Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
1756
BLOG

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

PAN PROFESOR MAREK CZACHOR Z POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ 

WIE CO MÓWI.

PROPONUJĘ PRACĘ W POLSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ TO PRZECIEŻ O KROK 1,5 KM OD POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

 

http://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nabor-na-wolne-stanowis?page=3

image

image

Wystartowała Polska Agencja Kosmiczna w Gdańsku; agencja ...

www.trojmiasto.pl619 × 350Wyszukiwanie obrazem
Na budynku GPN-T zawisła tablica informująca o tym, że w budynku mieści się Polska Agencja Kosmiczna. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl
 
 
10:22Kategoria: Polityka Odsłon: 388 12 Komentuj

Zgadzam się z prof. Czachorem

W niedawnym wywiadzie dla portalu „wpolityce”[1] prof. M. Czachor postuluje, by zostały przez polską stronę uzyskane i upublicznione zdjęcia satelitarne poprzedzające 10 Kwietnia; wyraża on też zdziwienie treścią fotografii „po smoleńskiej katastrofie”:

 

„Niezmiernie interesujące byłyby zdjęcia pokazujące, co w Smoleńsku działo się w przeddzień tragedii smoleńskiej. Co ciekawe, na zdjęciach dostępnych obecnie, np. na Google Earth nie widać ludzi, ani urządzeń. Jakby rejon katastrofy był zupełnie pusty. Tak jest na fotografiach i z czasu po katastrofie. Nie rozumiem tego, zdjęcia wyglądają, jakby nikogo nie było na tym obszarze, a przecież wiadomo, że tam było wiele urządzeń, ludzi. Nie rozumiem czemu tak jest.”

fot

Czachor dodaje też, że:

 

„Dostępne zdjęcia satelitarne mają słabą jakość i omijają datę 10 kwietnia. Zdjęcie podpisane 9 kwietnia, dostępne na Google Earth, jest mylnie datowane. Po analizie okazuje się, że to fotografia z 2007 roku. Rejon tragedii nie jest fotografowany, materiały nie są dostępne. To wygląda tak, jakby nie było zdjęć poprzedzających tragedię. Dostępne jest zdjęcie z 5 kwietnia, ale to nie wystarczy. Jeśli chcielibyśmy odtworzyć obraz mechanizmu uderzenia w ziemię, powinniśmy móc odtworzyć las, który został wycięty przez upadek tupolewa. Jednak nie ma zdjęć sprzed tragedii, które miałyby odpowiednią jakość. Są zdjęcia jedynie z 2007 roku. Bardzo przydatny byłby natomiast obraz lasu tuż sprzed katastrofy. To jest istotne z punktu widzenia modelowania uderzenia samolotu w ziemię.”

fot

Też uważam, że należałoby bardzo starannie odtworzyć, choćby za pomocą ówczesnego satelitarnego podglądu, sytuację w Smoleńsku z dni między 5 a 10-04-2010. Podpisuję się pod tym postulatem obiema rękami. Przy czym interesująca byłaby (sądzę, że nie tylko dla mnie) nie tylko wizualizacja tamtejszego okołolotniskowego drzewostanu – tu zwłaszcza „masywu leśnego”, w który miał „uderzyć tupolew” (wedle opisu w „stenogramach rozmów pilotów” w wersji MAK-u) i brzozy, do której przykuło uwagę swoją i opinii publicznej na tyle lat tak wielu badaczy, a która to brzoza, zdaniem prof. C. Cieszewskiego, musiała być złamana przed 10 Kwietnia – ale przede wszystkim samej polanki samosiejek za murem lotniska Siewiernyj.

itp., itd.,:

Strona główna podmiotu POLSKA AGENCJA KOSMICZNA

pak.bip.gov.pl/

POLSKA AGENCJA KOSMICZNA. Strona główna. Menu użytkownika. O nas · Kierownictwo ... Konkurs na Logo PAK. Dane teleadresowe. ulica. ul. Trzy Lipy 3.

Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji ...

bip.kprm.gov.pl › BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej -

 

Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej

NA SZCZYCIE

GrubSon - Na szczycie (official video)

http://albatros.salon24.pl/356312,grupa-badawcza-cop

 

MY to jest Rzeczypospolita Polska to posiadamy - Spotterzy

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/2314,psary-katy-kosmiczna-dolina-w-centrum-gor-swietokrzyskich.html

 

Psary-Kąty - Kosmiczna dolina w centrum Gór Świętokrzyskich ...

www.polskaniezwykla.pl/.../2314,psary-katy-kosmiczna-dolina-w-ce...

Psarach mieści się jedyne w Polsce Centrum Usług Satelitarnych należące do TP SA. Pierwsza stacja satelitarna powstała tu w 1974. Pracującą w ramach ...

 

Psary-Kąty

Kosmiczna dolina w centrum Gór Świętokrzyskich

Psary-Kąty to mała wieś w gminie Bodzentyn, położona w Dolinie Wilkowskiej w Górach Świętokrzyskich na południowo-zachodnim zboczu Bukowej Góry. Wyjeżdżając z Psar w kierunku zachodnim do Klonowa należy skręcić drogą prowadzącą w las na południe. Po przejechaniu około 1,5 kilometra wjeżdżamy w dolinkę usianą wielkimi talerzami anten satelitarnych

Widok ośrodka na tle pasma Łysogór przywołuje od razu na myśl historie fantastyczno-naukowe. W Psarach mieści się jedyne w Polsce Centrum Usług Satelitarnych należące do TP SA. Pierwsza stacja satelitarna powstała tu w 1974. Pracującą w ramach systemu Intersputnik. W 1982 otwarto stację pracującą również w ramach dawnej organizacji Intelsat, a centrum nosiło wówczas nazwę Centrum Łączności Satelitarnej. W kolejnych latach zbudowano stacje działające w systemach Inmarsat i Eutelsat. 

Centrum w Psarach to jedna z najnowocześniejszych stacji satelitarnych na świecie. Pod względem niezawodności jakości oferowanych usług zajmuje miejsce w pierwszej piątce podobnych ośrodków. W Europie uznawana jest za najnowocześniejszą obok podobnych ośrodków w Niemczech i Anglii. Opodal, na wzgórzu, znajduje się warty zobaczenia, szczególnie w okresie jesiennym, Rezerwat Bukowa Góra.

1. Spotterzy

Kiedy byłem małym chłopcem spuściliśmy mojego rówieśnika z V Klasy SP Śp. Ryszarda (zmarło Mu się tragicznie w młodym wieku z miłości) jako Pilota w modelu naszego samolotu z napędem silnikowym z górki na plaży nad jeziorem do jeziora.

Miał wzlecieć do góry.

„Przeżył ten wypadek lotniczy” bez szwanku, oprócz tego, że był cały mokry. Wszystkie bilety zostały sprzedane prze starszą Siostrę Jadwigę.

Co może dziecięca nie tknięta duchem czasu ludzi dorosłych wyobraźnia. Bardzo wiele.

Dzisiaj wieczorem siadam do komputera.Jutro możemy pospać dłużej „Nocne Marki”.

 

Siedem anten w świętokrzyskim - okiem albatrosa

Zdjęcie 1 czas 19:19 29.10.2011 CEST -  (17:38 UTC)

Prześledzimy lot jak pojawił mnie się na ekranie o numerze rejestracyjnym:

4K-AZ02

Statek powietrzny Airbus A319-111

Na wysokości Alt 35980 ft

Symbol AHY 007

Z portalu:

http://www.flightglobal.com/atlas/map/

 

??? !!! JAK NIŻEJ:

Prezydent RP Bronisław Komorowski POWOŁAŁ:

najpierw zdemontowal a nstępnie powołał

http://www.goryswietokrzyskie.info.pl/psary.html

image

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Wydarzenia - Siedem ...

www.ajd.czest.pl451 × 600Wyszukiwanie obrazem
Na przestrzeni ostatnich lat ośrodek był własnością Telekomunikacji Polskiej S.A. i nosił nazwę Centrum Usług Satelitarnych ...
 
image
 
image
 
image

http://www.ajd.czest.pl/news,details,1118

Siedem anten radiowych z Psar c.d

Data dodania: 01-12-2010 | Autor: Marek Makowski

Siedem anten radiowych z Psar c.d

 

W Psarach niedaleko Kielc, w Świętokrzyskim Parku Narodowym, w roku 1974 założono Naziemną Stację Łączności Satelitarnej. Na przestrzeni ostatnich lat ośrodek był własnością Telekomunikacji Polskiej S.A. i nosił nazwę Centrum Usług Satelitarnych TP SAT. Na wyposażeniu Centrum było siedem wspaniałych anten radiowych służących do łączności satelitarnej. Instrumenty spełniały najwyższe światowe standardy, jeśli chodzi o precyzję i niezawodność działania. Do ostatnich swoich dni były w pełni sprawne i zadbane w stopniu, któremu nie dorównuje żaden inny tego rodzaju instrument naukowy w Polsce. Były to:
• 1 radioteleskop o średnicy czaszy 32.5 metra,
• 1 radioteleskop o średnicy czaszy 16 metrów,
• 3 radioteleskopy o średnicy czaszy 13 metrów,
• 1 radioteleskop o średnicy czaszy 12 metrów,
• 1 radioteleskop o średnicy czaszy 9 metrów.

 

Cztery anteny: dwie identyczne 13-metrowe (bliższy plan), (na dalszym planie) 16-metrowa
(z lewej) i 13-metrowa (z prawej). (fot. B.Wszołek, 6 lipca 2010)

Pół roku temu przystąpiono do likwidacji instrumentarium. Dowiedziałem się o tym w czerwcu od kolegów astronomów z Krakowa. Choć zdobyte informacje były jeszcze bardzo ogólne, to jedno było pewne: wszystkie anteny muszą nieodwołalnie zniknąć do jesieni 2010 roku. W dniu 6 lipca, jednocześnie z astronomami krakowskimi, dokonałem wizji lokalnej i zorientowałem się, że właściwie nikt w Polsce, poza Uniwersytetem Jagiellońskim i mną, nie jest zainteresowany ratowaniem anten. Tego dnia astronomowie krakowscy podjęli zamiar ratowania anteny 16-metrowej, a ja 9-metrowej. Zgodnie przyznaliśmy, że szacowane koszty pozyskania anteny 32-metrowej grubo przekraczają nasze możliwości.

 


Anteny w Psarach: (z lewej) 32.5-metrowa, 
(u góry z lewej) 9-metrowa i (w głębi)
12-metrowa. (Fot. B.Wszołek, 6 lipca 2010)

Ze względu na wymogi formalne stawiane firmie rozbiórkowej nie dało się rozpocząć żadnych prac przed początkiem października. Do tego czasu likwidacja odbywała się na poziomie dokumentacji i specjalistycznej elektroniki. Dopiero w poniedziałek 11 października rozpoczęto rozbiórkę: ekipa robotników wyposażona w ciężki sprzęt niszczyła, na złom, antenę 32-metrową, a ja z synem przystąpiliśmy do delikatnej rozbiórki anteny 9-metrowej, z przeznaczeniem dla naszego prywatnego obserwatorium astronomicznego w Rzepienniku Biskupim. W dniu następnym czasza największego polskiego radioteleskopu już prawie w całości znikła w kontenerach na złom. Wieczorem tego dnia antena 9-metrowa była rozebrana na elementy pierwsze. Dzień później została bezpiecznie złożona na mojej posesji w Rzepienniku.
Od początku października, z poziomu stowarzyszenia Astronomia Nova, rozpocząłem poszukiwanie sponsorów - chętnych do ratowania dalszych anten. Choć rzecz wyglądała beznadziejnie, to przy pomocy różnych znajomości oraz mediów udało się w końcu znaleźć ludzi gotowych do poniesienia koniecznych kosztów dla ratowania instrumentów, w sumie dwóch 13-metrowych anten. Jedną z nich nabył Pan Marek Pelian z Częstochowy z zamiarem uruchomienia w planowanym przez Astronomię Novą jurajskim parku nauki, jako instrumentu naukowo dydaktycznego do obserwacji Słońca. Druga antena została uratowana przez Pana Kazimierza Błaszczyka z Wieruszowa i ma służyć podobnym celom.
Długo ważyły się losy 16-metrowej anteny. Uniwersytet Jagielloński długo nie mógł przystąpić do rozbiórki ze względu na opory natury biurokratycznej. Potem podjęto decyzję negatywną. Wtedy poczyniłem desperackie kroki dla natychmiastowego ratowania teleskopu, proponując kolegom astronomom zrzutkę finansową. Proponowałem aby teleskop stanął zgodnie z wcześniejszym zamiarem w Obserwatorium Astronomicznym UJ w Krakowie, tyle, że byłby wspólną własnością UJ i Astronomii Novej. Kiedy Astronomia Nova dysponowała już wymaganą ilością zadeklarowanych przez kolegów środków, rektor UJ, na prośbę ze strony pracowników Obserwatorium Astronomicznego, w końcu wyraził zgodę na finansowanie rozbiórki i ponownego montażu, 16-metrowej anteny. Ostatecznie UJ uratował czaszę 16-metrowej anteny oraz zawieszenie anteny 12-metrowej. Siedmiotonową, wysoką na osiem metrów, „nogę" od czaszy anteny 16-metrowej rozebrałem i zakupiłem prywatnie, z myślą o budowie wieżowego teleskopu słonecznego w swoim obserwatorium w Rzepienniku Biskupim.

 

Miesiąc trwało niszczenie anteny
32.5-metrowej. (Fot. B.Wszołek)

Ostatecznie z siedmiu anten uratowano w sumie cztery i pół. Anteny 32.5-metrowa, 13-metrowa oraz czasza od anteny 12-metrowej trafiły na złom. Zabezpieczone instrumenty czekają na rewitalizację w nowych miejscach. Wymagają poważnego zaangażowania intelektualnego, organizacyjnego i finansowego ze strony nowych właścicieli. Czas pokaże na ile zdał się dotychczas poniesiony wysiłek. Kiedy jest już po wszystkim, odżywa żal za 32.5 - metrowym radioteleskopem. Dziś wiem, że mogłem go uratować. Niestety, wtedy, kiedy samemu trudno mi było uwierzyć, że będzie to możliwe chociażby w przypadku 9-metrowej anteny, znalazłem mniej ludzi gotowych mi pomóc niż tych, którzy życzliwie odwodzili mnie od „zwariowanych" zamiarów. Skądinąd, całe to ratowanie mogło być niepotrzebne. Na szczeblu ministerialnym można było przecież znaleźć wiele rozwiązań dla uniknięcia dewastacji instrumentarium.

Kamil i Bogdan Wszołek przy demontażu anten w Psarach.
(Fot. K.Wszołek)

Wiele osób bardzo mi pomogło w ratowaniu anten. Jedne pracą, inne pozyskiwaniem środków, jeszcze inne różnorakim życzliwym działaniem i duchowym wsparciem. Serdeczne podziękowanie należy się Krzysztofowi Chyżemu, Janowi Doboszyńskiemu, Markowi Pelianowi, Kazimierzowi Błaszczykowi, Jerzemu Pisarkowi, Markowi Makowskiemu, Adamowi Markowskiemu, Zbigniewowi Jakóbczykowi, Marianowi Sojdzie, Stanisławowi Rysiowi, Markowi Jamrozemu, Jackowi Knapikowi, Kamilowi Wszołkowi, Agnieszce Kuźmicz, Pawłowi Kołodziejczykowi, Wiesławowi Szczerbie, Tadeuszowi Firlitowi, Ryszardowi Firlitowi i wielu innym.

 

Antena 16-metrowa w przeddzień rozbiórki. Czasza trafiła do UJ, a jej podstawa do Rzepiennika Biskupiego. Na lewo widnieją resztki złomu po zniszczonej antenie 13-metrowej. (Fot. B.Wszołek)

Pan Profesor Czachor ma 1,5 km do źródła - DEDYKACJA PONIŻEJ

 dyrektorem Ośrodka Badań Satelitarnych zostala pani 

Katarzyna Tylingo-Chmielewska

 

image

image

Niewygodne.info.pl | Źródło niewygodnych informacji

niewygodne.info.pl/
Jak możemy przeczytać w raporcie pokontrolnym - Bronisław Komorowski, odchodząc z ... duży przetarg na zorganizowanie 10 specjalnych ośrodków dla uchodźców ..... Konkurs na stanowisko dyrektora oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej ...

Powołanie Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i ...

https://www.bbn.gov.pl/.../4435,Powolanie-Krajowego-Centrum-Inzynie...
28.02.2013 - Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK) oraz Wojskowa ... Narodowego zastępca dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad ... Ma ono również spożytkować członkostwo Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. ...prezydenta Bronisława Komorowskiego i zasługuje na najwyższe  ...

Polska w ESA – i co dalej? - Naukaonline.pl

www.naukaonline.pl/nasze-teksty/nauki-scisle/item/1496-wzor-tekst

Przystąpienie do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) umożliwi polskim ... Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora CBK PAN ds. rozwoju technologii. ... Siedziba agencji znajduje się w Paryżu, duże ośrodki ‒ w Holandii, ... Proces ratyfikacyjny zakończło podpisanie umowy przez prezydenta Bronisława Komorowskiego  ...

 

 
Data publikacji : 28.02.2013

Powołanie Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej na Wojskowej Akademii Technicznej

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK) oraz Wojskowa Akademia Techniczna (WAT) 28 lutego br. podpisały umowę o utworzeniu na terenie akademii Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej. W uroczystości uczestniczył reprezentujący Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego zastępca dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Czesław Juźwik.

  • fot. WAT fot. WAT
 

Centrum ma być wiodącym w kraju ośrodkiem rozwoju technologii kosmicznych i technik satelitarnych. Ma ono również spożytkować członkostwo Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Instytucja będzie prowadzić badania a także kształcić specjalistów w dziedzinie inżynierii kosmicznej.

- inicjatywa wpisuje się w zalecenia Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego zainicjowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i zasługuje na najwyższe uznanie - powiedział dyrektor C. Juźwik zabierając głos podczas uroczystości w imieniu Szefa BBN. Przypomniał również, że BBN wielokrotnie wyrażało poparcie dla idei przystąpienia Polski do elitarnego grona europejskich państw tworzących technologie kosmiczne. W 2012 r. w siedzibie BBN odbyła się seria spotkań konsultacyjnych z udziałem przedstawicieli instytucji odgrywających istotną rolę w kształtowaniu sektora kosmicznego w Polsce. Na podstawie materiałów, ustaleń i wniosków z tych spotkań w BBN opracowano raport dla Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, dotyczący sektora kosmicznego.

Zobacz więcej

https://www.bbn.gov.pl/pl/wydarzenia/4435,Powolanie-Krajowego-Centrum-Inzynierii-Kosmicznej-i-Satelitarnej-na-Wojskowej-Ak.html

 

SZANOWNY PANIE PROFESORZE CZACHOR JAK TO JEST, ŻE PAN TAK SZUKA W GOOGLE EARTH A NIE U ŹRODEŁ GDZIE ZDROWA WODA ?

Daedykacja dla Pana:

Daab - Ogrodu serce - W moim ogrodzie - 1997

Opublikowany 13.03.2014

Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu Daab nagranego w połowie roku 1985 , wydanego na wiosnę następnego roku .

 

Nowa dyrektor Polskiej Agencji Kosmicznej wcześniej pracowała w salonie samochodowym 8 czerwca 2015, godz. 11:00 (401 opinii) autor: Maciej Naskręt Polska Agencja Kosmiczna ma wspierać głównie rozwój technologii kosmicznych. Pomóc w tym ma jej ok. 50 pracowników. fot. 3000ad/istockphoto.com Katarzyna Tylingo-Chmielewska będzie dyrektorem organizacyjnym Polskiej Agencji Kosmicznej. Do tej pory 42-latka, z wykształcenia klimatolog, pracowała w salonie sprzedaży samochodów w Oliwie. Kontrowersje budzi tryb rekrutacji na to stanowisko w administracji państwowej: chętni mieli cztery dni (nie dwa jak błędnie informowaliśmy) na złożenie dokumentów. Czy próbowałeś kiedykolwiek zatrudnić się w urzędzie? tak, niestety nie powiodło mi się, przegrałem z innymi kandydatami 26% tak, udało mi się podpisać umowę o pracę 10% tak, ale był to staż, okres próbny lub praktyki 5% nie, ale chętnie bym tam się zatrudnił(a), to pewna pensja i stabilna praca 23% nie, praca w urzędzie nie jest dla mnie 36% ZAKOŃCZONA łącznie głosów: 654 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła pod koniec marca nabór na stanowisko pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), mieszczącej się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3. Po upływie dwóch miesięcy okazało się, że dyrektorem organizacyjnym agencji rządowej będzie Katarzyna Tylingo-Chmielewska. Jak ustaliła Rzeczpospolita, nowa szefowa ma 42 lata i z wykształcenia jest klimatologiem. Do tej pory Katarzyna Tylingo-Chmielewska pracowała w salonie samochodowym Konocar, którego siedziba znajduje się przy al. Grunwaldzkiej. Sprzedawane są tam samochody marki Opel. Wymogi na stanowisko dyrektora agencji kosmicznej nie były wysokie. Według ogłoszenia kandydaci musieli mieć za sobą 10-letni staż pracy, w tym co najmniej 5-letni na stanowisku związanym z kierowaniem pracownikami lub zadaniami. Poza tym oczekiwano od chętnych dobrej znajomości języka angielskiego, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także umiejętności argumentowania i negocjacji. Choć pełniący obowiązki tymczasowego prezesa agencji prof. Marek Banaszkiewicz już w czasie konferencji w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku 21 kwietnia podkreślał, że ma już wstępnie wybranego dyrektora organizacyjnego dla POLSY, Centrum Informacji Rządowej długo zwlekało z ujawnieniem wyników naboru. W oświadczeniu dotyczącym wyników naboru, czytamy: "w toku przeprowadzonego naboru pani Katarzyna Tylingo-Chmielewska w najwyższym stopniu spełniła wymagania określone w ogłoszeniu o naborze, dlatego też uznano ją za najbardziej odpowiedniego kandydata do zatrudnienia na stanowisku Dyrektora Biura Organizacyjnego w Polskiej Agencji Kosmicznej. Jej wiedza i doświadczenie daje gwarancję wykonywania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie". Kontrowersje może budzić fakt, że kandydaci na to stanowisko mieli zaledwie cztery dni na złożenie swoich dokumentów [a nie jak wcześniej informowaliśmy dwa - za pomyłkę przepraszamy - red.]. Tak krótki termin uniemożliwiał lub znacząco utrudniał złożenie aplikacji większej liczbie osób. Centrum Informacji Rządowej uważa jednak, że taki termin nie rzutuje to na prawidłowość postępowania rekrutacyjnego. Czytaj też: 50 etatów w Polskiej Agencji Kosmicznej. Nie musisz być fizykiem Budynek GPN-T przy ul. Trzy Lipy 3. Tu znajduje się siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl 10 mln zł na funkcjonowanie POLSY Budżet agencji został ustalony przez rząd na poziomie 10 mln zł, ale może ona prowadzić też działalność zarobkową. Przypomnijmy, że do agencji należy inicjowanie, przygotowywanie oraz wdrażanie założeń o istotnym znaczeniu dla interesu narodowego i gospodarki państwa w dziedzinach przestrzeni kosmicznej, technologii systemów kosmicznych oraz zastosowania technik satelitarnych z uwzględnieniem zasady konkurencyjności polskich instytucji prywatnych i publicznych. Instytucja ma też zapewnić spójność i koordynowanie polskiej polityki kosmicznej, realizowanej w ramach programów narodowych, unijnych, a także międzynarodowych. Agencja wspierać będzie też już trwające prace nad projektami na Pomorzu. Wśród nich jest m.in. budowa teleskopu w Borach Tucholskich, która pochłonie od 350 do 400 mln zł. Instalacja powstaje siłami dziewięciu ośrodków naukowych i uczelni technicznych w Polsce, w tym Politechniki Gdańskiej. Agencja ma też zapewnić lepsze wykorzystanie środków unijnych na cele kosmiczne. Maciej Naskręt m.naskret@trojmiasto.pl

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-dyrektor-Polskiej-Agencji-Kosmicznej-wczesniej-pracowala-w-salonie-samochodowym-n91321.html#tri

 

Daab - Ogrodu serce - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=zewn6Qnbtss
21.10.2010 - Przesłany przez: Karol Rutkowski
I napoiłaś, a wszystko ożyło. Byłaś tak śliczna, niczym poranek, Niczym wiosenny kwiat jabłoni. I nie zapomnę nigdy tej chwili, Gdy dłoń  ...
 

Daab - W moim ogrodzie - Tekstowo.pl

www.tekstowo.pl › D › Daab

I napoiłaś, a wszystko ożyło. Byłaś prześliczna, niczym poranek, Niczym wiosenny kwiat jabłoni. I nie zapomnę nigdy tej chwili, Gdy dłoń dotknęła twojej dłoni.

 

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy 
Powolną strugą płynął wytrwale, 
W moim ogrodzie, gdzie jeszcze nigdy, 
Tak dawno słów przyjaznych parę. 

W moim ogrodzie, gdzie smutek gościł, 
Gdzie gorzkie dni i gorzkie noce, 
W moim ogrodzie, gdzie samotności 
Nikt nie rozjaśniał, gdzie nigdy dotyk. 

W moim ogrodzie, gdzie długa zima, 
Zmroziła wszystkie ciepłe uczucia, 
W moim ogrodzie, gdzie strumień źródła 
Zastygł w bezruchu, a czas umykał. 

Aż pewnej nocy puściły lody, 
Ogrodu serce mocniej zabiło, 
Przyszłaś, nabrałaś źródlanej wody 
I napoiłaś, a wszystko ożyło. 

Byłaś prześliczna, niczym poranek, 
Niczym wiosenny kwiat jabłoni 
I nie zapomnę nigdy tej chwili, 
Gdy dłoń dotknęła twojej dłoni. 
I nie zapomnę tych chwil radosnych, 
Kiedy nie mogąc wydobyć słowa, 
Z zapartym tchem patrzyłem Ci w oczy, 
Tak trwała nasza bez słów rozmowa. 

Ja twoje włosy dotykałem ukradkiem, 
Gdy zamyślona z pochyloną głową, 
Byłaś mi jak prześliczna nimfa, 
Co się przegląda nad tafli wodą. 

I choć tak blisko byłaś przy mnie, 
Choć twoje oczy śmiały się do mnie, 
Doprawdy niczego nie jestem pewien, 
Co czułaś wtedy, czy wart jestem wspomnień,
wspomnień, wspomnień, wspomnień

 

In my garden, where time passed lazily
Like a slow stream which flows persistently
In my garden, where for a long time
Nobody heard a few friendly words

In my garden, where sadness is my guest
Where nights and days are filled with bitterness
In my garden, where loneliness 
Wasn't brighten up by a single touch

In my garden, where long winter
Froze all warm feelings
In my garden, where waters of spring
Froze motionlessly while time was running

But one night, all ice melted and
The heart of the garden beat stronger
You came and took spring water
You watered and everything bloomed

You were like morning beautiful
Like an apple tree's spring flower
I will never forget that moment
When your hand touched mine

I will never forget those joyful moments
When I couldn't speak a word 
With bated breath I was looking into your eyes
That was our wordless conversation

I was touching your hair furtively
You were sitting with lowered head, deep in thoughts
You looked like a gorgeous nymph
That examines herself in the mirror of water

And although you were so close to me
And your eyes were filled with joy
Honestly, I am not sure
What were you feeling, Am I worthy of your memories
Memories, memories, memories

 

image

 

image

Radioteleskop Ściągniemy z kosmosu sygnały i przerobimy je na ...

iluminaci.com500 × 333Wyszukiwanie obrazem
To nie antena satelitarna, ale radioteleskop. Trzeci co do wielkości w Polsce!

http://www.goryswietokrzyskie.info.pl/psary.html

 

image

TO JEST NAS W STANIE URATOWAĆ

I INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA NA ŚWIĘTYK KRZYŻU W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

image

image

Listopad | 2014 | Parafia św. Piotra Apostoła w Ciechanowie

piotrciechanow.com430 × 680Wyszukiwanie obrazem
W niedzielę 23.11. obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela przed Adwentem oraz patronalne święto Akcji Katolickiej. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszech
 
image
 
Obraz Chrystusa Króla - Kościoły Pragi - Twoja Praga
www.twoja-praga.pl411 × 600Wyszukiwanie obrazem
Obraz Chrystusa Króla został namalowany w 1942 przez 54-letniego wówczas malarza Adama Styke. Przedstawia Pana Jezusa, królującego nad całym światem.
 
image
A to dobre!
 
Dziękuję, TO JEST WLAŚCIWA DROGA
 
 a także i to:
 
http://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nabor-na-wolne-stanowis
 
Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej
16.11.2015
Nabór na stanowisko Główna Księgowa (ogłoszenie nr 45)
więcej o Nabór na stanowisko Główna Księgowa (ogłoszenie nr 45)
16.11.2015
Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 44)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 44)
13.11.2015
Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 43)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 43)
12.11.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Edukacji (ogłoszenie nr 42)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Edukacji (ogłoszenie nr 42)
12.11.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Badań i Innowacji (ogłoszenie nr 41)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Badań i Innowacji (ogłoszenie nr 41)
12.11.2015
Nabór na stanowisko Eksperta ds.projektów w Departamencie Strategii i Wspołpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 40)
więcej o Nabór na stanowisko Eksperta ds.projektów w Departamencie Strategii i Wspołpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 40)
12.11.2015
Nabór na stanowisko referendarza (ogłosznie nr 39)
więcej o Nabór na stanowisko referendarza (ogłosznie nr 39)
02.11.2015
Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 38)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 38)
02.11.2015
Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 37)
więcej o Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 37)
02.11.2015
Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 36)
 
Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 35)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 35)
27.10.2015
Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 34)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego Specjalisty w Departamencie Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 34)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 33)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 33)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 32)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 32)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 31)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 31)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Głównego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 30)
więcej o Nabór na stanowisko Głównego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 30)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 29)
więcej o Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 29)
26.10.2015
Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogloszenie nr 28)
więcej o Nabór na stanowisko Specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogloszenie nr 28)
20.10.2015
Nabór na stanowisko Kierownika Kancelarii Tajnej (ogłoszenie nr 27)
więcej o Nabór na stanowisko Kierownika Kancelarii Tajnej (ogłoszenie nr 27)
18.09.2015
Nabór na stanowisko głównego specjalisty (ogłoszenie nr 26)
 
Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej
18.09.2015
Nabór na stanowisko specjalisty (ogłoszenie 25)
więcej o Nabór na stanowisko specjalisty (ogłoszenie 25)
25.08.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora oddziału terenowego w Rzeszowie (ogłoszenie nr 24)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora oddziału terenowego w Rzeszowie (ogłoszenie nr 24)
20.08.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora oddziału terenowego w Warszawie (ogłoszenie nr 23)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora oddziału terenowego w Warszawie (ogłoszenie nr 23)
18.08.2015
Nabór na stanowisko Głównej Księgowej (ogłoszenie 21)
więcej o Nabór na stanowisko Głównej Księgowej (ogłoszenie 21)
12.08.2015
Nabor na stanowisko głównego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej Ogłoszenie nr 11)
więcej o Nabor na stanowisko głównego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej Ogłoszenie nr 11)
12.08.2015
Nabór na stanowisko starszego specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 16)
więcej o Nabór na stanowisko starszego specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłoszenie nr 16)
12.08.2015
Nabór na stanowisko starszego specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłosznie nr 17)
więcej o Nabór na stanowisko starszego specjalisty w Departamencie Projektów Obronnych (ogłosznie nr 17)
12.08.2015
Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 19)
więcej o Nabór na stanowisko Starszego specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 19)
12.08.2015
Nabór na stanowisko specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 20) - ogłoszenie anulowane
więcej o Nabór na stanowisko specjalisty w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych (ogłoszenie nr 20) - ogłoszenie anulowane
12.08.2015
Nabór na stanowisko starszego specjalisty w Departamencie Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 7)
 
 
Nabór na wolne stanowiska pracy w Polskiej Agencji Kosmicznej
31.07.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 6)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Krajowego Programu Kosmicznego (ogłoszenie nr 6)
22.07.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 5)
więcej o Nabór na stanowisko Dyrektora Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej (ogłoszenie nr 5)
09.07.2015
Nabór na stanowisko pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych
więcej o Nabór na stanowisko pełnomocnika do spraw ochrony informacji niejawnych
09.06.2015
Nabór na stanowisko głównego specjalisty – koordynatora Zespołu Kadrowo-Płacowego (ogłoszenie nr 2)
więcej o Nabór na stanowisko głównego specjalisty – koordynatora Zespołu Kadrowo-Płacowego (ogłoszenie nr 2)
09.06.2015
Nabór na stanowisko administratora sieci teleinformatycznej (ogłoszenie nr 3)
więcej o Nabór na stanowisko administratora sieci teleinformatycznej (ogłoszenie nr 3)
31.03.2015
Nabór na stanowisko Dyrektora Biura Organizacyjnego (ogłoszenie nr 1)
 
<<<
 
Nie wiem tylko czy Pani Magister z Salonu Samochodowego w Oliwie zaakceptuje żarliwych młodych patriotów ! Czy na zmywak do Angli ?

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka