomiast prof. Piotr Węgleński, rektor Uniwersytetu Warszawskiego; od tej pory te dwie funkcje ex officio są ze sobą związane[5].
    W kolejnych latach zapoczątkowywane były nowe projekty: w 1999 r. – Szkoły Letnie, w 2002 roku rozpoczęto gromadzenie zbiorów biblioteki, a w 2004 roku wystartował program Pierwszy Tutor. W dziesiątą rocznicę swojego istnienia stowarzyszenie przygotowało w Warszawie jubileuszową konferencję międzynarodową Tocqueville: On Democracy in Europe, w której uczestniczyli najwybitniejsi naukowcy z całego świata, m.in. prof. Irena Grudzińska-Gross, prof. Raymond Boudon i prof. Michael Hereth. W roku 2008 po raz pierwszy odbyła się Wioska Olimpijska – obóz letni dla laureatów olimpiad przedmiotowych. Został również uruchomiony Projekt Fleck – program pomocy dla studentów z Ukrainy[5].
    W 2010 r. członkowie Collegium brali udział w debacie o kształcie reformy szkolnictwa wyższego i stypendiów dla doktorantów, publikując artykuły m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku[6] oraz przedstawiając stanowisko w Sejmie[7]. W tym roku odbył się także cykl seminariów organizowanych w Krakowie wspólnie z wydawnictwem „Znak” pod nazwąColloquia Invisibilia[8].


    [Działalność


    image 


    Przedstawienie istniejącego w XVII-wiecznej Anglii „Invisible College”, poprzednika najstarszej akademii nauk – Royal Society
    System nauczania stosowany w Collegium jest podstawowym elementem edukacji liberalnej: oprócz realizacji projektów naukowych polega bowiem na indywidualnych zajęciach z wybranej dyscypliny pod okiem profesora wybranego przez studenta[1]. Wśród tutorów znajdują się znaczące postaci w polskim życiu społecznym i naukowym – profesorowie akademiccy, byli ministrowie, prezesi Narodowego Banku Polskiego, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego czy parlamentarzyści.
    Rokrocznie Collegium Invisibile przyjmuje kilkunastu najlepszych kandydatów wyłonionych podczas dwuetapowej procedury rekrutacyjnej. Warunkiem członkostwa w Collegium jest ukończenie I roku studiów na dowolnej uczelni akademickiej, przedstawienie pracy pisemnej o charakterze naukowym, wypełnienie aplikacji oraz pomyślne przejście rozmowy kwalifikacyjnej[9].

    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.

    [Programy


    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów.

    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.
    Biblioteka
    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3.

    Pierwszy Tutor

    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych

    .
    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.


    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.


    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony
    .

    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.


    [Programy 

    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów.


    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.


    Biblioteka

    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3.


    Pierwszy Tutor

    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.


    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.


    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.


    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony.


    [Władze Collegium Invisibile

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.


    [Studia

    Studia w Collegium polegają na regularnej współpracy studenta z wybranym przez niego tutorem. Może nim być pracownik naukowy uczelni zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Kształt współpracy zależy wyłącznie od decyzji obu zainteresowanych stron. Taka forma współpracy „mistrza” i „ucznia” umożliwia studentowi zdobywanie wiedzy i umiejętności w dziedzinach dotychczas przez niego nieznanych, prowadzi do podjęcia wspólnych badań naukowych. Owocem tutorialu jest coroczna praca zaliczeniowa, przedstawiana Radzie Naukowej i Zarządowi Stowarzyszenia, która ma formę eseju, zbioru esejów, opracowania naukowego czy sprawozdania z badań.



    Programy

    Oprócz indywidualnego tutorialu studentów Collegium Invisibile realizuje również wiele innych programów.


    Szkoły Letnie

    Organizowane od 10 lat warsztaty wprowadzające w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, prowadzone przez studentów Collegium. Dzięki nim podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.


    Biblioteka

    Celem prowadzenia przez Collegium własnej biblioteki jest gromadzenie obcojęzycznych pozycji, które nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich na terenie Polski. Z jej zbiorów mogą korzystać na miejscu także osoby nie należące do Stowarzyszenia. Księgozbiory znajdują się przy Krakowskim Przedmieściu 3.
    Pierwszy Tutor
    Program ten adresowany jest do wybitnie zdolnych uczniów szkół średnich. Odpowiada na stale rosnącą potrzebę indywidualnej opieki nad młodzieżą uzdolnioną. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.


    Projekty Badawcze

    Członkowie Collegium mogą realizować pod egidą Collegium projekty badawcze wspólnie z osobami nienależącymi do Stowarzyszenia. Dzięki temu studenci, absolwenci i tutorzy Collegium mogą nie tylko prowadzić indywidualne badania i prezentować je na wspólnych spotkaniach, ale mają również możliwość skorzystania z pomocy Stowarzyszenia w przeprowadzaniu większych projektów naukowych, wymagających zdobycia zewnętrznych źródeł finansowania.


    Wioska Olimpijska

    Jest to najnowszy z programów Collegium – pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2008 r. Wioska Olimpijska to obóz edukacyjny zorganizowany dla laureatów wybranych olimpiad przedmiotowych we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Na program obozu składa się m.in. udział licealistów w autorskich zajęciach prowadzonych przez studentów Collegium i warsztatach przygotowanych przez uznanych profesorów i młodych naukowców współpracujących ze Stowarzyszeniem oraz praca licealistów nad przygotowaniem i wygłaszaniem referatów. Wioski Olimpijskie objęte są patronatem rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.



    Projekt Fleck

    W ramach tego projektu Collegium wspiera studentów ze Lwowa, wysyłając im książki naukowe, do których dostęp na Ukrainie jest ograniczony.



    Władze Collegium Invisibile

    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
    Władze Collegium Invisibile 
    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.



    Ludzie związani z Collegium


    Collegium Invisibile jest stowarzyszeniem i w związku z tym jego najważniejszym organem jest Walne Zgromadzenie, w którego skład wchodzą wszyscy członkowie stowarzyszenia – tutorzy, studenci i członkowie honorowi. Dokonuje ono wyboru pozostałych władz stowarzyszenia – Rady Naukowej, Zarządu i Komisji Rewizyjnej.


    Przewodniczący</>

    Dotychczasowi przewodniczący Collegium:
    1. Wojciech Gasparski (1995–1998)
    2. Dariusz Jemielniak (1998–2004)
    3. Michał Łuczewski (2004–2006)
    4. Adam Kola (2006)
    5. Damian Jasiński (2006–2008)
    6. Tymon Słoczyński (2008–2009)
    7. Leopold Hess (2009–2010)
    8. Krzysztof Niewiadomski (2010–2011)
    9. Bartłomiej Czajka (2011–2012)
    10. Agnieszka Dulęba (2012–2013)
    11. Żaneta Matuszek (2013–2014)
    12. Sebastian Siembora (od 2014)

    Rada Naukowa

    • dr hab. Marcin Pałys, prof. UW – przewodniczący Rady
    • prof. dr hab. med. Wojciech Nowak
    • prof. dr hab. Anna Jedynak, prof. UW – sekretarz Rady
    • dr hab. Anna Brożek, UW
    • prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, AGH
    Radzie Naukowej przewodniczy rektor Uniwersytetu Warszawskiego.



    Ludzie związani z Collegium

    Z tym tematem związana jest kategoria: Członkowie Collegium Invisibile.
    Członkami Collegium są tutorzy, studenci i członkowie honorowi.



    Tutorzy


    Tutorami działającymi w Collegium byli do tej pory m.in.: Stefan Amsterdamski, Leszek Balcerowicz, Agata Bielik-Robson,Jan Błoński, Jerzy Bralczyk, Bronisław Geremek, Tadeusz Gadacz, Aleksander Gieysztor, Michał Głowiński, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Czesław Hernas, Jerzy Jarniewicz, Jerzy Kłoczowski, Monika Kostera, Andrzej Koźmiński, Ryszard Legutko, Philippe Lejeune, Ewa Łętowska, Krzysztof Meyer, Wojciech Roszkowski, Marek Safjan, Marek Siemek, Piotr Sztompka, ks. Józef Tischner.



    Członkowie Honorowi

    • prof. dr hab. Jerzy Axer
    • prof. dr hab. Wojciech Gasparski
    • prof. dr hab. Jerzy Kłoczowski
    • prof. dr hab. Jacek Juliusz Jadacki (od 18 listopada 2006)
    • prof. Zbigniew Pełczyński OBE (od 18 października 2008)
    • prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow (od 2012)[10]


    Uczelnie macierzyste


    Polska

    Uczelniami macierzystymi członków Collegium były dotąd m.in.
    • Akademia Górniczo-Hutnicza,
    • Akademia Leona Koźmińskiego,
    • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
    • Akademia Muzyczna w Krakowie,
    • Collegium Civitas,
    • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej,
    • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
    • Uniwersytet Gdański,
    • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
    • Uniwersytet Jagielloński,
    • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
    • Uniwersytet Łódzki,
    • Uniwersytet Mikołaja Kopernika,
    • Uniwersytet Papieski,
    • Uniwersytet Śląski,
    • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
    • Uniwersytet Wrocławski,
    • Warszawski Uniwersytet Medyczny,
    • Uniwersytet Warszawski[potrzebne źródło].



    Inne kraje

    Natomiast spośród zagranicznych uczelniami macierzystymi były m.in.:
    • uczelnie we Francji (Université Paris Sorbonne),
    • Holandii (Uniwersytet im. Radbouda w Nijmegen),
    • Niemczech (Universität Regensburg, Freie Universität Berlin, Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Münsterze),
    • Wielkiej Brytanii (University College London, University of Cambridge, Uniwersytet Oksfordzki, University of Kent, Courtauld Institute of Art[11]),
    • Austrii (Uniwersytet Wiedeński),
    • Włoszech (Sapienza - Uniwersytet Rzymski),
    • Norwegii (Uniwersytet w Oslo[12]),
    • USA (George Washington University, University of Minessota[13])
    • Turcji[14].



    Opinie i status w środowisku akademickim


    Collegium ma od początku swojego powstania status organizacji elitarnej. „Możliwość kształcenia w Collegium Invisibile dana jest wybrańcom, ale też i takie założenie przyświecało jego twórcom”, „Tu tworzy się elitarna wspólnota ludzi mądrych, pielęgnujących swoje pasje”[15][16] – można przeczytać w rekomendacjach prof. K. Chałasińskiej-Macukow, rektor UW. Zbigniew Pełczyński, honorowy członek Collegium i emerytowany profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, szczególnego charakteru Collegium dopatruje się w rozwijaniu potencjału akademickiego zdolnych studentów przez przeszczepianie na polski grunt tutorialu jako indywidualnej metody kształcenia[15].
    W opracowaniach dotyczących Collegium jako jednostki kształcenia elitarnego omawiany jest także tryb przechodzenia selekcji podczas starania się o przyjęcie do stowarzyszenia: selekcję tę, wraz z przedstawicielem Rady Naukowej oraz zaproszonym ekspertem, przeprowadzają bowiem także sami studenci[1].


    GDZIE NIE SPLUNĄĆ TAM WSZĘDZIE SOROS MACZA SWOJE BRUDNE PALUCHY!!! JESZCZE NA TEN TEMAT W INNYCH KOMENTARZACH
    SAO PAULO22:45

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie